„B“ tým Frýdku-Místku chce ukončit nepříznivou sérii doma s Českým Těšínem
Preview k zápasu
Béčko Frýdku-Místku se ve středu od 18 hodin představí v domovské hale Polárka, kde vyzve Český Těšín. Na tohoto soupeře nabrali Frýdecko-místečtí po několika nepovedených zápasech pětibodovou ztrátu. Tu mají šanci alespoň částečně umazat, pokud nad Wolves zvítězí.

Rysi se pokusí vylepšit nepovedený listopad

Jedenáctý měsíc roku „B“ týmu Frýdku-Místku opravdu hrubě nevyšel. Pět zápasů – pět proher. Tak krutě zní rezultát všech dosavadních listopadových utkání rysů. V první polovině měsíce hrála frýdecko-místecká rezerva tři těžká venkovní utkání proti Orlové, Rožnovu a Porubě. Výsledkem byl jediný bod za prohru v Rožnově pod Radhoštěm na nájezdy.

Čekalo se, že v domácím zápase s Bohumínem by se do týmu mohla vrátit vítězná nálada, ale nestalo se. Z předchozích pěti utkání před domácím publikem mladí rysi vyhráli hned čtyři, listopad ale zůstal prokletý. Bohumín si přijel do Polárky pro vysoké vítězství 6:1.

Následně „B“ tým odcestoval do Krnova, ale ani tam nepochodil. V zápase sousedů v tabulce byli lepší domácí a vyhráli 6:4. První třetina skončila nerozhodně 1:1 a ve druhé se spustila pořádná kanonáda. Frýdek-Místek „B“ si v jejím průběhu vypracoval už dvoubrankový náskok, ale stejně se nakonec šlo do kabin za nerozhodného stavu 4:4. V závěrečné části utkání rozhodl o vítězství Krnova 6:4 dvěma brankami Vlašánek a dokonal tak svůj hattrick.

Béčko tak zaznamenalo už pátou porážku v řadě a v tabulce se propadlo na sedmou pozici, přitom před touto nepříznivou sérií bylo na jejím samotném čele. S devatenácti body teď ztrácí na vedoucí Orlovou deset bodů.

Český Těšín se chce udržet v kontaktu s čelem tabulky

Český Těšín se od začátku sezony pohybuje v horní polovině tabulky. Po třinácti kolech má s bilancí osmi vítězství a pěti porážek na kontě pětadvacet bodů a patří mu čtvrtá příčka v Krajské lize Moravskoslezského kraje. Mohlo to být pro Český Těšín ještě lepší, kdyby se vyvaroval poněkud nevyrovnaným výkonům.

Wolves dokáží vysoko vyhrát, stejně jako ovšem i schytat pořádný debakl. Po vítězstvích 12:0 a 6:4 nad Rožnovem pod Radhoštěm, respektive Horním Benešovem, Český Těšín prohrál v 11. kole potupně 0:7 se Studénkou. Hned poté Těšínští zdolali 8:1 béčko Nového Jičína, aby následně prohráli 1:5 doma s Orlovou.

V duelu s prvním týmem tabulky Orlovou rozhodla už první třetina. V té hráči Českého Těšina zaspali a už po necelých třech minutách prohrávali 0:2. Do kabin se nakonec po dvaceti minutách hry odcházelo za stavu 0:4 z pohledu domácích. Ve druhé třetině pak Orlová ještě jednu branku přidala a gól Českého Těšína na 1:5 jednadvacet sekund před koncem už byla jen estetickou korekcí výsledku.

První vzájemný zápas patřil Českému Těšínu

V říjnu se v rámci pátého kola utkal „B“ tým Frýdku-Místku s Českým Těšínem poprvé. Rysům nevyšel už start do utkání, ve vlastní přesilovce inkasovali na 0:1. Následně sice dokázali vyrovnat, ale stejně po prvních dvaceti minutích hry ztráceli 1:2. Stejným poměrem skončila i druhá třetina a ta třetí se už Frýdecko-místeckým vůbec nepovedla. Dostali další tři branky a prohráli s Českým Těšínem na jeho ledě 2:7.