Čeká nás poslední zápas sezony, míříme na Vysočinu
Závěrečným vystoupením našich hokejistů v letošní sezoně bude souboj s jihlavskou Duklou. Té momentálně patří v tabulce třetí příčka, která ji zaručila jistotu čtvrtfinále. To rysi už šanci na vyřazovací boje nemají.

Hokejistům Frýdku-Místku se v posledních dvou domácích zápasech vůbec nedařilo. Po Litoměřicích přišla horká sprcha také i od hráčů z Poruby, která nám uštědřila pořádný debakl. Trenér rysů ale v žádném případě nehodlá polevit a do závěrečného zápasu základní části půjdou jeho svěřenci po maximální přípravě. "Je to naše práce a každý z nás k tomu tak musí i přistoupit. Naprosto profesionálně," řekl zcela rezolutně Mojmír Trličík. "Nedovedu si představit jinou filozofii, než to, že je to pro nás normální soutěžní zápas, ke kterému musíme přistoupit s maximální zodpovědností," dodal frýdecko-místecký kouč. Rysi, i když už přišli o jakoukoliv šanci na postup do vyřazovacích bojů, mají stále o co hrát. Ve hře je totiž co nejlepší umístění, v našem případě to znamená letos 13. příčka.

Frýdecko-místeckému týmu opět o vlásek unikl postup do play off. Bohužel, stalo se tak již počtvrté v řadě. Veškeré naděje se nám začaly vzdalovat po prohraném domácím střetnutí s kalašníky z Litoměřic. Poruba pak už jen přijela potvrdit svou letošní ambici. To jihlavská Dukla může hrát uvolněně. Je totiž ve čtveřici týmů, které mají jistotu přímého postupu do čtvrtfinále play off (společně ještě Kladno, Přerov a nováček z Vrchlabí, pozn. red.). Teď už půjde jen o to, z jaké příčky do ní Jihlavští vstoupí.

Tým z Vysočiny v letošní sezoně předvádí skvělé výkony a soupeře, který nás naposledy o víkendu porazil, také poslal domů s výsledkem 5:2. Asistent trenéra Karel Nekvasil pak na pozápasové tiskovce řekl, že se jim podařilo omezit počet trestů na zápas a vyladit si přesilové hry. "I když herně stále nemáme ty přesilovky, jak jsme byli zvyklí, tak nám to už fungovalo, ale když se bude střílet a góly budou klidně i ošklivé, důležité je, ať jsme v početních výhodách úspěšní," sdělil Nekvasil.

Poslední zápas se soupeřem z Vysočiny

Proti Jihlavě nastoupil náš tým naposledy začátkem prosince. Jednalo se o velmi napínavý souboj, který rozhodl jeden jediný vstřelený gól. Frýdku-Místku se podařilo celý zápas ubránit, padlo na obou stranách nespočet střel a do posledního okamžiku to vypadalo, že se střetnutí bude dohrávat v prodloužení. Až v závěrečné minutě třetí třetiny dokázal rozhodnout jihlavský útočník Tomáš Jiránek, kterému asistoval současný nejlepší střelec Dukly, Jiří Fronk.

"My jsme do toho zápasu vstoupili dobře, jako do všech... Ale bohužel, my nejsme schopni z toho tlaku a z té dobré hry vytěžit gól nebo dva, abychom soupeři odskočili. Potom se to začne vyrovnávat. V té třetí třetině už ta kvalita soupeře byla přeci jen znát. Zase jsme byli ustrašění, zbytečně. To, jak si vytvářela Jihlava tlak ve třetí třetině, to se nedalo ustát. Nebo samozřejmě dalo, ale s notnou dávkou štěstí. Bohužel tam ta jedna střela zapadla a my prohráli 0:1," řekl k zápasu trenér rysů Vlastimil Wojnar, který byl následně od týmu odvolán.

Naše mužstvo podržel brankář Tomáš Suchánek, který se v současné době připravuje na blížící se světový šampionát do 18 let. V bráně jej zastoupila posila ze severozápadních Čech, gólman David Honzík. "Suchoš" po domácím utkání s Jihlavou zmínil, že bylo vidět, proč se jedná o vedoucí celek tabulky. "Zápas to byl opravdu těžký, myslím si, že první třetinu jsme mu byli vyrovnaní, možná i trošku lepší. V prostřední části se to však již začalo překlápět na stranu Jihlavy," dodal v pozápasovém rozhovoru mládežnický reprezentant.