Klimša: Nejsme schopni zakončit, hokej se ale hraje právě na ty góly
Rozhovory
Střelcem poslední domácí branky v letošní sezoně se stal útočník David Klimša. Ten se po utkání postavil před mikrofon, aby se podělil s bezprostředními dojmy po nevydařeném utkání s Porubou (1:7).

Zápas proti Porubě nevyšel, pojďme hledat příčiny dnešního nezdaru?

Příčiny tam jsou jasné… Z našich příležitostí nejsme schopni zakončit a hokej se prostě hraje na góly. Poruba ze svých příležitostí ty góly dala, my bohužel ne. Jasná odpověď.

Tobě se povedl vstřelit gól, který byl letošní tvůj třináctý. Jak celá ta branková situace vypadala z tvého pohledu? Podle mě tam velmi dobrou práci odvedl Rostislav Martynek…

Jo, Rosťa (Martynek, pozn. red.) to tam výborně stáhnul na střed a hodil mi to přes pásmo jako kdyby do forhendu. Já jsem myslel, že už ani nebudu střílet, že to dlouho trvalo jsem si říkal. Ale nakonec to tam fajně padlo k tyči. V té chvíli to byl ještě super gól na jedna jedna.

Davide, dnes jste bohužel ztratili šanci na play off, nicméně hned v pondělí vás ještě čeká zápas v Jihlavě. Tak pojďme alespoň nějak optimisticky říct, že to nezabalíte, a že zabojujete alespoň o tu čest…

Jasně, tak jako… lidi, co hrají nějaký sport, tak nikdo nikdy nechce prohrát. Ať už je nějaká šance nebo není. Takže člověk chce vyhrát, i když už o nic nejde. Určitě budeme chtít odehrát kvalitní zápas a s Jihlavou vyhrát.

V pondělí tak končíte sezonu, myslím tu zápasovou, ale ještě budete nejspíš v tréninkovém procesu, kdy musíte být k dispozici třineckým Ocelářům pro zápasy play off. Je to tak?

Zatím nevíme, jak to bude dál pokračovat. Určitě se to ale dozvíme hned po zápase v Jihlavě.

Davida Klimšu vyzpovídal redaktor Martin Stebel.