Další úspěch naší mládeže obstarali osmáci
O víkendu probíhal i turnaj osmých tříd v nedaleké Porubě. V loňském roce jsme ve finále nestačili na Berany ze Zlína a skončili druzí. Letos byl systém turnaje jiný. Hrálo se systémem každý s každým a od prvního utkání si frýdecko-místečtí mladíci směle kráčeli za svým cílem – vítězstvím v turnaji.

„Hned v úvodním utkání jsme narazili na domácí tým, který se na nás vždy snaží vytáhnout. Utkání jsme měli po celou dobu pod kontrolou a když domácí zazlobili, stál v brance bezchybný Šimon Holaň,“ referoval o vstupu do turnaje trenér Tomáš Snášel.

HC RT Torax Poruba – HC F-M 4:7 (1:3, 1:2, 2:2)

Bodovali: Pachl Martin 2+0, Merta Matěj 1+1, Balvín Matěj 1+1, Dostál Jiří 1+0, Posád Ondřej 1+0, Krejčí Nicolas 1+0, Navrátil Alex 0+2, Kosík Lukáš 0+1, Poloch Michal 0+1, Šimon Holaň 21 zákroků / 4 branky.

V druhém utkání osmáci narazili na houževnatého soupeře z Rakovníka. Výborný vstup do druhé třetiny rozhodl o jejich vysokém vítězství.

HC F-M – HC Rakovník 8:1 (2:1, 4:0, 2:0)

Bodovali: Doupal Matěj 3+1, Merta Matěj 1+1, Dostál Jiří 1+2, Poloch Michal 1+2, Posád Ondřej 1+0, Krejčí Nicolas 1+0, Kosík Lukáš 0+2, Balvín Matěj 0+1, Navrátil Alex 0+1, Biolek Matyáš 0+1 Filip Havel 8 zákroků / 1 branka.

Druhý hrací den Frýdek-Místek narazil na soupeře z Brna. Od úvodního buly se kluci do soupeře pořádně zakousli a po první třetině bylo v podstatě rozhodnuto. Krásné kombinační akce zakončovali kvalitní koncovkou a skóre pravidelně narůstalo.

HC F-M – HC Technika Brno 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)

Bodovali: Hanák Viktor 3+1, Doupal Matěj 2+4, Kosík Lukáš 1+1, Balvín Matěj 1+1, Vodička František 1+0, Volný Bořek 0+2, Dostál Jiří 0+2, Navrátil Alex 0+1, Šimon Holaň 8 zákroků / 0 branek.

„Na závěr turnaje jsme narazili na soupeře z Vrchlabí, a pokud bychom prohráli, rozhodovala by o celkovém pořadí minitabulka mezi Porubou, Frýdkem-Místkem a právě Vrchlabím,“ přiblížil napínavý turnaj až do konce trenér Snášel. Jeho svěřencům začátek utkání střelecky nevyšel. Měli chvílemi až drtivý tlak, ale výborně chytající brankář soupeře nás držel na uzdě. V druhé třetině na něj vyzrál Lukáš Kosík a hned Matěj Doupal a to byl ten moment, kdy už nebylo pochyb o dalším úspěchu mladých hokejistů z Frýdku-Místku. „Když pak pět minut před koncem zvyšoval Matěj Doupal po nabrání puku za brankou na čepel hole a zakončil pod hodní tyčku na 5:1, nešla euforie kluků udržet,“ popsal excelentní závěr Tomáš Snášel.

HC F-M – Vrchlabí 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Bodovali: Matěj Doupal 2+0, Lukáš Kosík 1+1, Matěj Balvín 1+1, Dostál Jiří 1+0, Volný Bořek 0+2, Posád Ondřej 0+2, Morys Daniel 0+1, Merta Matěj 0+1 Filip Havel 13 zákroků / 2 branky.

Frýdek-Místek reprezentovali: Šimon Holaň, Filip Havel – Lukáš Žižka, Daniel Morys, František Vodička, David Žídek, Bořek Volný, Nicolas Krejčí – Matěj Merta, Jiří Dostál, Michal Poloch, Lukáš Kosík, Matěj Balvín, Ondřej Posád, Alex Navrátil, Matěj Doupal, Viktor Hanák, Martin Pachl, Matyáš Biolek, Michal Gašek.