Vstup do WSM ligy Frýdku-Místku nevyšel, v Kadani prohrál
Úvodní utkání WSM ligy Frýdku-Místku nevyšlo a na první výhru si zatím budou muset počkat. Domácí Kadaň přehrála svého slezského soupeře a mohla slavit přesvědčivé vítězství 6:4.
1., čtvrtek 8.9.2016,
6:4
2:1, 2:2, 2:1
SK Kadaň
Strmeň (Dvořák) – Černý, Trefný, Szathmáry, Tejnor, Tomeček, Šimek, Havel – Chrpa, Hejcman, Kůs – Kohout, Osmík, Vaněk – Veselý, Berger, Beránek – Ringler, Wágner, Hlava
Daneček (Šimboch) – Adámek, Kania, Zahradníček, Roupec, Jeník, Michal Roman, Matyáš, Doudera – Kanko, Cienciala, Luka – Chmielewski, M. Kovařčík, Sýkora – Franek, Meidl, Miloš Roman – O. Kovařčík, Káňa, Klimša
Branky a nahrávky: 6. Havel (Veselý, Berger), 10. Chrpa (Trefný, Hejcman), 23. Vaněk (Osmík, Šimek), 40. Veselý (Tejnor), 45. Kůs (Chrpa), 54. Kůs (Hejcman) – 12. Matyáš (Klimša), 24. Kanko (Kania, Luka), 31. Franek (Klimša, Roupec), 59. Franek (Káňa). Rozhodčí: Zubzanda – Toman, Coubal. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:3, 6:3, 6:4.
Jaroslav Beck: „Přijel ambiciózní soupeř, který měl sebevědomí. My jsme z něj měli respekt, což bylo dobře, ale začali jsme zakřiknutě. Odehráli jsme těžký zápas, ve kterém mě potěšilo, že nám konečně sedla koncovka a dali jsme tolik gólů jako v celé přípravě. Je příjemné dát tolik gólů zrovna Frýdku. Samozřejmě jsme viděli i okénka, slabiny, chybky a zbytečně komplikovanou hru vzhledem k soupeři. To si ale rozebereme u videa a zaměříme se na to v tréninku. Z prvního zápasu jsme měli velký respekt, teď jsme obrovsky spokojení a spadl nám kámen ze srdce, protože proti nám stál nepříjemný soupeř. Po složité přípravě je úspěšný vstup do soutěže balzám pro nás všechny a signál, že jsme dělali věci, které nebyly úplně špatně a mají smysl.“
Mgr. Jiří Juřík: „Konečně vidíme, jak bude vypadat opravdová soutěž. Musím říct, že dneska jsme to domácím trošku usnadnili, protože jsme udělali hodně chyb v naší rozehrávce, byli jsme nedisciplinovaní. Myslím si, že po dvě třetiny to bylo vyrovnané utkání, ale ve třetí třetině právě chybami v rozehrávce a nedisciplinovaností jsme si utkání prohráli sami.“

Domácí trhači rychle odskočili

První šanci utkání měl frýdecko-místecký útočník Aron Chmielewski, ten však netrefil odkrytou bránu a kotouč skončil v ochranné síti. O pár minut později už první branka padla, bylo to však do sítě Lukáše Danečka. Dělovku od modré vystřelil Radek Havel a propálil vše, co mu stálo v cestě. V desáté minutě domácí navýšili své vedení. Hejcman našel Trefného, ten místo střely volil přihrávku na volného Jakuba Chrpu, který doklepl kotouč do prázdné branky.

O dvě minuty později se konečně mohl radovat Frýdek-Místek. Klimša našel připraveného Jakuba Matyáše, který přesnou trefou snížil na rozdíl jediné branky. Rysi poté vyvíjeli tlak a snažili se o vyrovnání, to se jim však do konce první třetiny nepodařilo a do šaten se tak šlo s jednobrankovým vedením Kadaně.

Vyrovnaný stav netrval dlouho

Začátek druhé části vyšel domácí Kadani naprosto ukázkově, v třiadvacáté minutě se prosadil Dominik Vaněk, který po přihrávce Omsíka překvapil Danečka střelou k tyči. Hosté však nezaspali a po chvilce opět snížili na rozdíl jediné branky. Tentokrát se o branku červenobílých postaral útočník Petr Kanko, který střelou pod břevno nedal domácímu gólmanovi šanci.

Zhruba v polovině zápasu se podařilo frýdecko-místeckým hokejistům vyrovnat. Přesnou střelou od modré propálil Tomáš Franek vše, co mu stálo v cestě. Pouhých 40 sekund před koncem prostřední části si však Trhači vzali své vedení zpět. Domácí dostali k dispozici dvojnásobnou přesilovou hru, kterou v jejím závěru dokázal využít Radek Veselý. Tejnor pálil na Danečka a ten kotouč dokázal vyrazit pouze ke střelci čtvrté branky Kadaně.

I poslední část byla v roli domácích

První větší šanci třetí třetiny měl Ondřej Kovařčík, který mohl zakončovat do prázdné brány, nakonec však trefil pouze boční síť. Zde platilo ohrané pravidlo: nedáš – dostaneš. Vzápětí se domácí dostali do přečíslení tři na jednoho, kterého dokázal využít Jaroslav Kůs.

Delší dobu se nedokázal ani jeden z týmů prosadit, to však v 54. minutě prolomil opět domácí Jaroslav Kůs, který přesnou přihrávku Hejcmana zasunul do odkryté klece. Nepříznivé skóre pro Frýdecko-místecké dokázal minutu a půl před koncem poupravit Tomáš Franek, který přesnou trefou mezi betony přidal svoji druhou branku v utkání.