Odveta s Martinem opět vítězná, Daneček navíc udržel čisté konto
Tým Frýdku-Místku zůstává na vítězné vlně, ve čtvrtém přípravném utkání potvrdil výbornou formou a nad účastníkem slovenské nejvyšší soutěže zvítězil jednoznačným rozdílem šesti branek. Povedený zápas navíc korunovalo čisté konto Lukáše Danečka.
4. příprava, úterý 23.8.2016, Hala Polárka
6:0
1:0, 1:0, 4:0
Daneček (Šimboch) – Jeník, Stránský, Pisarik, Kania, Krutil, Roupec – Miloš Roman, Franek, Kanko, Křivohlávek, Klimša, O. Kovařčík, Cienciala, Káňa, Meidl, Rufer, Luka, Christov
Martinský hokejový klub
Dzubina (Žingor) – Jendrol, Leško, Murček, Surovka, Fabian, Galamboš, Pokrivčák, Poliaček, Pacalaj, Dvořák, Nemček, Vyskoč, Jurášek, Kabáč, Salija, Tabaček, Dokšin, Bílek, Heizer, Dírer
Branky a nahrávky: 2. Franek (Křivohlávek, Krutil), 31. Káňa (Roupec, Kania), 41. Pisarik (Luka, Kanko), 43. Káňa (Christov, Klimša), 58. Luka (Cienciala, Kanko), 60. Rufer (O. Kovařčík, Klimša). Rozhodčí: Kubičík - Hanzlík, Poruba. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 082. Průběh utkání: 6:0.

O rychlé vedení se zasloužil Franek

Utkání mělo slušné tempo hned ze stratu, jako první se k puku dostali hosté a zamkli domácí hráče v jejich obranném pásmu. Daneček si musel dávat pozor na několik nebezpečných situací, nakonec ale čelil jen jedné střele od modré. Frýdecko-místečtí se vzápětí dostali do protiútoku a okamžitě toho využili. Hned ve druhé minutě otevřel skóre Tomáš Franek, když se s Křivohlávkem dostal do přečíslení dva na jednoho. Mladý útočník zachytil přesnou přihrávku svého spoluhráče a přesnou trefou propálil slovenského gólmana.

Tato branka dodala domácím sebevědomí, v sedmé minutě Kanko z pravé strany hledal před brankou Ciencialu, jenž z těsné blízkosti Dzubinu nepřekonal. I ve zbylých minutách první části měli domácí výraznou převahu, do zaznění první sirény už však další gól nepadl a po úvodní třetině tak měli domácí jednobrankový náskok.

Vedení rysů zdvojnásobil Káňa

V začátku druhé dvacetiminutovky měli více ze hry hráči slovenského týmu, za který po celý zápas hodně zlobila posila z Kladna, Vítězslav Bílek. On ani jeho kolegové bezchybného Danečka ale nepřekonali. Ve 31. minutě se naopak opět prosadili domácí, kteří měli k dispozici téměř čtyřminutovou přesilovku, respektive dvě za sebou.

Ta první zůstala nevyužita, tu další už se ale frýdecko-místeckým hokejistům podařilo využít. Roupec nejprve vystřelil nepřesně, puk se ale odrazil od zadního mantinelu k Tomáši Káňovi, který už se v koncovce z pravé strany nemýlil. Hosté mohli po chvilce snížit zpět na rozdíl jediné branky, Danečka ale tentokrát zachránila tyč. Druhá část tedy skončila stejně jako ta první a domácí v ní přidali jedinou branku.

Ve třetí části domácí přidali další čtyři trefy

Třetí třetina byla z domácího pohledu gólově nejpovedenější. Uběhlo jen dvaačtyřicet sekund, když Luka z brankové čáry přihrál do brankoviště, kde se výborně zorientoval Alex Pisarik a propasíroval touš do branky. Za necelé dvě minuty se skóre měnilo počtvrté – Tomáš Káňa dostal ve středním pásmu přihrávku od Christova a z modré čáry zaskočil Dzubinu.

Za rozhodnutého stavu tempo hry na chvíli opadlo, další gólová radost tak propukla až v závěru zápasu. V čase 57:17 Cienciala zachytil kotouč na levé straně útočného pásma a předložil jej do ideální pozice Vladimíru Lukovi, na jehož dělovku pod horní tyč neměl Dzubina nárok. Na začátku šedesáté minuty pak ještě Kovařčík šťastně přihrál přes brankoviště k Adamu Ruferovi, jenž snadno upravil skóre na konečných 6:0.