Zkušení Rytíři byli nad síly Frýdku-Místku
Domácí pevnost Frýdku-Místku během prvoligových bojů poprvé padla. Kladno v čele se zkušenými harcovníky a neprůstřelným Miroslavem Hanuljakem v brance porazilo mnohem mladší tým Frýdku-Místku 2:0 a upevnilo si tak první místo v tabulce, zatímco frýdecko-místečtí klesli z třetí na šestou pozici.
9., středa 28.9.2016, Hala Polárka
0:2
0:1, 0:1, 0:0
Hamerlík (Šimboch) – Kania, Roupec, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera – Luka, Klimša, Káňa – Sýkora, Kanko, Chmielewski – Meidl, Jaroš, Franek – M. Kovařčík, Jašek, Miloš Roman – Christov
HC Rytíři Kladno
Hanuljak (Cikánek) - Růžička, Hořava, Drtina, Repe, Ptáček, Ulrych, Matula – Ton, Burger, Tenkrát – Tůma, Kubík, Machač – Jánský, Přikryl, Strnad – Zikmund, Pekr, Cetkovský
Branky a nahrávky: 17. Ptáček (Strnad, Přikryl), 25. Tůma (Ulrych, Kubík). Rozhodčí: Fiala, Hradil – Adamec, Gančarčík. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 254. Střely na branku: 27:33. Průběh utkání: 0:2.
Mgr. Jiří Juřík: „Dneska jsme dostali školu z hokejovosti. Kladno má samozřejmě tento rok ty největší cíle a to bylo vidět. My jsme bohužel postrádali to, co jsme si mysleli, že v tomto zápase zopakujeme z pondělka. Tím myslím dobré bruslení, napadání a velkou bojovnost, to nám v tomto utkání chybělo a jsme trošku špatní z toho, že se nám to nepovedlo tak, jak jsme chtěli.“
Jiří Kopecký: „Řekl bych, že jsme podali týmový a nejlepší výkon venku. Všichni sem přijeli s chutí vyhrát. Myslím si, že jsme mohli zvítězit i větším rozdílem, protože tam byly veliké šance. My trenéři jsme rádi, že jsme to odehráli s nadšením, střídačka žila a skoro jsme o to utkání ani neměli strach. Soupeř nás ale ve třetí třetině, když prohrával 0:2, trochu zatlačil, ale vynikajícím výkonem brankáře Hanuljaka a nadšeným výkonem jsme nulu udrželi a zaslouženě si vezeme tři body.“

Rytíře poslal do vedení veterán Ptáček

Hráči lídra tabulky po úvodním buly na nic nečekali. Hned v první minutě vystrašili domácí fanoušky Růžička s Repem a poté i Tůma s Machačem, kteří ale v brankovišti kotouč přes Hemerlíkovy betony neprotlačili. Frýdecko-místečtí se osmělili až ve třetí minutě, když z pravého kruhu vypálil do hrudníku Hanuljaka Petr Kanko. O pár sekund později pak Meidl v přečíslení tři na dva přestřelil.

Kladno bylo blízko vedoucího zásahu v šesté minutě, po Ulrychově vyražené dělovce dorážel Jánský, ten bekhendem ale odkrytou část branky minul. V polovině třetiny si hráči s rysem na hrudi zahráli první přesilovku, nicméně Klimšova nebezpečná teč Káňovy střely v síti neskončila. Ve zbytku početní výhody se pak ze vstřelené branky nemohli radovat ani Sýkora s Frankem, jenž po snaze Meidla znovu trefil jen výborného Hanuljaka.

Další minuty se vyznačovaly především výborným bráněním Frýdku-Místku, za který v protiútoku zahrozil Chmielewski, jehož střelu švihem ale Hanuljak zastavil. Poprvé se Rytířům povedlo překonat domácí defenzívu v sedmnácté minutě, v níž Strnad prodloužil přihrávku ze zadního mantinelu k Františku Ptáčkovi a ten povedenou ranou zpoza pravého kruhu trefil opuštěný horní kout Hamerlíkovy svatyně.

