Cedzo: Za ten prostor u rysů jsem opravdu rád
Rozhovory
Odchovanec bratislavského hokeje dostal o uplynulém víkendu prostor ukázat se v druhé nejvyšší seniorské soutěži. Teprve sedmnáctieletý slovenský forvard se své šance chopil opravdu s vervou a poprvé tak v hale Polárka ukázal domácím fanouškům svůj talent.

Adame, zdolali jste poprvé v sezoně tým z Litoměřic. Jak jsi celé utkání viděl ze svého pohledu?

Tak zápas to byl dobrý, myslím si, že jsme v té druhé třetině určitě polevili, co se týče nějakých taktický věcí, ale ve třetí třetině jsme to zvládli a dali jsme to za tři body.

Jak proti Prostějovu, tak i proti Litoměřicím, jste hráli ve výrazně omlazené sestavě, musím však říct, že ty jsi určitě nebyl pouze jen do počtu. Včera jsi měl ice time nad šestnáct minut, také i v neděli jsi toho odehrál docela hodně. Jak cenné jsou pro tebe tyto nabyté zkušenosti?

Je to určitě super a já jsem opravdu rád, že ten prostor tady dostávám. Že nejsem úplně na odpis, a že můžu ukázat, co ve mně je i s tak velkým ice timem.

Dokázal bys říct, v čem byly Litoměřice jiným soupeřem, než v sobotu Prostějov?

Tak Jestřábi byli na tom lépe fyzicky, i ta hra byla fyzicky více náročnější, než na druhý den. Litoměřice byly spíš takové bruslivé a technické.


Jak si pochvaluješ spolupráci s tvými parťáky z druhého útoku (Alan Łyszczarczyk a Michal Hotěk, pozn. red.)?

Chválím si to, jelikož oba jsou výbornými hráči. Hoťas vidí hru neskutečně, takže s ními opravdu rád hraji.

V třinecké juniorce se ti daří, když máš na svém kontě kolem bodu na zápas. Kdybys měl srovnat juniorskou soutěž s Chance ligou, co bys řekl?

Tak ta seniorská liga už je spíše taktický svázaná, kdežto juniorský hokej je více otevřený a dělá se tam tím pádem více chyb. Tady se tohle ihned trestá, takže chybovat je vlastně nepřípustné.

V sobotu jsi absoloval premiéru před domácím publikem. Jak se ti hrálo?

Bylo to super, dokonce jsem na konci slyšel své jméno, to jsem byl opravdu velmi rád.


VIDEOROZHOVOR S ADAMEM CEDZO (rozhovor vedl Jakub Vaněček)