Čtvrťáci vybojovali 2. místo na turnaji European Golden Puck v Budapešti
Hokejisté Frýdku-Místku ročník 2008 se v minulém týdnu vydali na mezinárodní turnaj “EUROPEAN GOLDEN PUCK“ do Budapešti.

Turnaj byl rozložen do tří hracích dnů. Hrálo se 3 x 15 minut čistého času a mužstva byla rozlosována do dvou skupin po čtyřech týmech. První dva týmy v tabulce postupovaly přímo do semifinále.

V pátek Frýdecko-Místečtí hokejisté rozehráli skupinu s Maďarským týmem Vasas SC I. Po remízové první třetině, se chlapci v dalších minutách zápasu zbavili nervozity a připsali si první výhru 4:1. V druhém zápase se týmu Rysů postavili borci týmu ze Slovenska The Be The Best. Do tohoto utkání již naši hokejisti nastoupili sebevědomě a postupně navyšovali skóre, které se zastavilo až na stavu 14:1 pro náš tým.

Druhý hrací den přinesl porci dalších dvou zápasů. Frýdecko-Místečtí nastoupili ve svém prvním představení druhého hracího dne proti Black Wings Linz Juniors z Rakouska a pokračovali ve stejném tempu, v jakém předešlý den ukončili. Skóre se zastavilo až na stavu 11:0 pro Rysy. Toto utkání chlapci odehráli brzo ráno a jako jasnému vítězi skupiny připadlo odehrát semifinálové utkání až v 19:30 hodin večer.

Finále se povedlo vybojovat, ale o účast ve finále turnaje Rysi svedli tuhý boj s dalším Maďarským týmem UTE Budapešť. Frýdecko-Místečtí v utkání po gólech Kryštofa Sochy a Jana Hrčka dvakrát vedli, ale velice fyzicky vyspělý tým soupeře stav utkání otočil na 3:2. Naši borci se ale nevzdali a 2 minuty před koncem řádné hrací doby, po skvěle sehrané přesilovce vyrovnal Ondřej Mitura a zápas se musel rozhodnout v samostatných nájezdech. V těch, i díky po celé utkání výborně chytajícímu brankáři Matěji Flokovi (21 zákroků), naši chlapci rozhodli o postupu do Finále.

Ve finále Rysi nastoupili proti Českému týmu, výběru Slovácka HT Slovácko. Ač se jednalo o tým výběru, naši hráči s tímto soupeřem po celý zápas drželi krok a také se náš tým ujal vedení gólem Matěje Doupala. Ve druhé třetině, ale Slovácko dvěma rychle po sobě vstřelenými góly skóre otočilo a ani při závěrečné power play už Rysi gól nevstřelili a naopak jednu vteřinu před koncem obdrželi gól do prázdné brány.