Frýdek-Místek zvládl derby a z Havířova veze tři body
Frýdek-Místek zvládl derby a domů si z Havířova veze cenné tři body! O vítězství červenobílých rozhodly povedené přesilovky, ve kterých se trefili Miloš Roman a Vladimír Luka! Frýdek-Místek tedy porazil Havířov těsně 2:1 a stal se tak vítězem prvního derby letošní sezóny!
8., pondělí 26.9.2016, K&K PNEU Aréna
1:2
1:1, 0:0, 0:1
HC Havířov 2010 s.r.o.
Laco (Šimeček) – Lenďák, Krisl, Seman, Bahounek, Korím, Petran – Dvořáček, Haas, Sztefek – Kotala, Bednář, Maruna – Štumpf, Pechanec, Gřeš – Hlinka, Matula, V. Meidl
Daneček (Šimboch) – Kania, Roupec, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera – Luka, Káňa, Klimša – Sýkora, Kanko, Miloš Roman – R. Meidl, Jaroš, Franek – Christov, Jašek, Samiec
Branky a nahrávky: 16. Bednář (Kotala) – 15. Miloš Roman (Kanko, Luka), 50. Luka (T. Káňa, Kania). Rozhodčí: Kika, Koziol – Reich, Rampír. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 238. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 1:1, 1:2.
Štefan Mikeš: „Byl to oboustranně velmi kvalitní zápas, moderní hokej. Soupeř byl lepší v disciplíně, my jsme měli 4 naprosto zbytečné fauly, z nichž soupeř dva potrestal a proto vyhrál. Obvykle hlediště moc nesleduji, ale dnes si nešlo nevšimnout vysoké návštěvy a hlavně výborné atmosféry, jakou jsem tady asi ještě nezažil. I proto mě osobně hodně štve, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce. Šancí jsme měli dost, ale neměli jsme dobrou koncovku a také disciplínu.“
Mgr. Jiří Juřík: „Viděli jsme velmi dobrý zápas, se skvělou atmosférou. O naší výhře v podstatě rozhodlo využití přesilovek. Daneček šel do branky, protože jsme chtěli Šmbochovi ulevit po sérii zápasů a taky jsme věděli, že se bude chtít proti Havířovu ukázat.“

Utkání mělo od začátku skvělou diváckou kulisu, o kterou se postarala více než třítisícová návštěva a oba fandící tábory. První gólovku si připravili hosté, když na konci 5. minuty jel na Laca z pravé strany zcela sám Franek, ale střelu švihem namířil jen do jeho ramene. V 8. minutě jeli hosté 3 na 2, zakončení na sebe vzal Sýkora, ale přestřelil. Od 10. minuty hrál Frýdek přesilovku a i přes velký tlak a několik nebezpečných střel se skóre nezměnilo. AZ zahrozil hned po jejím skončení. Pechanec potáhl puk a Hlinkovi chyběly u druhé tyče jen centimetry. Skóre se tak otevřelo až při druhé Frýdecké přesilovce. Miloš Roman dostal v 15. minutě puk i prostor v mezikruží a trefil se přesně do Lacovy šibenice. Za dvě minuty ale bylo vyrovnáno. Lukáš Bednář se ocitl sám před Danečkem a blafákem do horní poloviny branky zařídil stav 1:1. Vedení domácím mohl zařídit Sztefek, který při střídání hostů využil volný prostor a svou střelou jen těsně minul Danečkovu šibenici.

Na začátku 2. třetiny přežil AZ dvojnásobné oslabení, když střely hostů, včetně té nejnebezpečnější z hole Matyáše krátce po skončení početní výhody, pokryl Laco. Od 27. minuty hráli v převaze i havířovští. Ovšem ani Daneček v nerovnovážném počtu hráčů neinkasoval. Hra i nadále velmi rychle plynula, ale brankových příležitostí ubylo. Snad jen střely Luky a Radka Meidla na straně hostů, či pokusy Krisla a Bednáře na straně Havířova byly alespoň středně nebezpečné. V závěru třetiny hrál dvě přesilovky AZ. V té první byla k vidění hodně nebezpečná střela Štumpfa, s níž si frýdecký gólman ale poradil. Nejblíž ke gólu pak bylo v další početní výhodě ve 39. minutě, když Korímova střela orazítkovala tyčku Danečkovy klece.

Třetí třetina patřila opticky domácím, a ti si také vypracovali slibné příležitosti. Daneček ale nejprve vychytal Bednáře a pak i Štumpfa. A tak se paradoxně gólově se urodilo na druhé straně. Při vyloučení Václava Meidla rozebrali hosté bránící čtveřici a Vladimír Luka zakončoval v 50. minutě do prázdné branky – 1:2. AZ však pokračoval ve svém tlaku. Po Sztefkově střele se strhla velká mela ve Frýdeckém brankovišti, pak pálili nebezpečně Lenďák a Krisl, ale nic z toho nebylo. Další porci práce měl Daneček v oslabení hostů od 52. minuty, ovšem i v něm ve spolupráci s obranou všem domácím pokusům odolal. V závěru zápasu byli sice hosté pod tlakem, AZ to zkusil chvíli i v šesti, ale branka už nepadla, a tak si Frýdek-Místek odváží z Havířova po pohledné hokejové bitvě těsnou výhru 2:1.