Výhra pro Frýdek, rysi nadělili Bytomi čtyři branky
Reportáže
Druhé mezinárodní utkání v rámci přípravy proběhlo se soupeřem z polské Bytomi. Vítěz nebyl jednoznačný o po napínavé gólové podívané zápas dopadl lépe pro domácí celek. Rysi zvítězili 4:2.
přát., středa 20.8.2025, hala Polárka
4:2
2:1, 1:1, 1:0
HC Frýdek-Místek

Forst (Schnattinger) – Homola, Zielinski, Teper, Průšek, Pospíšil, Hrbas, Volas – Cedzo, Střondala, Kofroň – Svačina, Ostřížek, Kozlík – Ramik, Matiaško, Spěváček – Konečný, Šilar, Gerych. Trenér: Miloš Holaň

Bytom

Diachenko (Jaworski) – Osienieks, Karjalainen, Górny, Kameneu, Bieniek, D. Musiol, Bodora, Stepieň – Lehtimaki, Jarosz, Zajac – Kociszewski, Karasinski, Vybíral – Wicher, Bajon, Augustyniak – Jesterbau, Loza, J. Musiol. Trenér: Andrej Gusov

Branky
2. Ostřížek (Kofroň), 11. Svačina (Ostřížek), 39. Konečný (Šilar), 59. Volas (Střondala, Svačina)
11. Wicher, 24. Jarosz (Bieniek)
Statistiky
Vyloučení: 5:6
Rozhodčí: Gebauer, Mrkva – Bartek, Smetková
Ohlasy

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Frýdek-Místek):Jsem rád, že si zahráli hlavně mladí hráči, což je asi náš úkol a cíl. Byl to nepříjemný soupeř, takové zápasy se hrají v přípravě, kdy je to urputné. Nemohli jsme se prosadit střelecky, takže to bylo trošku takové trápení, ale každé vítězství se počítá. Je to příprava a jenom mě mrzí, neproměněné šance a přesilové hry."

Samotný začátek utkání začal velmi svižně. Už v 2. minutě se poprvé rozvlnila branková síť hostů. Po přihrávce Davida Kofroně se z levého kruhu parádně trefil David Ostřížek a Frýdek se dostal do vedení 1:0. Lehce mohlo být srovnáno, neboť trestná lavice domácích se zaplnila hned třemi hráči. Naštěstí toto oslabení rysi zvládli ustát. V 11. minutě se zaradovalo i několik polských fanoušků. Sebastian Wicher šikovně zbavil Patrika Volase kotouče na modré čáře a dostal se do úniku. Překonal brankáře Daniela Forsta a bylo srovnáno na 1:1.

Zápas nabídl i trestné střílení. Proti gólmanu Bohdanu Diachenku se postavil David Kofroň. Muž v masce byl úspěšnější a skóre se neměnilo. Změnilo se však pouze o šest vteřin později! Po přihrávce Davida Ostřížka po vhazování Diachenka překonal Vladimír Svačina – 2:1.

Druhá dvacetiminutovka ve 24. minutě nabídla srovnávací branku na 2:2. Szymon Bieniek nahrál Dominiku Jaroszovi, který si v obložení dvou domácích hráčů sjel na pravý kruh, odkud prudce vypálil a Forsta prostřelil. Ve 39. minutě se rysi opět ujali vedení. Tomáš Šilar přihrál Viktoru Konečnému a Konečný napálil tyč za brankářem Diachenkem. To stačilo, jelikož se puk odrazil od gólmana, a i přes jeho snahu kotouč zastavit padla branka.

Závěrečná třetina byla poměrně vyrovnána. Gól padl až v 59. minutě. Domácí vítězství pojistil Patrik Volas, který si poklepal po přihrávku mezi kruhy, odkud ostře vystřelil a kotouč skončil v kleci hostů. Hosté s tímto výsledkem nedokázali dále nic provést a rysi tak porazili Bytom 4:2.

Další zápas odehrají červenobílí borci v úterý 26.8. proti Osvětimi, tentokrát na ledě polského soupeře od 17:00.

Foto: Samuel Rychecký

Video rozhovor:

#DvaBřehyJedenTým