Boj o body na ledě lídra, Frýdek-Místek jede do Prostějova
Frýdek-Místek ve středu čeká těžký zápas na ledě lídra. Frýdecko-místečtí odcestují do Prostějova, kde se poperou o cenné body. Oba týmy už se v letošním ročníku setkaly v rámci pátého kola, tenkrát se z dvou bodů radoval domácí Frýdek-Místek, který zvítězil 4:3 v prodloužení. Kdo vyhraje tentokrát? Utkání proti Jestřábům začíná zítra v 18:00.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov se po sedmnácti odehraných kolech může pyšnit prvním místem v tabulce WSM ligy. Do čela jej poslalo převážně utkání s Kadaní, které vyhráli 5:2, a také nečekaná prohra kladenských Rytířů, kteří nestačili na pražskou Slavii. Mají 33 bodů, což je sice stejně jako má druhé Kladno, díky výbornému celkovému skóre (63:44) se však drží na prvním místě.

Jestřábi mají parádní bilanci, již sedmkrát zvítězili v základní hrací době, dvakrát v prodloužení a dvakrát byli úspěšní v samostatných nájezdech. V základní hrací době Hanáci padli pouze dvakrát, a to s Litoměřicemi a Kladnem. Jeden bod za prohru v prodloužení si pak do tabulky připsali celkem ve čtyřech případech.

Nejproduktivnějším Jestřábem je útočník Martin Novák (6+10), nejlepším střelcem pak s osmi brankami Matouš Venkrbec. Z řad obránců se bodově nejvíce daří Aleši Holíkovi (5+8). Do branky častěji nastupuje Pavel Kantor (91,09%), záda mu kryje Jakub Neužil (95,4%).

Vzájemné utkání

Tito dva soupeři se letos poprvé setkali v rámci pátého kola na ledě Frýdku-Místku. Duel to byl opravdu vyrovnaný, čemuž odpovídá i výsledek. O vítězi totiž muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli úspěšnější Frýdecko-místečtí, kteří se nakonec radovali z výhry 4:3pp.

Sestavy z minulého kola

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Kantor) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, Grebeňuk, V. Zadražil – Luňák, Venkrbec, Půhoný – M. Novák, Moskal, Korhoň – Švec, L. Krejčík, Fiala – Hozák, Augustin.

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (Šimboch) – Matyáš, Michal Roman, Roupec, Kania, Adámek, L. Doudera, Jeník – Miloš Roman, Cienciala, Kanko – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski – J. Sýkora, Jašek, Meidl – Luka, Káňa, Samiec – Franek.

Textový přenos z tohoto duelu můžete jako vždy sledovat na webu Onlajny.com.