Vítězné tažení Frýdku-Místku neukončili ani Jestřábi
Šestý přípravný duel a šesté vítězství! Mužstvo Frýdku-Místku si po Martinu, Třinci a Přerovu poradilo i v dalším předsezónním testu a zvítězilo nad Jestřáby z Prostějova v poměru 5:2. Rozhodnutí do té doby vyrovnané bitvy přišlo v prostřední třetině, když dvakrát skóroval novic Petr Kanko.
6. příprava, úterý 30.8.2016, Hala Polárka
5:2
1:0, 2:0, 2:2
Daneček (Šimboch) – Jeník, Pisarik, Roupec, Adámek, Matyáš, Zahradníček, Michal Roman – Miloš Roman, Franek, Kanko, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, T. Káňa, Cienciala, Meidl, M. Kovařčík, Luka, Jaroš
LHK Jestřábi Prostějov
Neužil (Kantor) – Protivný, Kvapil, Šafář, Zadražil, Vokurka, Kolář, Kaluža – Luňák, Venkrbec, Puhoný, Novák, Moskal, Korhoň, Krejčík, Fiala, J. Káňa, Švec, Hozák, Augustin
Branky a nahrávky: 9. Meidl (Jeník), 24. Kanko (Cienciala, Luka), 30. Kanko (Luka), 52. T. Káňa (Franek, Jaroš), 60. Franek (M. Kovařčík) – 50. Fiala (Kaluža, Novák), 55. Moskal (Šafář, Novák). Rozhodčí: Trombík – Barteček, Konvička. Vyloučení: 5:5 + Meidl (F-M) 5 min. + osobní trest do konce zápasu. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 207. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 5:2.
Mgr. Jiří Juřík: „Jsme rádi, že jsme se mohli střetnout se soupeřem, který nás čeká v lize. Věděli jsme, že Prostějov je velmi zkušené mužstvo, ale naší bojovností a houževnatostí jsme dokázali ten zápas zvládnout a myslím si, že nám to zase zvedne sebevědomí.“

Vedení Rysů zajistil Meidl

Frýdecko-místečtí museli po úvodním vhazování bránit, čemuž napomohlo také brzké vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Lukáš Daneček, který opět naskočil do zápasu jako domácí jednička, však plynule navázal na minulé přátelské utkání s Martinem a jedním úspěšným zákrokem za druhým prodlužoval dobu bez inkasované branky.

Rysi svou první možnost přesilové hry naopak zužitkovali a ujali se vedení. Radek Meidl byl v závěru deváté minuty u volného kotouče jako první a povedenou střelou z vrcholku levého kruhu prostřelil prostějovského gólmana. Následovaly další přesilovky na obou stranách, nicméně první třetina už žádnou další branku nepřinesla.

Dvě trefy Kanka rozhodly

Nedisciplinovanost Jestřábů trvala i po změně stran, kdy se na trestné lavici sešli hned dva hostující hokejisté najednou. Dvojnásobnou přesilovku pak ve čtyřiadvacáté minutě po průniku Ciencialy využil Petr Kanko, který po pasu z levého mantinelu ideálně nastavil hůl a od ní se kotouč vydal za Neužilova záda.

V polovině šedesátiminutové hrací doby udeřila nová frýdecko-místecká posila podruhé, tentokrát ale velice šťastně, když Petr Kanko po Lukově střele do boční sítě doklepl puk za překvapeného strážce prostějovské svatyně.

Závěr druhé části byl poznamenán Meidlovým zákrokem na Zadražila, který musel kvůli krvácení z obličeje ze zápasu odstoupit. Na řadu tak přišla pětiminutová přesilovka Prostějova, snížení na 1:2 se však Jestřábi nedočkali.

Domácí si náskok pohlídali

První branku se hostům povedlo vstřelit až deset minut před koncem - po střele Kaluži se před brankou dostal k dorážce Ondřej Fiala a zblízka ukončil téměř dva zápasy dlouhou neprůstřelnost Danečka. Rozdíl dvou branek ale dlouho neplatil, v 52. minutě Franek předložil kotouč Tomáši Káňovi, na jehož střelu z první Neužil nedosáhl.

V čase 54:24 se Jestřábi prosadili podruhé. Patrik Moskal při snaze přihrát před branku nastřelil frýdecko-místeckého zadáka Štěpána Jeníka, který si smolně srazil puk za vlastního gólmana - 2:4. Hosté to vzápětí ještě zkusili při hře bez brankáře, opuštěnou svatyni Prostějova ale šest sekund před závěrečným klaksonem trefil Tomáš Franek a zpečetil vítězství Rysů 5:2.