Áčko dorostu stvrdilo postup debaklem béčka
Mládežnický hokej
V posledním kole Regionální ligy dorostu 2022/23 sk. 10 na sebe včera narazily oba frýdecko-místecké celky hrající tuto soutěž, ale nemohly se jen tak přátelsky sklouznout, protože áčko potřebovalo všechny body k postupu do nadstavby. Plná koncentrace nakonec vedla k plné devastaci béčka, které se zcela zlomilo ve druhé třetině.

HC Frýdek-Místek B – HC Frýdek-Místek 0:16 (0:5, 0:9, 0:2)

„Dopadlo to podle předpokladů a skóre je tak vysoké, protože to klukům z áčka opravdu náramně šlo. Dávali góly, padalo jim to tam, navíc po pěkných kombinačních akcích, takže si vysokou výhru zasloužili. Jen škoda, že z toho nevydoloval Alan Urbiš ještě o jeden kanadský bodík navíc, mohl se stát nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Nakonec mu chyběl jediný bod,“ komentoval vzájemný duel, který áčku vyšel mimořádně a béčko jej moc nezvládlo, trenér Michal Bobok. Jeho svěřenci tak v tabulce po jasné výhře skončili druzí za Opavou a nechali za sebou Orlovou, Studénku, Český Těšín a Nový Jičín. Pak už následovalo předposlední béčko, které se dokázalo dostat před Karvinou. Áčko tak čeká nadstavba o postup do Ligy dorostu, béčko bude hrát o konečné umístění. „Druhé místo a postup do boje o Ligu dorostu musíme brát jako úspěch, protože postupovali jen dva a Orlová nebo Studénka byli kvalitní soupeři,“ oceňuje výsledek dorostenců Michal Bobok.

 

Bodovali: Urbiš 4+2, Bobok 3+3, Pšenica 1+4, Kanich 0+3, Urbačka 1+0, Knopp 1+0, Piatkowski 2+0, Grzymek 2+0, Zhuk 1+1, Deseyve 1+1, Eliáš 0+2, Papaj 0+2, Káňa 0+2, Badžgoň 0+1.