Jak to vidí redaktoři: Kdo byl podle nás nejlepší hráč a proč se nehrálo play-off?
A-tým
Sezóna už pro hráče Frýdku-Mítku dávno skončila, a tak je čas bilancovat. Redaktoři webu hcf-m.cz si dali za úkol vybrat některá nej sezóny 2017/18. Nejlepším hráčem byl podle nás David Klimša, nejpovedenější posilou Daniel Štumpf. Jedná se výhradně o subjektivní názory, které nevyjadřují stanovisko klubu.

Nejlepší hráč

Petr Sumbal: Volím Davida Klimšu a je to celkem jednoduchá volba. Chyběl jen ve třech zápasech, konzistentní forma, nejlepší střelec. Zdaleka nejčastěji pálil na bránu a měl i solidní úspěšnost a byl hlavní údernou sílou přesilovek. Jen statistika plus/minus (-7) celkový dojem trochu kazí, ale dá se to vysvětlit tím, že nastupoval proti nejlepším hráčům soupeřů.

Markéta Mikeschová: Nedá se to takhle říct, protože každý hráč nějak do týmu přispěl. Tahali za jeden provaz, a když někdo neměl zrovna svůj den, ostatní ho podrželi. Pro mě jsou všichni nejlepší.

Michal Raška: Nejlepšího hráče jde těžko určit, ovšem skvěle hráli jak David Klimša, tak Antonín Pechanec. Oporou byl vždy, když nastoupil, i Milan Mikulík.

Marek Jašek: Ondřej Kovařčík .Jeho výkony ve Frýdku-Místku byly opravdu skvělé a zcela podle očekávaní velice rychle odešel k třineckým Ocelářům.

Nejlepší okamžik

Petr: Na co dlouho nezapomenu, je show Filipa Bajtka ze druhé třetiny zápasu proti Českým Budějovicím, který Slezané vyhráli 4:3. Nerozhodný stav 2:2 rozsekl právě Bajtek a dokonal tak obrat Frýdku-Místku, když parádním způsobem proměnil nájezd (umocněno tím, že pár minut předtím hosté nájezd nedali). Následně přidal Bajtek ještě gól na 4:2 pár sekund před koncem třetiny.

Markéta: Když se na ledě dělo něco důležitého, přesilová hra, tlak na naši bránu a přišly slečny, které prodávaly pivo, a začaly vykřikovat, jestli si dá někdo pivo. Perfektně to odlehčilo celou situaci.

Michal: Nejlepší okamžik je rozhodně ten, kdy Frýdek-Místek vedl na začátku sezóny ligu, bohužel to nakonec nedopadlo nejlépe.

Marek: Začátek sezóny. Rysi se drželi na úplné špičce tabulky a drželi krok s těmi nejlepšími týmy.

Největší překvapení

Petr: Výkony proti silným mužstvům. Frýdek-Místek porazil Karlovy Vary, Slavii a dvakrát České Budějovice. Jen proti Kladnu to z nejlepších čtyř týmů tabulky nevyšlo.

Markéta: Nejvíce mě překvapil Milan Mikulík. Jak dokázal dotáhnout jednobrankovou ztrátu několik minut před koncem zápasu. Například v zápase proti Kladnu vstřelil gól v 58. minutě. Vždycky bylo velkým překvapením, když se mu tohle povedlo.

Michal: Největší překvapení, pokud bychom se bavili celkově o týmu, je asi lepší vzájemná úspěšnost v zápasech se Vsetínem. Mezi hráči jich je víc. Parádně do týmu zapadla skvělá posila Daniel Štumpf, ale taky mladíci Adam Raška s Janem Kalusem, kteří se prezentovali pohlednou hrou.

Marek: Domácí prohra s Kadaní na samostatné nájezdy.

Nejlepší zápas

Petr: Ze dvou hlavních kandidátů vybírám domácí vítězství 4:3 nad Vsetínem z 11. kola. Tomu zápasu nechybělo nic. Parádní otočka z 0:2 po prospaném úvodu i skvělá atmosféra díky domácím i hostujícím fanouškům. A zásluhou snížení Valachů drama až do konce. V těsném závěsu u mě skončila taktéž otočka z 0:2 na 4:3 proti Motoru.

Markéta: Těch bylo více. Nejlepší zápasy asi byly proti Karlovým Varům, Českým Budějovicím a takovým soupeřům. Pak taky ten poslední domácí zápas byl velmi pěkný!

Michal: Nejlepší zápasy byly dva, a to ve 37. kole doma se Vsetínem, kterému jsme nedali ani šanci se nadechnout a vyhráli jsme jasně 4:0, a ten druhý byl ve 46. kole opět doma, tentokrát s Českými Budějovicemi, když rysi zvrátili nepříznivý výsledek z 0:2 na 4:3.

Marek: Frýdek-Místek 1:0 pp Karlovy Vary. Nádherné utkání plné bojovnosti se šťastným koncem.

Nejlepší posila

Petr: Jednoznačně Daniel Štumpf, který přišel až v průběhu sezóny a hned začal ukazovat svůj ofenzivní potenciál. Celkem stihl odehrát jen 21 zápasů a přesto skončil v týmové produktivitě s 16 body (10+6) šestý. Z dalších posil nezklamali ani Mikulík nebo Martynek, toho ale bohužel limitovalo zranění v první polovině sezóny.

Markéta: Těžko takhle říct, ale asi Milan Mikulík a Filip Bajtek. Ačkoli všichni do toho dali maximum.

Michal: Nejlepší posilou je pro mě jednoznačně Daniel Štumpf, který ihned zapadl do týmu a předváděl nadstandardní výkony.

Marek: Daniel Štumpf. V závěru sezóny předváděl opravdu skvělé výkony a držel svůj celek v bojích o vyřazovací část.

Proč se nepostoupilo do play-off?

Petr: Protože tým nedokázal navázat na výbornou první čtvrtinu a v té poslední už bodovou ztrátu i přes veškerou snahu nedohnal. Důvodů je ale více, třeba dlouhé zranění předpokládaného lídra na ledě i v kabině Rostislava Martynka, odchody hráčů do Třince. A pak ztráty s nejhoršími týmy v tabulce. Právě body z proher s Kadaní a Ústím Frýdku na konci chyběly.

Markéta: Asi proto, že se nevyhrály zápasy, které se měly jednoznačně vyhrát. A potřebným hráčům zabránila různá zranění, takže nenastoupili do zápasů, kde byli potřební.

Michal: Důvod, proč se nepostoupilo do play-off, je jednoznačný a to ten, že trenéři Jiří Juřík s Markem Malíkem museli stále rotovat se sestavou, jelikož plno hráčů ve formě zavítalo do Třince. Hrát tak pokaždé s jinými hráči není lehké, ale nebyli jsme daleko alespoň tomu osmému místu.

Marek: Špatné výsledky na hostující půdě, to byl podle mě největší kámen úrazu.

Největší zklamání

Petr: Když pomineme nepostup do play-off, tak se mi hned vybaví nepovedená derby s Havířovem. Prohrát všechny čtyři utkání s největším rivalem není vůbec dobrá vizitka. I proto si Havířov zahrál play-off, kdežto hráči Frýdku-Místku si už mohli plánovat dovolenou.

Markéta: Nekomunikativnost a neochota některých hráčů.

Michal: Největší zklamání je samozřejmě konec už v základní části. Ze zápasů je to domácí hodně nevydařené utkání s poslední Kadaní, když Frýdek-Místek ztratil tříbrankové vedení a nakonec prohrál na nájezdy.

Marek: Frýdek-Místek nebude hrát EHL.