Frýdek-Místek udolal Bobry až v samostatných nájezdech
Druhou polovinu základní části zahájil Frýdek-Místek domácím zápasem s Valašským Meziříčím. Fanoušci, kteří zavítali do haly Polárky, viděli zatím nejdramatičtější utkání, jež bylo po celou dobu výsledkově vyrovnané a o majiteli druhého bodu rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých rozhodl domácí útočník Tomáš Franek.
23., sobota 28.11.2015, Hala Polárka
3:2sn
0:0, 0:0, 2:2 - 0:0
Daneček (Hlaváč) – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Káňa, Cienciala, Meidl, Chmielewski, Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov
HC Bobři Val. Meziříčí
Slovák (Čáp) – Matyáš, Kovář, Černín, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Martiník, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Slovák Augustýn, M. Varga, Baroš
Branky a nahrávky: 41. Luka (Piecha, Chmielewski), 56. Chmielewski (Jaroš), rozh. náj. Franek – 51. Kubo (Pořický), 60. Sprušil (Matyáš). Vyloučení: 7:11, navíc Dresler 5 min + do konce utkání - Kubo trest do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1898. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Mgr. Jiří Juřík: Pro diváky to byl asi víc vzrušující zápas, než tady bývá obvykle. Pro nás už to ale bylo horší, já s tím utkáním nejsem spokojený, hlavně teda s koncovkou. Vytvořili jsme si hodně šancí, ale dneska nám to tam prostě nepadlo, neměli jsme ten pověstný kousek štěstí. Ale i přesto jsme šli v oslabení do vedení na 2:1 a pak jsme udělali hrubky. Podcenili jsme několik situací a jedna taktická chyba nás stála tři body. Takže s tímhle jsme nespokojení a musíme na tom pracovat, protože taková budou utkání play-off a my to musíme zvládat.
Petr Tejk: Bod je pro nás velký úspěch, co si budeme povídat, a to utkání se muselo divákům líbit. Myslím si, že jsme neudělali ostudu, což je po nás velké plus, protože hlavně s venkovními utkáními máme problém, doma je to trošku o něčem jiném. Ale dneska jsme hráli jako tým a obrovskou pomocí pro nás byl gólman, který přijel, takže pro tým to byla trošku změna. Měli jsme na svojí straně samozřejmě i štěstí, to nebudeme zapírat, každopádně za ten bod jsme strašně moc rádi.

Třetí vzájemné utkání právě probíhající sezóny odstartovalo dvěma slepenými přesilovými hrami Frýdku-Místku, jenže ten se proti obětavě bránicím soupeřům k žádné výraznější šanci nedostal. Domácím se dařilo mít po většinu zápasu výraznou územní převahu, do první gólové šance se v šesté minutě dostal navrátilec do sestavy Radek Meidl, který mohl střílet do odkryté klece, ale hostující brankář stihl schovat kotouč do své lapačky. O frýdecko-místecké převaze vypovídá také fakt, že domácí gólman poprvé zasahoval až po osmi minutách hry, když u pravé tyče musel zpacifikovat střelecký pokus Ondřeje Martiníka. Frýdek-Místek dostal do konce první třetiny další dvě šance v podobě přesilových her, ovšem výborně chytající Jiří Slovák svůj tým při všech pokusech podržel a po dlouhou dobu držel čisté konto.

Krátce po změně stran měli více ze hry hráči Valašského Meziříčí, na začátku 23. minuty se před Danečkem objevili Augustýn s Martiníkem, kteří i přes velkou snahu úvodní branky nedocílili. Na druhém konci hřiště chvíli poté převzal Jan Sonnek přihrávku z rohu kluziště, avšak z hranice brankoviště nepropasíroval puk za Slovákova záda. Stejná situace nastala znovu v pětadvacáté minutě, ale gólman hostů vychytal také Davida Klimšu. Na tlaku Frýdku-Místku nic nezměnila ani přesilovka Bobrů, ve které naopak zahrozil domácí obránce Dresler, ale na Slováka nevyzrál. Netrvalo dlouho a z pravého kruhu z voleje pálil Michal Kovařčík, na bezbrankovém stavu se však znovu nic nezměnilo. Všechny čtyři útočné frýdecko-místecké formace i nadále nenechaly hostující obranu odpočinout, ale zejména kvůli bezchybnému Slovákovi se diváci branky nedočkali ani v prostřední třetině. Těsně před jejím koncem už bylo v ochozech i na ledě cítit značné napětí, ze kterého vyplynulo i několik šarvátek.

Střeleckou smůlu protrhl v první minutě třetí periody až Vladimír Luka. Piechovu střelu vyrazil Slovák jen ke své pravé tyči a nejproduktivnější hráč celé soutěže v přesilové hře pohodlně dorazil kotouč do sítě. Chmielewského dvojnásobné vyloučení vzápětí dalo hostům možnost vyrovnat, ale Frýdecko-Místečtí se ubránili stejně jako po nedovoleném zákroku Jana Dreslera, kdy měl dokonce více práce brankář Valašského Meziříčí. V polovině třetího dějství Bobři nečekaně udeřili při vlastním oslabení, v němž se na jediného obránce Frýdku-Místku hnali dva protihráči a po přihrávce Jakuba Pořického rozjásal skupinku hostujících fanoušků Martin Kubo. Zpět do vedení mohl Frýdek-Místek dostat Franek, jenž si nabruslil do mezikruží, ale Slovák jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

V rozmezí necelých dvou minut poté rozhodčí předčasně poslali do sprch hned dva hráče, nejprve své nervy neudržel na uzdě Martin Kubo a následně ani Jan Dresler, kvůli kterému domácí dohrávali třetí třetinu v oslabení. V něm mezi střídačkami vybojoval kotouč Tadeáš Jaroš a vyslal do úniku Arona Chmielewského, který čtyři minuty před koncem třetí třetiny potvrdil svou výbornou formu a překonal soupeřova brankáře. V pokračující přesilovce Valašské Meziříčí nesložilo zbraně a okamžitě se snažilo vyrovnat, což se mu povedlo v čase 59:27 při hře bez brankáře, když se z dorážky prosadil Antonín Sprušil a poslal zápas do prodloužení.

Po jednašedesáti vteřinách nastaveného času odešel za faul na dorážejícího Sonnka na trestnou lavici Jakub Matyáš, načež si domácí vyžádali oddechový čas. Frýdek-Místek se usadil v útočném pásmu, ale Luka ve dvou šancích neuspěl. Do konce pětiminutového prodloužení své příležitosti neproměnili ani Cienciala s Frankem, a tak o vítězi musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty nakonec dospěly až do páté série, ve které střelou mezi brankářovy betony rozhodl Tomáš Franek.