Domácí premiéra: Rysi ve středu vyzvou Slavii!
Z Litoměřic přivezli bod, doma chtějí všechny! Hráči Frýdku-Místku vstoupili do letošního ročníku Chance ligy bodovým ziskem a slušnou formu touží potvrdit také na domácím kolbišti. Nebude to však vůbec snadný úkol, od středečních osmnácti hodin bude v Polárce rivalem rysů tým pražské Slavie. V minulé sezoně Frýdek-Místek dokázal Slavii dvakrát porazit. Podaří se to také letos? Přijďte Slezany osobně podpořit!

HC Slavia Praha

Slavia zvládla úvodní duel letošního ročníku Chance ligy na podtrženou jedničku. Pražané v domácím prostředí deklasovali Havířov 10:4. O osudu sobotního střetnutí prvního kola bylo prakticky rozhodnuto už v první třetině, kdy sešívaní vedli 4:1. Druhá část byla vyrovnaná, ale ve třetí periodě znovu řádil ofenzivní uragán bíločervených. Tým z Edenu tak rozmetal Slezany dvouciferným rezultátem.

Za zmínku stojí především fantastická úspěšnost přesilových her. Pražané měli v premiérovém utkání letošní soutěžní sezony k dispozici osm početních výhod, ve kterých udeřili hned šestkrát!

"Chtěli jsme vstoupit do sezony vítězně. Hráli jsme doma a určitě jsme nechtěli ztratit ani bod. Pro nás byl hodně těžký začátek, v prvním střídání jsme šli do oslabení na čtyři minuty a dostali jsme gól. To nás trochu přibrzdilo. Pak nám tam ale naštěstí napadaly góly. Myslím, že rozhodla produktivita a přesilovky. Soupeř nehrál špatně. Musím kluky pochválit, hráli opravdu dobře," těšilo trenéra Pavla Kolaříka, bývalého skvělého obránce.

HC Slavia Praha v minulém utkání: Michajlov – Krejčí, Havel, Barák, Hovorka, Veber, Zelingr, Duda – Kafka, Knotek, Kružík – Vlček, Žejdl, Michnáč – Doležal, Poletín, Ondráček – Pšenička, Kern, Šteiner

Změny v kádru před sezonou 2021/22:

Příchody: Matyáš Zelingr (O, Kladno), Radek Havel (O, Havířov), Tomáš Knotek (Ú, Nice, FRA), Patrik Machač (Ú, Kladno), Lukáš Žejdl (Ú, Litvínov).

Odchody: Lukáš Buchta (O, Vsetín), Jiří Říha (O, Vsetín), Radek Jeřábek (O, Sparta), Jan Novák (O, Sokolov), Adam Sedlák (O, Znojmo), Michal Steinocher (O, Kadaň), Jaroslav Bednář (Ú, konec kariéry), Marek Tomica (Ú, konec kariéry), Petr Vampola (Ú, ?), Filip Kuťák (Ú, Sokolov), Tomáš Šmerha (Ú, Sokolov).

Z kabiny rysů:

Zahajovací zápas letošního ročníku naznačil, že rysi jsou na start soutěže připraveni solidně. Po dvou gólech polského reprezentanta Alana Łyszczarczyka a jedné trefě Romana Szturce dokonce na ledě favorita vedli 3:2, jenže těsný náskok nakonec neudrželi a po precizní pumelici velezkušeného veterána Výtiska v prodloužení slavil domácí celek.

"Měli jsme špatný vstup do zápasu, z čehož jsme se dostali. Po druhé třetině jsme změnili nějaké herní prvky a měli jsme dost příležitostí ke skórování. V závěru nás dohnala naše produktivita. Je škoda, že si domů vezeme pouze bod," hodnotil sobotní vystoupení na severu Čech hlavní trenér Mojmír Trličík.

