Zlato a bronz z turnaje hráčů ročníku 2010 a 2009 v Turnově
Hokejisté Frýdku-Místku ročník 2009 a 2010 se v minulém týdnu vydali na turnaj do vzdáleného Turnova.

Hráči ročníku 2009 se v první hrací den utkali s Hamíkovem (předměstí Bratislavy) a v obou zápasech (jedno utkání hráno na dvě poloviny) se z výhry radovali frýdecko-místečtí hokejisté 6:1 a 5:1. Ve druhém utkání změřili své síly naši hráči s Hodonínem a první poločas přinesl remízu 3:3. Druhá polovina už patřila hráčům od řeky Ostravice, kteří zvítězili s přehledem 6:0.

Druhý hrací den přinesl porci tří zápasů. Frýdecko-Místečtí nastoupili ve svém prvním představení druhého hracího dne proti Spartě Praha, se kterou uhráli nejprve remízu 4:4 a poté excelovali a nadělovali. Sparta schytala šest gólů. Ve druhém utkání byl nad naše síly Hradec Králové, který v obou poločasech vyhrál 5:0. Bohužel ani poslední zápas v základní části další turnajové vítězství nepřinesl. S výběrem Pro Hockey naši hokejisté prohráli 0:3 a 1:4. V základní části skončili hokejisté HC Frýdek-Místek na 3. místě a v neděli je tak čekal souboj s Hamíkovem o postup do semifinále. Semifinále se povedlo vybojovat, ale o účast ve finále turnaje je připravil výběr Pro Hockey. Našim hráčům tak nezbývalo než najít síly pro poslední zápas turnaje, ve kterém hráli o bronz se Spartou. Medailové utkání zvládli šťastněji frýdecko-místečtí hokejisté, kteří po divoké přestřelce 8:7 slavili zisk bronzových medailí.

HC Frýdek-Místek – HC Sparta Praha 8:7

O rok mladší hráče Rysů (ročník 2010) čekalo v základní skupině hned pět zápasů a to proti Trenčínu, Kladnu, Turnovu, Spartě a N´urnbergu.

Stejně jako u o rok starších hráčů se i v tomto případě hrálo fotbalově a to na dva poločasy. V úvodním zápase turnaje zneškodnili Palátovi svěřenci Trenčín 9:0 a 9:2. Gólovou výuku předvedli hráči ze severovýchodního koutu ČR hned ve svém druhém utkání. V tom nastoupili proti N´urnbergu a radovali se z vysokého vítězství v obou poločasech (12:1 a 22:0). Pražská Sparta byla třetím soupeřem našich hokejistů. Ti odehráli vyrovnané oba poločasy, ale bodoval pouze soupeř. Proti domácímu Turnovu už byli mladí Rysi opět střelecky při chuti a radovali z výhry v každém zápase. V posledním utkání změřili síly naši hráči s Kladnem, se kterým uhráli v prvním poločase remízu 4:4 a ve druhém zvítězili 5:2.

V základní skupině obsadili hráči 2. místo, čímž se probojovali až do semifinále. V tom družina Pavla Paláta narazila na Kladno, přes které se hráči probojovali až do finále turnaje. Finále nabídlo souboj Sparty Praha a Frýdku-Místku. Zápas o nejcennější kov se proměnil v jasnou záležitost Slezského týmu, který Spartu doslova smetl 15:3.

HC Frýdek-Místek – HC Dukla Trenčín 9:2 a 9:0
HC Frýdek-Místek – N´urnberg 12:1 a 22:0
HC Frýdek-Místek – HC Sparta Praha 2:4 a 1:2
HC Frýdek-Místek – HK Turnov 3:0 a 4:2
HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 4:4 a 5:2