Mládí vpřed: Talentovaní rysi ve svých kategoriích zabodovali
A-tým
I když jsme za sezonou 2017/18 udělali definitivní tečku a všichni se již těší na následující herní období, zbývá nám shrnutí tohoto ročníku v podobě statistik.

Náš tým se skládal z hráčů z různých věkových kategorií. Pojďme ale se blíže podívat, kdo byl dle statistik nejlepší ve své kategorii a i v celém týmu.

Začněme těmi nejmladšími, a to hráči do sedmnácti let. Jonáš Peterek měl ve své věkové kategorii druhý největší ice time (187:03 minut). Se třemi góly a čtyřmi asistencemi byl nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem mezi sedmnáctiletými. Za ním se nachází Adam Raška se 168:14 minutami, ten si ve třinácti zápasech připsal dva góly a jednu asistenci. Mimo jiné odehrál Raška dva zápasy za třinecké Oceláře a objevil se i v Lize mistrů proti švédskému Malmö. Hráč s největším ice timem 194:36 minut je Michal Teplý z Benátek nad Jizerou.

Ve skupině do osmnácti let ovládl Michal Kvasnica tabulku se svým pobytem na ledě, který činí 672:31 minut. Co se gólů týče, je Kvasnica druhý se šesti góly ve čtyřiceti pěti zápasech, o tři branky ho přestřelil Karel Plášek z přerovských Zubrů. Ale s deseti asistencemi znovu na vrcholku tabulky září Kvasnica. S šestnácti body byl znovu první Kvasnica.

V kategorii do dvaceti let má Frýdek-Místek větší zastoupení. Z frýdecko-místeckých hráčů nejlépe dopadl Filip Haman s časem na ledě 680:37 minut. Na čtvrté příčce je již zmíněný Kvasnica a za ním Jan Kalus. Kalus na ledě odehrál celkem 660:44 minut. Na osmém místě je David Kofroň s 611:13 minutami. Dvacátá první pozice patří Danu Przybylovi, který na ledě bojoval 426:04 minut. S 200:32 minutami v devatenácti zápasech skončil Lukáš Kaukič na čtyřicátém šestém místě. Na padesátém místě je již zmíněný Peterek a o pět míst za ním je Raška. Ke konci sezony přišel do Frýdku Ondřej Hrachovský, jenž se proháněl 111:04 minut v červenobílém drese. A posledním hráčem, který se objevil v jednom zápase na 7:21 minut, je Dominik Molin.

Nejlepším střelcem Frýdku-Místku do dvaceti let je David Kofroň na pátém místě se sedmi brankami. Dvě místa za Kofroněm je Kvasnica. Jedenáctým nejlepším střelcem se stal Przybyla s pěti góly, stejný počet branek má i Kalus. Dvacátá druhá pozice patří Peterkovi. Kaukičovi na dvě branky stačilo devatenáct zápasů a v této tabulce je třicátý šestý. O dvě příčky za Kaukičem je Raška. A jednu branku vstřelil Haman. S osmnácti body skončil Kofroň na čtvrtém místě a hned za ním Kvasnica.

Když spojíme všechny věkové kategorie dohromady, vyjde nám, že je frýdecko-místecký Jan Zahradníček devátý s 1034:23 minutami strávenými na ledě. Daleko za devátým místem je Filip Bajtek s 891:55 minutami. A o pár míst za Bajtkem se nachází Jan Bartko s 876:45 minutami.

Nyní nahlédneme do týmu jako takového. Z celého kádru nejvíce gólů padlo Davidu Klimšovi, přesněji patnáct branek, o pět úspěšných střel méně měl Daniel Štumpf. A osm radost přinášejících ran se povedlo Bajtkovi.

S dvaceti sedmi asistencemi je Antonín Pechanec bezkonkurenčním asistentem celého mančaftu. Druhým nejlepším nahrávačem je Bajtek s patnácti asistencemi a jen o dvě asistence méně má Milan Mikulík.

Třicet dva bodů se podařilo nasbírat Pechancovi, což je největší číslo v týmu. Druhý skončil Klimša s dvaceti šesti body a třetí Bajtek s dvaceti třemi body.

Nejvíce trestných minut si jednoznačně vysloužil Bajtek, a to 127. Tři trestné minuty do stovky chyběly Mikulíkovi a Zahradníček si na trestné lavici odseděl 64 trestných minut. Znovu, tři minuty chyběly Vítu Christovovi do padesáti trestných minut a jen o minutu méně měl Ctirad Ovčačík.