Další výhru nad Přerovem řídil třígólový Klimša
Povedlo se! Hokejisté Frýdku-Místku odešli s vítězstvím v kapse i z pátého přípravného duelu, když díky výtečné první třetině porazili Přerov 6:2. Největší hvězdou zápasu se bezesporu stal David Klimša, který Zubrům nasázel hattrick!
5. příprava, čtvrtek 25.8.2016, MEO Aréna
2:6
0:4, 2:1, 0:1
HC ZUBR Přerov
Klimeš (od 22. Slovák) – Malina, Pala, Vágner, Grof, Novotný, Ferenc, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Školoud, Sikora, M. Kratochvíl, Ižacký, Goiš, Popelka, Plášek, Blinka, Král
Šimboch (Daneček) – Jeník, Stránský, Krutil, Pisárik, Matyáš, Roupec, Zahradníček – Kanko, Sonnek, Klimša, O. Kovařčík, Samiec, Rufer – Schwarz, Káňa, Meidl,Luka, Miloš Roman
Branky a nahrávky: 31. Popelka (Novotný), 38. Pšurný (Plášek, Procházka) – 5. Kovařčík, 11. Klimša (Kanko, Luka), 15. Klimša (Rufer), 20. Luka (Káňa, Matyáš), 22. Klimša, 60. Kanko (Luka). Rozhodčí: Trombík – Řezáč, Sedlák. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 238. Průběh utkání: 0:5, 2:5, 2:6.
Vladimír Kočara: „V první třetině nás Frýdek přehrál ve všech činnostech. Ať už to bylo bruslení, nasazení nebo dohrávání soubojů. Tohle si nemůžeme dovolit a byli jsme za to potrestaní. Druhá a třetí třetina už byla z naší strany opticky lepší. Ve té druhé jsme ale i přesto udělali spoustu chyb a hodně nás podržel brankář Slovák. Frýdek už potom nehrál tak, jak v prvních dvou třetinách, ale možnosti na zdramatizování zápasu jsme nevyužili. Když odehraješ tak špatnou první třetinu, tak si nezasloužíš vyhrát.“ (zdroj: hokejprerov.cz)
Mgr. Jiří Juřík: „Myslím si, že dnes zápas rozhodla první třetina, kterou jsme odehráli velice dobře a navíc jsme se v ní hodně prosadili. Domácí na to nějak museli zareagovat a potom zvýšili tlak, ale přesto jsme tam měli ještě šance. Ty jsme však neproměnili. Třetí část byla také dobrá, i když jsme měli trochu problémy se sestavou a zápas jsme dohrávali na tři pětky.“ (zdroj: hokejprerov.cz)

Ve skvělé první třetině Klimeš inkasoval hned čtyřikrát

Ani jeden z týmů po úvodním buly na nic nečekal, za Zubry po několika vteřinách zahrozil Školoud, na druhé straně to z otočky zkoušel Samiec, který rozvlnil pouze boční síť. Následné střely Blinky, Luky a Sikory úspěchem rovněž neskončily, avšak v páté minutě se už skóre pohnulo. Při rychlé kombinaci Rysů posunul Rufer puk na Ondřeje Kovařčíka, jenž poslal hosty do vedení 1:0.

V polovině první třetiny se nechali vyloučit domácí Pšurný s Králem, a tak na řadu přišla dvojnásobná přesilovka Frýdku-Místku. Ta však trvala pouhých čtrnáct sekund, neboť Klimeše po přihrávce od Kanka podruhé propálil David Klimša.

Zbývající přesilovka se Rysům využít nepovedla, v čase 15:00 se už ale síť za zády Klimeše třepotala potřetí. Autor předešlé branky David Klimša se znovu chopil kotouče a po parádní individuální akci bezchybně zavěsil do šibenice – 3:0 pro Frýdek-Místek. Pět sekund před první sirénou bylo na hostující střídačce ještě veseleji, snový vstup do zápasu korunoval dorážející Vladimír Luka, po jehož trefě Zubři prohrávali už o čtyři branky.

Po pátém zásahu Frýdecko-místečtí polevili

Jak Frýdecko-místečtí první periodu skončili, tak naprosto stejně začali i tu druhou. Hned z první vážnější šance se po změně stran prosadil David Klimša, který dovršil hattrick a vyhnal Klimeše na střídačku, ze které se opačným směrem vydal Jiří Slovák.

Po vyloučení Adama Rufera nebyli Zubři daleko od vyrovnání, nicméně Procházka svůj únik zakončil jen střelou do brankové konstrukce. Po návratu frýdecko-místeckého útočníka ještě pálil velezkušený Plášek, ovšem Šimbocha nepřekonal.

To se Přerovu poprvé povedlo až po půlhodině hry, kdy Novotného střelu Šimboch vyrazil před Michala Popelku a ten už se z dorážky nemýlil. V jednatřicáté minutě se o další snížení pokoušel Matouš Kratochvíl, jehož střela z otočky ale hostujícího gólmana nepřekvapila. Ve frýdecko-místeckém oslabení později střílel Samiec, ale Slovák při jednom ze svých prvních zákroků nezaváhal.

Na začátku osmatřicáté minuty se domácí radovali ze snížení na rozdíl tří branek. Roman Pšurný převzal pas od Pláška a z těžkého úhlu zaskočil Šimbocha. Velkého polevení ze strany Frýdku-Místku mohl v poslední minutě druhé části využít i Milan Procházka, jenže jeho snažení podruhé v zápase zmařila tyč.

Poklidný závěr zakončil gólem Kanko

Domácí na startu poslední dvacetiminutovky ještě cítili šanci na zdramatizování zápasu. To ale nechtěl připustit Juraj Šimboch, který nejprve zneškodnil pokus Blinky a vzápětí parádním zákrokem lapačkou vychytal i Školouda. Další semafor předvedl frýdecko-místecký brankář ve 46. minutě, když si znovu vychutnal aktivního Blinku.

Padesátá minuta přinesla vyloučení Karla Pláška, jenže nabídnutá přesilová hra se Rysům moc nepovedla. Po návratu přerovského hráče naopak vleže zasahoval Šimboch. V závěru zápasu si v početní výhodě zahráli i Zubři, ale ani ti nic kloudného nevymysleli. Definitivní tečku za tímto přípravným zápasem udělal Petr Kanko, který šestnáct vteřin před koncem navýšil frýdecko-místecký náskok na konečných 6:2.