Čtveřice opor pokračuje ve Frýdku-Místku
A-tým
Dobrá zpráva pro fanoušky frýdeckomísteckého hokeje! V dresu rysů budou i v příští sezóně nastupovat brankář Lukáš Daneček, obránce Jan Zahradníček a útočníci Milan Mikulík a Rostislav Martynek.

I v příští sezóně bude Frýdek-Místek usilovat o to, aby se probojoval do play-off a už nyní je jasné, že v této snaze mu stejně jako v posledních dvou letech budou pomáhat Lukáš Daneček, Jan Zahradníček, Milan Mikulík a Rostislav Martynek.

Lukáš Daneček načne u slezského družstva už svou pátou sezónu. V té minulé odchytal třiadvacet utkání s úspěšností 90,7 procenta a průměrem 2,65 obdržených branek na zápas. O místo v brance se dělil s Nickem Malíkem a Peterem Hamerlíkem. Zachytal si i v dresu Třince na Spengler Cupu i v extralize.

Obránce Jan Zahradníček má za sebou tři sezóny ve Frýdku-Místku, přičemž v předchozích dvou sbíral starty i za extraligový Třinec. Za Frýdek-Místek v minulé sezóně odehrál dvaapadesát utkání s bilancí devíti bodů (1+8).

Milan Mikulík si i dál prodlužuje kariéru ve Frýdku-Místku, osmatřicetiletého veterána budeme v červenobílém dresu moci sledovat i v příští sezóně. V předešlých dvou sezónách plnil Mikulík roli kapitána. V minulé sezóně nasbíral sedmatřicet bodů (11+26) a byl třetím nejproduktivnějším hráčem týmu. Tři utkání odehrál na Třinec.

Dalším zkušeným útočníkem, který bude ve Frýdku-Místku pokračovat, je Rostislav Martynek, který stejně jako Mikulík rozehraje u Slezanů třetí sezónu. Tu první mu zkomplikovalo zranění, ve druhé už zvládl odehrát devětačtyřicet utkání, během kterých nasbíral 49 bodů (21+28) a stal se nejproduktivnějším hráčem mužstva a jeho druhým nejlepším střelcem. Šest utkání odehrál za Třinec.

Další informace o soupisce pro sezónu 2019/20 budeme zveřejňovat v dalších dnech.