Za necelou minutu od modré vypálil David Růžička, jehož nenápadné nahození cinklo o jednu z tyčí za zády debutanta ve frýdecko-místecké brance. Těsně před klaksonem se ještě pokusili vyrovnat nepřesně mířící Miloš Roman a bekhendem zakončující Chmielewski, na stavu 0:1 se už ale nic nezměnilo.

Domácí Hanuljaka nepřekonali, za Kladno udeřil Tůma

Druhá perioda začala velmi nadějnou šancí na straně Frýdku-Místku, mladičký útočník Miloš Roman však ranou z voleje na svůj gól z derby nenavázal. Po neproměněné individuální akci Jána Sýkory měl plné ruce práce jeho krajan Hamerlík, který vyrazil Tonovu střelu z osy hřiště i dorážku dalšího veterána Jiřího Burgera.

V pětadvacáté minutě Rytíři odskočili do dvoubrankového vedení. Ulrychova přihrávka z levého konce modré čáry přistála před brankou na holi Davida Tůmy, jenž se obtočil kolem své osy a parádně zavěsil pod horní tyč. Frýdecko-místečtí záhy mohli odpovědět v přesilové hře, šance Roupece, Sýkory, Jaška, Klimši i Káni ale ztroskotaly na Hanuljakovi.

Krátce před polovinou zápasu zaplněná Polárka smutně zahučela po akci Radka Meidla, který si u levého kruhu parádně obhodil obránce, jenže hostující gólman znovu odolal, a to i proti řadě nepříjemným dorážkám tří frýdecko-místeckých hráčů. V jednatřicáté minutě ujeli do protiútoku Zikmund a Cetkovský, druhý jmenovaný ale zakončil jen do míst, které hlídal Hamerlík, jehož branku pak z dobré pozice přestřelil Matěj Pekr.

Zmar rysů v koncovce pokračoval další tutovkou Radka Meidla, na kterého obrana Kladna trestuhodně zapomněla, avšak Hanuljak šanci domácího útočníka zlikvidoval. Na druhé straně frýdecko-místecká defenzíva nechala ve štychu Hamerlíka, jenž zastavil střely Tona, Jánského a Pekra. V koncovce druhé části si Jiří Juřík s Markem Malíkem vyžádali oddechový čas, aby utlumili velký nápor Kladna. To se částečně povedlo, Sýkora s Meidlem poté ale znovu nechali vyniknout Hanuljaka.

Ve třetí třetině se už nic nezměnilo

Posledních dvacet minut už tak divokých nebylo, Frýdku-Místku se v útočné fázi nadále nedařilo a Kladenští si svůj náskok naopak bez výraznějších komplikací hlídali. Vedení Rytířů mohl po necelých třech minutách hry navýšit Patrik Machač, tomu ve středním pásmu nechtěně zpracoval kotouč Jeník, ovšem Hamerlík zaváhání svého kolegy napravil.

David Růžička později daroval rysům několikátou přesilovku, Sýkora ale branku minul a Zahradníčkovu dělovku od modré zase Hanuljak vykopl betonem do rohu. V osmé minutě třetí třetiny stadionem zazněla branková konstrukce, kterou z levého křídla trefil Strnad. Cestu za zdramatizováním zápasu domácím zkomplikovalo vyloučení Kanka, bránící čtyřka v červených dresech ale soupeře během dvou minut do ničeho nepustila.

Definitivní rozhodnutí měl na čepeli své hokejky Jiří Burger, dlouholetá opora extraligových Vítkovic ale odkrytou část branky netrefila, dezorientovanému Hamerlíkovi přitom pomohola i tyč. Další šanci měli hosté díky střele Jánského, kterou dobře tečoval Přikryl, ovšem kotouč si cestičku mezi tři tyče nenašel. Závěrečný nápor Frýdku-Místku se poté nekonal, po faulu Kladna si totiž na trestnou lavici šel sednout i Luka a zápas se tak už pouze dohrával.