Chceme být aktivnější než kdysi, hlásí Ultras Slezan
Rozhovory
Hokej bez fanoušků je jako ryba bez vody. O pravou sportovní atmosféru ve frýdecko-místecké Polárce se nově stará skupinka fandů, která vystupuje pod názvem Ultras Slezan. Jeden ze zástupců kotle nám prozradil, co příznivci rysů chystají pro letošní sezonu, a také zve na sobotní autobusový výjezd do Zlína.

Hned ve 4. kole Chance ligy se Frýdek-Místek představí na stadionu Luďka Čajky. Chystáte pro zápas na ledě nedávného extraligisty něco speciálního?

Moc rádi vzpomínáme na loňský výjezd do Zlína, kdy jsme tam vytvořili hlučnou kulisu, a výrazně přispěli k cennému vítězství našeho týmu. Také letos věříme, že bychom mohli podobný kousek zopakovat. Do Zlína chystáme speciální choreo prezentaci, víc bychom ale nechtěli zatím prozrazovat.

Jsou do Zlína ještě volná místa? Kde se případní zájemci mohou hlásit?

Fungujeme hlavně na Instagramu (Ultras Slezan) a kontaktovat nás lze rovněž na FB (Fans HC Frýdek-Místek), nebo přes dokument google ZDE. Právě tam nás mohou eventuální zájemci nejčastěji odchytit. Pro další dotazy jsme samozřejmě k dispozici i při domácích zápasech v kotli. Pořádáme autobusový výjezd a fandové se stále mohou hlásit, několik volných míst ještě stále máme. Věřím, že společnými silami můžeme ve Zlíně znovu vyhrát, a to jak na ledě, tak také naším fanděním na tribunách.

Nastaly ve vaší fanouškovské skupině během léta nějaké organizační změny? 

Ano. Po zralé úvaze podstatné části kotle jsme usoudili, že musíme naši skupinu Ultras Slezan trochu oživit, nakopnout. V poslední době jsme totiž měli dojem, že fandění trochu uvadalo. Chceme být aktivnější, chceme být víc vidět, ve větším měřítku náš klub podporovat. A to platí jak o domácích zápasech, tak také o výjezdech na cizí stadiony.

Co říkáte na letošní los? Chystáte v blízké době nějaké další výjezdy?

Chtěli bychom určitě vyrazit na stadion nováčka ze Znojma. Letošní los nám moc nepřeje, nejlepší výjezdy jsou v sobotu, a hlavně na začátku sezony těch výjezdů do míst, kde bychom chtěli náš tým aktivně podpořit, moc nebude. Nyní se chceme veškerými silami koncentrovat na nejbližší výjezd do Zlína (registrace zde). To je momentálně jasná priorita.

Na kterého soupeře se doma letos speciálně těšíte?

Chodíme hlavně na náš tým, ten maximálně podporujeme. Kdybychom ale měli říct nějaké konkrétní soupeře, na které se nejvíc v Polárce těšíme, tak zmíním asi Porubu a Vsetín. To jsou týmy, které krom kvalitních kádrů dovezou i nějaké své fandy. Věřím ale, že doma ukážeme svou sílu a urveme proti nim body.

Jaký vzkaz máte pro ostatní fandy, kteří podporují v Polárce rysy, ale nechodí do kotle?

Chtěli bychom divákům zdůraznit, ať se hlavně nebojí připojit k nám do kotle. Jsme rádi za každého fandu, který se rozhodne aktivně fandit, nebojí se zapojit ruce a hlasivky. Jsme rádi, že náš klub bude pořádat také rodinné zápasy, na které přijdou děti. Pokud k nám do kotle přijdou děti, rádi je zapojíme do fandění. Všem nám přece jde o tu stejnou věc - co nejlepší atmosféru v hale a kvalitní výsledky našeho týmu.