2:2, 2:1, 2:1
HC Moravské Budějovice
Máj – Peroutka, Šťáva, Randa, Fejt, Sechovec, Pelikán, Rytnauer, Matějka, Pěška, Paták, Mikeš, Trojan, Jaroš, Sobotka, Horký Trenér: Jiří Rech
Šimboch (40.Daneček) – Jeník, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák, Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Schwarz, Cienciala, Chmielewski, Luka, Jaroš, Christov Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Aleš Mach, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 4. Pěška (Peroutka), 8. Pěška (Šťáva, Matějka), 24. Rytnauer (Matějka), 28. Sechovec (Paták), 51. Horký, 58. Paták – 12. Cienciala (Franek), 20. Schwarz (Klimša, Chmielewski), 38. Chmielewski (Jaroš), 43. Franek, Vyloučení: 7:5 navíc Kowalczyk 10 minut (FM) využití: 1:3
Jiří Rech: "Před dnešním utkáním nám vypadli dva útočníci, čímž jsme měli k dispozici pouze sedm forvardů, které jsme museli doplnit dvěmi obránci. Ti se své role ovšem zhostili dobře. V celém utkání jsme předváděli dobrý hokej a nebýt zbytečného vylučování na začátku třetí třetiny, rozhodli bychom jej daleko dřív. Kluci do něj dali všechno a předvedli takový výkon, který odpovídá snaze získat doma tři body."
Jiří Juřík: „Měli jsme vlažný vstup do utkání, čehož domácí využili a odskočili nám na rozdíl dvou branek. Ztrátu jsme dokázali smazat, ale v dalších dvou třetinách hráči vytvořili spoustu individuálních chyb které soupeř potrestat. Hráči podali nedisciplinovaný výkon, měli špatný přístup k zápasu, což nás stálo tři body.“

K předehrávce 24. kola třetí nejvyšší domácí soutěže odcestovali svěřenci Jiřího Juříka na led Moravských Budějovic, se kterými v předchozích dvou zápasech bodovali naplno a tak se ve třetím vzájemném měření sil čekalo, kdo bude slavit po skončení zápasu.

Utkání začalo šancemi na obou stranách, ale ani jeden brankář nechtěl chybovat. Jenže po nevyužitých šancích Christova a Franka přišel trest, kdy Ondřej Pěška tečoval nahození Peroutky a jeho teč skončila v horním rohu Šimbochovy branky – 0:1. Domácí byli po vstřelení úvodní brance povzbuzení a i nadále podnikali útočné akce. S těmi si Juraj Šimboch dokázal poradit. Krátký byl na konci osmé minuty podruhé v zápase na teč Pěšky, který získal dvoubrankový náskok pro domácí barvy. Dvě inkasované branky hráče Frýdku-Místku nezaskočily a v jedenácté minutě už to vypadalo velmi nadějně, ale přečíslení dva na jednoho nedokázal Cienciala svým zakončení přetavit v kontaktní branku. Co se nepodařilo Davidu Ciencialovi napoprvé, vyšlo na druhý pokus, kdy dokázal potrestat nepřesnou rozehrávku domácí družiny po přesné přihrávce Tomáše Franka – 1:2. Žihadla mohly rychle odpovědět, když se do šance dostal Peroutka, ale jeho zakončení mezi tři tyče nezamířilo. Velkou šanci na vyrovnání spálil v početní výhodě Schwarz, který nedokázal zakončit přesně. Do závěru úvodní dvacetiminutovky se hráčům ze severovýchodního koutu republiky přeci jen podařilo vyrovnat, když v závěrečné minutě poslal puk až za záda Máje Jakub Schwarz, který tak využil hru v početní výhodě – 2:2.

Druhou třetinu začali aktivněji domácí a Šimboch se tak musel činit. Ve velké šanci se po minutě hry ocitl Trojan, ale puk ho neposlouchal tak, jak by si přál a z jeho šance nakonec nebylo nic. Jenže chybou na hostující obranné modré se do šance dostal Filip Matějka, který předložil puk Ladislavu Rytnauerovi, který jeho nabídkou nepohrdnul a vrátil domácím vedení. Domácí družina byla při chuti a v polovině osmadvacáté minuty to bylo znovu o dvě branky, když za katrem pobýval Martin Piecha a Sechovcova teč skončila za Šimbochem – 2:4. Na nepříznivý vývoj zápasu reagoval trenér Juřík oddechovým časem, ale ani po poradě nepřišla tolik očekávaná změna. Hráčům v červenobílých dresech nevycházely žádné akce a i nadále se pokoušeli o snížení, ale marně jejich šance končily u Máje. Na konci 38. minuty se ve skrumáži nejlépe orientoval Aron Chmielewski, díky kterému to bylo rázem o gól. Více branek už ve druhé třetině nepadlo a tak po dvou třetinách svítil na ukazateli stav 4:3 pro domácí Žihadla.

Závěrečnou tercii začínali hosté v početní výhodě, která se jim na chvíli přetavila dokonce i ve dvojnásobnou, ale vyrovnání stále nikde. Parta kolem Pavla Kowalczyka se přeci jen dočkala, když se prosadil Vladimír Luka, který nakonec využil hru s jedním hráčem v poli navíc. Za nerozhodného stavu byly k vidění šance na obou stranách, ale žádná další branka. Vše se nakonec změnilo deset minut před třetí sirénou, kdy David Horký zamířil přesně nad vyrážečku Danečka – 5:4. Frýdecko-místečtí hledali marně cestu za vyrovnáním a i ty nejvyloženější šance gólem neskončily. S přibývajícím časem navíc hostující družina zahrála v šesti, což neuniklo pozornosti rozhodčích a šance na vyrovnání byly zase menší. Oslabení hráči Frýdku-Místku ubránili, ale dvě v 58. minutě Lukáš Paták nejprve vystřelil a poté dorazil volný puk až za brankovou čáru, čímž pošesté rozjásal své spoluhráče a přiblížil je tak k tříbodovému vítězství. Snížení a případné vyrovnání nepřinesla ani hra bez brankáře a tak se hokejisté Frýdku-Místku vrátili z Moravských Budějovic bez bodu.