Generálka na ligu nevyšla, Prostějov doma vyhrál 5:2
Až v posledním přípravném zápase našli svěřenci Jiřího Juříka a Marka Malíka prvního přemožitele, kterým se stal výběr Prostějova. Ten přitom ještě na startu třetí třetiny ztrácel jednu branku, v závěru zápasu se ale Jestřábi několikrát prosadili v přesilovkách a nakonec oplatili Frýdku-Místku úterní výsledek 5:2.
7. příprava, čtvrtek 1.9.2016, Zimní stadion Prostějov
5:2
1:0, 0:2, 4:0
LHK Jestřábi Prostějov
Kantor (Neužil) – Pisarik, Protivný, Šafář, Vokurka, Kaluža, Kvapil, Kolář – Luňák, Venkrbec, Rudovský, Novák, Moskal, J. Káňa, Krejčík, Augustin, Půhoný, Švec, Hozák, Korhoň.
Šimboch (Daneček) – Michal Roman, Jeník, Roupec, Zahradníček, Matyáš, L. Doudera - Kanko, Cienciala, Luka, Meidl, M. Kovařčík, Franek, O. Kovařčík, Jaroš, T. Káňa, Samiec, Klimša, Miloš Roman
Branky a nahrávky: 6. Luňák (Moskal, Krejčík), 45. Půhoný (Krejčík), 54. Protivný (Rudovský, Luňák), 56. Venkrbec (Luňák), 57. J. Káňa (Augustin, Rudovský) – 25. Jeník (M. Kovařčík, Meidl), 39. Franek (T. Káňa, M. Kovařčík). Vyloučení: 8:11. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 5:2.
Kamil Přecechtěl: „Řekl bych, že jsme odehráli velice kvalitní utkání, v první třetině jsme plnili přesně to, co jsme si řekli. Věděli jsme, že každý gól, který dostaneme, nás sráží dolů a chtěli jsme tomu předejít, dneska nás hodně podržel Pavel, který podal parádní výkon. Ke konci zápasu nám pomohl i Frýdek svou nedisciplinovaností a díky tomu jsme vlastně zvítězili.“
Mgr. Jiří Juřík: „První třetinu byli aktivnější domácí, měli dobrý pohyb, měli tlak do brány. My jsme se nemohli dostat do svého systému hry. Od vyrovnávací branky jsme byli ale lepším týmem my, ale utkání rozhodla naše nedisciplinovanost ve třetí třetině.“

Luňákovou zásluhou šli do vedení Jestřábi

Na první šanci se na prostějovském stadionu čekalo do poloviny čtvrté minuty, Rudovského střelu bekhendem ale Juraj Šimboch včas zastavil. Jinak už tomu bylo po vyloučení Vladimíra Luky, když se v přesilové hře dostal k zakončení Moskal, Šimboch sice zakročil, avšak na dorážku Lukáše Luňáka už nestačil.

Vedoucí trefa Hanáky ještě více nabudila, snažení Jana Káni, Rudovského nebo Hozáka ale gólový efekt nemělo. Po ojedinělém zakončení Frýdku-Místku a Kantorově zásahu proti Jarošovi znovu zahrozili domácí, nicméně Martin Novák se po své střele radovat rovněž nemohl.

V závěrečné pětiminutovce první třetiny dostali Rysi vynikající možnost na vyrovnání, přesilovou hru 5 na 3 se jim ale využít nepodařilo. Jedinou vážnější situaci musel Pavel Kantor řešit po pasu Michala Kovařčíka a zneškodněné střele Tomáše Franka. Ve dvacáté minutě předvedli Prostějovští pohlednou kombinaci, leč Krejčíkův pokus z mezikruží mezi tři tyče nezamířil.

Jeník s Frankem otočili skóre ve prospěch Rysů

Po několika vyloučeních na obou stranách mohl domácí vedení navýšit i Matouš Venkrbec, Šimboch však nedávného vítěze soutěže o sympaťáka WSM ligy betonem vychytal. Tento zákrok na ledě rozpoutal menší rozmíšku, z níž resultovala frýdecko-místecká přesilovka. Tu v čase 24:11 přeměnil v gól Štěpán Jeník, jenž trefil horní růžek branky a vyrovnal tak na 1:1.

Rysům vyrovnání pomohlo, už o čtyři minuty později nebyli daleko od vedoucí branky, jenže Michal Roman na Kantora nevyzrál. Chvíli po polovině zápasu se dvakrát předvedl prostějovský obránce Kolář, jenž nejprve Šimbocha prověřil prudkou ranou a ihned po následném vhazování napálil tyč.

Kantor v blížícím se závěru prostřední periody zastavil střely Jaroše, Tomáše Káni a posléze zlikvidoval i možnost Luky, který po pasu od Ciencialy mířil jen doprostřed branky. V devětatřicáté minutě už byl domácí gólman pokořen, zblízka se o to postaral Tomáš Franek a překlopil vedení na stranu Frýdku-Místku.

Závěrečná třetina patřila domácím

Třetí dvacetiminutovka odstartovala šancí Petra Kanka, na dvoubrankové představení z úterního zápasu ale gólově nenavázal. Zbytek zápasu už patřil především Jestřábům, kteří v pětačtyřicáté minutě slavili vyrovnání na 2:2 - Krejčík ze zadního mantinelu našel Jiřího Půhoného a ten v pádu prostřelil Šimbocha.

Dvě frýdecko-místecké vyloučení pak domácí potrestali třetím zásahem. Od modré čáry zkusil své střelecké štěstí Tomáš Protivný a vrátil jednobrankový náskok na stranu Prostějova. Ten si vzápětí opět zahrál v početní výhodě a ta opět skončila gólem.

V šestapadesáté minutě, 28 sekund po vyloučení Tomáše Káni, poslal Luňák přihrávku z rohu hřiště na Matouše Venkrbce, jenž se z mezikruží prosadil ideálně k tyči. Závěrečný úder přidal Prostějov v čase 56:52, kdy Augustin uvolnil Jana Káňu a ten z první vypálil přesně do odkryté části branky.