Dorost najel na vítěznou vlnu
Frýdecko-místecké hokejové dorostence čekal náročný program, když za týden absolvovali hned čtyři mistrovská utkání. Nutno podotknout, že si s nimi poradili velmi dobře. Ani v jednom utkání nezaváhali a připsali si plný bodový počet.

„Zvlášť potěšitelné je, že se kluci začali prosazovat střelecky, což pocítili všichni jejich soupeři,“ těší trenéra Tomáše Snášela.

Program dorostenců HC Frýdek-Místek začal v nedaleké Orlové, kde frýdečtí hráči neponechali nic náhodě.

MSK Orlová – HC Frýdek-Místek 0:6

Frýdečtí vstoupili do utkání aktivně a svého soupeře téměř k ničemu nepouštěli. Aktivní hra vedla brzy k vytvoření klidného náskoku. Ve hře ale nepolevili, hráli stále v rychlém tempu a pestrými kombinacemi přehrávali svého soupeře.

Branky: Badžgoň 2, Rypka, Szmek, Muroň, Němec

V sobotu 5. března pak do Polárky zavítali hráči z Uherského Hradiště. Frýdečtí měli velmi povedený vstup do utkání a rozhodli prakticky v první třetině. Soupeř se ještě nadechl ve druhé třetině, kdy snižoval na 4:2, ale po přeskupení útočných trojic domácí jednoznačně ovládli hru.

HC Frýdek-Místek – HC Uherské Hradiště 9:3

Branky: Szmek 3, Urbiš 2, Gebauer, Eliáš, Trnka, Muroň

Další utkání hráli dorostenci hned v neděli v Prostějově. Ve svých zlepšených výkonech pokračovali, a i když se hrálo na hřišti soupeře, tak to vypadalo, že domácí jsou Frýdečtí.

SK Prostějov – HC Frýdek-Místek 1:6

Trenér Tomáš Snášel: „Velice aktivní vstup do utkání soupeře zaskočil a množství šancí přibývalo. Když jsme se začali prosazovat i střelecky, nebylo pochyb o vítězi.“

Branky: Badžgoň 2, Bortoli 2, Muroň, Urbiš

V pondělí pak přivítal náš dorostenecký tým opět Orlovou a i s několika deváťáky v sestavě svého soupeře zcela zdemoloval. Bylo to povedené utkání plně pěkných akcí a kvalitní koncovky.

HC Frýdek-Místek – MSK Orlová 16:3

Branky: Muroň 4, Urbiš 3, Badžgoň 2, Trnka 2, Korpas 2, Bortoli, Matušík, Deseyve