Bronz dorostu v Českém Těšíně, kde hrála i Kanada
Mládežnický hokej
V Českém Těšíně odehrál dorost atraktivní turnaj, který se mohl pyšnit účastníkem z Kanady. Hrálo se v turnajovém módu, na dva poločasy po 20 minutách, kdy se každá dvacetiminutovka ocenila příslušnými body, dvěma za vítězství a bodem za remízu. Celkem odehráli naši hráči čtyři utkání proti různým soupeřům a stačilo jim to na celkový bronz.

Prvním soupeřem byl kanadský Niagara Elite 2007 AA. „Soupeř předváděl kanadskou hru plnou faulů, podražení a dohrávání. Naši byli ze začátku utkání lehce ustrašení fauly soupeře, ale i přesto jsme nakonec celkově zvítězili 4:1. Ve druhé polovině jsme naše vyložené šance neproměňovali a soupeř nás v poslední minutě překonal po našem netaktickém faulu a vyhrál 1:0,“ popsal střet s javorovými listy trenér Michal Bobok.

Ve druhém utkání si to naši dorostenci rozdali se soupeřem z Regionální ligy dorostu ze skupiny 9 – Jestřábům z Prostějova. První polovinu opět suverénně ovládli 4:1 a v druhé po chybách v obraně a brejcích soupeře darovali vítězství Jestřábům v poměru 3:1.

„Třetí utkání jsme odehráli v neděli ráno proti domácím Těšínským vlkům a soupeř nás z každé střely vytrestal a ukázal nám výbornou produktivitu. První polovinu ovládli 2:0. Druhá se nesla v podobném duchu, soupeř nás potrestal z první akce, ale stále jsme byli lehce lepším týmem a tentokrát jsme proměnili dvě ze svých mnoha šancí. Nakonec jsme vedení 2:1 neudrželi a remizovali 2:2,“ referoval o zápase s domácím celkem trenér Bobok.

Jeho svěřenci v posledním čtvrtém utkání nastoupili proti Břeclavi, soupeři z vyšší soutěže. Proti němu se naši kluci vytáhli, ukázali nejlepší výkon na turnaji a první polovinu vyhráli 3:1. Tu druhou sice prohráli 1:2, ale i tak se konec turnaje dorostencům herně vydařil nejvíce.

Na Turnaji Frýdek-Místek reprezentovali tito hráči, kterým patří velké poděkování za předvedené výkony: Váňa Jakub, Chlopčík Ondřej, Bernard Petr, Urbačka Jan, Matušík Tomáš, Urbiš Alan, Bobok Tomáš, Grzymek Lukáš, Pšenica David, Badžgoň David, Krpec Adam, Deseyvé David, Chýlek Jan, Papaj Tobiáš, Bongilaj Filip, Zhuk Danylo, Sak Artem, Eliáš Jiří a Neuwirt Lukáš. Trenéři Michal Bobok, René Slanina a videokouč Roman Grzymek. Naším nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen brankář Jakub Váňa.

Celkové pořadí:

1. HC Břeclav

2. TJ Slavoj Český Těšín

3. HC Frýdek-Místek

4. Niagara Elite 2007 AA

5. HC Jestřábi Prostějov