Dnes béčko hraje druhé semifinále
Muži B
Dnes od 18 hodin nastoupí B tým HC Frýdek-Místek k odvetě semifinále krajské ligy na ledě Orlové. První zápas ukázal vše, co k vyřazovacím bojům patří. Praskaly kosti, lámaly se nosy, prostě boj a emoce v na maximum vyhecovaném utkání.

HC Frýdek-Místek B – HC Orlová 5:3 (1:1,1:2,3:0)

Do sobotního zápasu v Polárce domácí vstoupili nekoncentrovaně a hosté se ujali vedení už po 15 vteřinách hry, když hned po úvodním buly nahozený puk s lehkou tečí zapadl do brány. „Optimální začátek to tedy nebyl. Prohrávat po patnácti sekundách na domácím ledě, to soupeři samozřejmě vyhovuje. Dostane do vedení, které se snaží hájit, vrhne síly do obrany a hrozí z rychlých protiútoků,“ vracel se k nepovedenému vstupu do zápasu trenér René Slanina.

Naštěstí domácí zásluhou Petra Slováka stihli vyrovnat už ve druhé minutě. Orlová však šla do vedení ještě dvakrát a domácí museli po druhé třetině znovu jen dotahovat. Podařilo se to díky Urbanovi, který doklepl mezi betony Slovákovu střelu, a při dvojnásobné přesilovce se domácí brankou Martina Adamského poprvé dostali do vedení, které při další početní výhodě zpečetil Lukáš Bulava.

„Věděli jsme, že je Orlová produktivní. Vždycky jsme srovnali a oni dokázali zase odskočit, ale pořád jsme věřili, že jsme krapet lepší tým. Museli jsme si hlídat rychlé protiútoky, ale zvýšeným pohybem a důrazem jsme nutili soupeře k faulům, které jsme dokázali potrestat. Jinak pochopitelně nervózní zápas, napjaté emoce na obou stranách, prostě vyhrocené play off, ale přece jen jsme se dokázali lépe udržet a získali jsme tím přesilovky, které nám pomohly otočit zápas,“ hodnotil trenér Slanina.

Bodovali: Urban 1+2, Slovák, A. Puzoň, Adamský 1+1, Bulava 1+0, Š. Puzoň 0+2, Mičulka, Fiala 0+1.