Frýdek-Místek porazil Benátky nad Jizerou v samostatných nájezdech a bere bod navíc
Jediným domácím střelcem v základní hrací době byl v sobotním utkání proti Benátkám nad Jizerou útočník David Klimša. Ten nejprve poslal svůj tým do vedení a poté ve třetí třetině zařídil i vyrovnání. Tento duel nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých rozhodl Tomáš Franek a Frýdek-Místek tak porazil Benátky nad Jizerou 3:2sn.
7., sobota 24.9.2016, Hala Polárka
3:2sn
1:1, 0:1, 1:0 - 0:0
Šimboch (Daneček) – Roupec, Kania, Michal Roman, Matyáš, Jeník, Zahradníček, L. Doudera – Luka, Káňa, Chmielewski – Sýkora, Kanko, Miloš Roman – Meidl, Klimša, Franek – Samiec, Jaroš, Christov
HC Benátky n. Jizerou
Novotný (Kváča) – Krejčí, Kolmann, Kurka, Havlín, Mikliš, Kočí, Husa – Hrníčko, Hrabík, Prokeš – Ordoš, Víšek, Havel – Ďurač, Janele, Dlouhý – Bittner, Bělohorský
Branky a nahrávky: 2. Klimša (Roupec), 43. Klimša (Luka, Franek), rozh. náj. Franek – 11. Ordoš (Kurka, Havlín), 39. Havlín (Hrníčko, Hrabík). Rozhodčí: Mikula – Hanzlík, Otáhal. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 617. Střely na branku: 30:28. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
Marek Malík: „Byli jsme spokojeni s přístupem hráčů a po nevydařeném utkání v Českých Budějovicích všichni šlapali tak, jak jsme si představovali. Byly tam nějaké malé chybičky, v přesilovkách bychom potřebovali trošku štěstíčka, ale s prací a s výkonem jsem moc spokojený. Jestli budeme hrát takhle dál, tak to bude super.“

Úvodní část skončila vyrovnaně

První větší šanci utkání měli hosté, když Mikliš snadno prošel přes domácí obranu a zkoušel překonat Šimbocha, který jeho střelu vyrazil pouze Bittnerovi, ten však také nedokázal dostat kotouč do sítě. O pouhých patnáct sekund později se však opět potvrdilo staré známé pravidlo „nedáš – dostaneš“ a fanoušci v Polárce tak nemuseli na gól dlouho čekat. Ve druhé minutě nejprve David Roupec trefil z mezikruží Novotného a kotouč se odrazil k tyči, kde číhal David Klimša, jenž se díky povedené dorážce stal prvním střelcem utkání.

Oba týmy poté postupně dostaly k dispozici přesilovou hru, ani jeden z nich ji však nedokázal využít. V jedenácté minutě už se to ale hostům podařilo, a to velice bleskově. Z trestu Christova uplynulo pouhých deset sekund a hosté už se mohli radovat z vyrovnání. Po střele Víška si Šimboch neuhlídal prostor u pravé tyče a po několika dorážkách se prosadil Jan Ordoš. Do konce třetiny už se skóre neměnilo a do šaten se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Domácí dostali lekci z efektivity

Druhá třetina začala vyloučením hostů a frýdecko-místečtí hokejisté měli k dispozici další přesilovku, ani tentokrát však nebyli úspěšní. To následně platilo i o hokejistech Benátek, kteří dokonce ve vlastní přesilovce pustili do šance Davida Roupce, který ale po trefě zápěstím trefil pouze horní tyč. Krátce po skončení trestu jednoho z domácích měli hosté obrovskou šanci. Domácí gólman měl obrovské štěstí, jelikož mu střela Ďurače prošla mezi betony, puk se ale zastavil ještě před brankovou čárou.

Domácí měli následně také početní výhodu, nicméně ani tentokrát se jim nepodařilo vstřelit branku. Frýdecko-místečtí měli na tyčky vážně smůlu, ve 34. minutě totiž trefil další Vladimír Luka. Necelé dvě minuty před koncem se pak z branky opět radovali hostující hráči. I přesto, že měli tuto třetinu více ze hry domácí, v závěru druhé části se do vedení dostali hosté. Tomáš Havlín nejprve vystřelil od modré, puk se odrazil od zadního mantinelu k pravé tyči Šimbocha , kde si jako první najel Havlín a dokončil svoji akci. Hokejisté Benátek tak šli do šatny s jednobrankovým náskokem.

O výhře Frýdku-Místku rozhodly nájezdy

Třetí část začali domácí velice povedeně a pomohl jim k tomu faul hostů. Frýdku-Místku se totiž konečně podařilo využít přesilovku a střelcem byl opět David Klimša. Nejprve pálil Luka, jehož střelu vyrazil Novotný pouze ke Klimšovi, který pohodlně zakončoval do odkryté brány a zařídil tak pro svůj tým vyrovnání.

Do konce třetí třetiny se však už nic zajímavého nestalo, a to se projevilo i na skóre, které zůstalo neměnné. Zápas dospěl do prodloužení tři na tři, ale ani to nedokázalo určit vítěze. I přes to, že měli hráči obou týmů na ledě dostatek prostoru k tomu, aby se dostávali do šancí, žádné větší si nikdo vytvořit nedokázal. Až těsně před sirénou zkoušel překvapit Šimocha Dlouhý střelou z pravého kruhu, domácí gólman však vytáhl ohromně důležitý zákrok lapačkou a poslal tak utkání až do samostatných nájezdů. V těch byli úspěšnější domácí, rozhodující branku dal Tomáš Franek, který tak vystřelil svému týmu bod navíc.