Cenné skalpy páťáků – poráží Třinec i Vítkovice
Ukazuje se, že HC Frýdek-Místek opakovaně umí vychovávat silné ročníky, které dokážou obstát v konkurenci extraligových celků. Paradoxně se to ovšem často obrací proti našemu klubu, protože někteří rodiče až příliš brzy investují nemalé finance do změny dresu, v nichž už ale jejich mladé naděje nedostávají stejné role jako v mateřském klubu, což jejich dalšímu rozvoji nepomáhá. V poslední době velkou sílu týmu prokazuje 5. třída, která v tomto měsíci získala skalpy Třince i Vítkovic.

Derby s Třincem páťáci vyhráli v rámci Malé ligy CCM ve Zlíně 7:6 a už za pár dní si dali odvetu na jeho ledě. A dokázali zvítězit znovu.

HC Oceláři Třinec – HC F-M 6:9 (2:5, 3:1, 1:3)

Nabuzení domácí na nás vlítli a ujali se vedení po 21 sekundách hry, ale ještě v téže minutě jsme je dokázali zmrazit vyrovnáním a postupně přidali další tři góly. Zkraje druhé třetiny se na nás Třinec dotáhl, ale poslední třetina, kdy jsme dali i gól v oslabení, znovu patřila nám.

„Hráli jsme s Třincem „malou ligu“ týden předtím a porazili jsme je, takže byli na nás nachystaní, že nám to vrátí. Kluci ale hráli s přehledem a bojovností o výsledek, všichni poctivě perfektně plnili své úkoly a nakonec je znovu po parádním výkonu přejeli,“ těšilo trenéra Jaroslava Fleischmanna.

Bodovali: Kolář 3+1, Hansel 1+3, Kondělka 2+1, Juhás 0+2, Turek 1+0, Šlosar 1+0, Csapai 1+0, Přibyla 0+1, Olka 0+1.

Minulou sobotu nastoupila 5. třída k dalšímu těžkému zápasu o čelo tabulky Ligy mladších žáků, tentokrát s výhodou domácího prostředí proti Vítkovicím.

HC F-M – HC VÍTKOVICE RIDERA 7:5 (1:3, 3:1, 3:1)

Páťáci se ujali vedení v oslabení, ale pak hosté otočili až na 1:4. Naši kluci však třemi brankami srovnali, a když ostravský celek přidal další gól, znovu odpověděli třígólovou nadílkou. Díky konečnému výsledku 7:5 dostali svého soupeře v tabulce pod sebe, když mají stejný počet bodů, ale lepší skóre a dva zápasy k dobru. Do pořadí na špici však ještě promlouvá i Kopřivnice.

Bodovali: Kondělka 3+1, Csapai 2+1, Přibyla 1+1, Hansel 1+0, Kolář 0+1, Šlosar 0+1, Janoštík 0+1, Krištofová 0+1.