Rysy může zahřát vzpomínka na loňský ročník Chance ligy, kdy dokázali sešívané v obou vzájemných zápasech porazit. Nejprve v prosinci na ploše Polárky zdolali Slavii 4:2 a v únorové odvetě urvala parta ze Slezska dva body za výhru 4:3 v prodloužení. Naváže Frýdek-Místek na tyto úspěšné výsledky a porazí Pražany i tentokrát? Přijďte si pro odpověď do Polárky!

Vstupenky (nejen) na toto utkání si můžete zakoupit v předstihu ZDE.

HC Frýdek-Místek v minulém utkání: Foltán – Zbořil, Teper, D. Krenželok, Ciura, J. Adámek, J. Michálek – Łyszczarczyk, Komorski, Martynek – R. Szturc, Bartoš, Šedivý – Christov, Peterek, Klimša – Blaško, Čmiel, Matiaško.

Příchody: Juraj Šimboch (G, Katovice, POL), Frederik Foltán (G, Poruba), Bartosz Ciura (O, Tychy, POL), Daniel Krenželok (O, Jihlava), Jakub Teper (O, Poruba), Mikuláš Zbořil (O, Přerov), Antonín Kareš (O, jun. Třinec), David Bartoš (Ú, Prostějov), Vít Christov (Ú, České Budějovice), Filip Komorski (Ú, Tychy, POL), Roman Szturc (Ú, Havířov), Alan Lyszczarczyk (Ú, Fort Wayne, ECHL), Ján Blaško (Ú, Šumperk).

Odchody: Tomáš Suchánek (G, Tri-City, WHL), David Honzík (G, Nitra, SVK), Alexander Šepelev (O, Liptovský Mikuláš, SVK), Ondřej Hrachovský (O, Šumperk), Jurij Repe (O, ?), Patrik Husák (O, Prostějov), Filip Haman (O, Znojmo), Adam Raška (Ú, San Jose, NHL), Kryštof Stuchlík (Ú, Havířov), Denis Kindl (Ú, Šumperk), Vojtěch Tomi (Ú, Sokolov), Radek Veselý (Ú, Havířov), Milan Mikulík (Ú, konec kariéry).

PÁR ČÍSEL ZE VZÁJEMNÝCH UTKÁNÍ (HC Frýdek-Místek - HC Slavia Praha)

S pražskou Slavií jsme odehráli již 16 prvoligových utkání s bilancí 3-1-3-9 (37:51). Z toho vyplývá, že Pražané nepatří zrovna mezi naše oblíbené soupeře. Co se týče domácích střetnutí, tak tam jsme byli úspěšní pouze jednou, a to při našem posledním měření sil, kdy jsme v hale Polárka zvítězili 4:2. Dvakrát jsme odešli poraženi po prodloužení, pětkrát v řádné hrací době (20:26).

Co se týče divácké podpory, tak na Slavii se vcelku chodilo (Pražané jsou 5. nejvíce navštěvovaným celkem v Polárce). Celkově zápasy s tímto soupeřem vidělo 10797 diváků, což dělá průměr 1542 diváků na jedno utkání.

Jak jsme na tom s využitými přesilovkami, či hrou ve vlastním oslabení. Zatímco rysi vstřelili Slavii 9 gólů v přesilových hrách, soupeř byl o jednu branku lepší, dal nám těch gólů 10. Při hře v oslabení jsme na tom stejně. Jak my, tak i Slávisté, vstřelili při vlastním oslabení dvě branky.

Specialisty na Pražany jsou útočníci David Klimša s Rostislavem Martynkem. Zatímco Klimša má se soupeřem bilanci 5+3, Marty 2+5. Rysi si můžou oddechnout. Nejproduktivnější obránce Jan Novák (0+9), ani útočník Zdeněk Kubina (1+8), už v týmu pražské Slavie nehrají.

Co se týče bilance gólmanů soupeře, tak branky jsme vstřelili těmto slavistickým brankářům: Martin Michajlov (10), Patrik Polívka (9), Dominik Šorf (8), Dominik Frodl (5), David Honzík (1), Jan Růžička (1), Roman Málek (1).