Venkovní trip nám body nepřinesl
Ze dvou venkovních duelů si žádný bod nepřivážíme. Po utkání v Kolíně jsme podlehli i ústeckému Slovanu.
22., středa 20.1.2021, ZS Ústí nad Labem
4:2
0:0, 3:1, 1:1
HC Slovan Ústí nad Labem

Schwarz - V. Brož, Klikorka, J. Drtina, Š. Havránek, M. Voženílek, Mareš - Tůma, Matějček, D. Sklenář - Trávníček, Vrdlovec, Severa - Protasenja, G. Szturc, Grim - O. Bláha, Costa, Furch. Trenér: Miroslav Mach.

Suchánek – Z. Malík, Haman, Husák, Šepelev, Repe, J. Michálek, Hrachovský – D. Kindl, Mikulík, Šedivý – Martynek, Peterek, R. Veselý – Tomi, Stuchlík, Flok – Matiaško, Przybyla, Ramik. Trenér: Mojmír Trličík.

24. Tůma (Klikorka, Protasenja), 32. Protasenja (Klikorka, Tůma), 32. Szturc (Grim, Protasenja), 59. Matějček (Tůma, Š. Havránek)
33. Šedivý (Haman, Mikulík), 55. Mikulík (D. Kindl, Repe)
Diváci: bez diváků

Jaroslav Roubík (trenér HC Stadion Ústí nad Labem): Dnes to byl těžký zápas. Byli jsme na tom se soupeřem bodově stejně, ale oba celky nemají teď moc formu. Bylo důležité, že první třetina byla bez gólu, a že v té druhé třetině jsme dali tři góly a trošku jsme to uklidnili. Pak jsme ještě udělali dvě chyby, nechali jsme volnou osu a dvakrát nám ujeli sami a bylo z toho trestné střílení. Kluci to nahradili tím, že skákali do střel, hlavně ke konci zápasu. Ubojovali jsme to a zasloužili jsme si díky té bojovnosti ke konci vyhrát.

Jiří Raszka (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): My jsme věděli, že nás tady nebude čekat nic lehkého. V naší situaci hrajeme prakticky každý zápas o šest bodů a dá se říct, že i o přežití. S kluky jsme o tom mluvili a myslím si, že dnes je to hodně v jejich hlavách. Bylo to těžké, ale cítili jsme z kluků, že si věří, a že chtějí uspět. Vystupovali jako tým, ale bohužel nás tentokráte zradil předbrankový prostor, kdy jsme z něj dostali prakticky tři branky. Museli jsme soupeře dotahovat, oni hráli důrazný a poctivý hokej, hlavně kolem naší brány. My jsme si to hned od začátku komplikovali a těžko jsme se dostávali do zakončení. Za stavu 3:1 jsme snížili, měli jsme i možnost trestného stříleni, ale bohužel se nám ho nepodařilo proměnit. Možná kdyby se to povedlo, tak by se utkání vyvíjelo pak jinak. I tak bylo na tom týmu vidět, že chtějí něco udělat a ve třetí třetině se naše hra zlepšila. My ale takto musíme hrát celých šedesát minut. Musíme se vyvarovat chyb, hlavně ztráty puků okolo modré čáry. Ke konci byl ten tlak enormní, jenže soupeř se vybičoval a spoustu střel zblokoval. Každopádně nás znovu podržel Suchánek, který nám dával furt naději a držel nás v zápase. V sobotu nás teď čeká Kadaň, k utkání musíme přistoupit tak, jako by to bylo střetnutí v play off. A v něj pořád ještě věříme. Stále je ve hře spoustu zápasů, snad uděláme sérii, která nás dokáže nakopnout.

Úvodní část zápasu žádné gólové hody nenabídla, vlastně on nepadl ani jeden gól. Z domácího celku k němu měl nejblíže exlitvínovský forvard Michal Trávníček, který s bilancí 10+8 patří k nejproduktivnějším hráčům Slovanu. V obou případech, kdy domácí kanonýr zakončoval, jej rozesmutnil Tomáš Suchánek v naší brance. Rysi si vypracovali největší příležitost v polovině osmé minuty, kdy Ramikovo backhendové zakončení skončilo na tyči domácí branky.

Ústečtí se premiérové branky v naší síti v letošní sezoně dočkali ve 24. minutě, kdy na trestné lavici seděl Przybyla. Domácím stačilo k využití početní převahy pouhých jedenáct vteřin. To Protasenja našel před Suchánkovou brankou Martina Tůmu, kterému stačilo jen správně nastavit svou hůl - 1:0. Také druhá branka střetnutí padla při nerovnoměrném počtu hráčů na ledě. A znovu udeřila domácí parta, tentokráte si Tůma s Anatolijem Protasejnou své role prohodili - 2:0. Trličíkova parta se nestačila z průběhu zápasu ještě ani otřepat a českotěšínský rodák Gabriel Szturc rozjásal domácí střídačku potřetí - 3:0. Dokonalá to sprcha pro naše barvy.

Na začátku třiatřicáté minuty pak dokázal svůj únik proměnit v gól náš nejlepší střelec Ondrej Šedivý - 3:1. Vzápětí domácí Mareš fauloval v dalším úniku Floka a sudí s nařízením trestného střílení příliš neváhal. K jeho exekuci se postavil Šedivý, jenže při pokusu zasunout puk mezi Schwarzovy betony neuspěl. Stav 3:1 pro domácí Slovan tedy zůstal svítit na světelné tabuli i pro třetí dvacetiminutovku.

Na začátku třetí třetiny jsme znovu dostali možnost ke zkorigování nepříznivého skóre, když na trestné lavici seděl za napadení Vrdlovec. Rysi sice obstřelovali ústeckého gólmana ze všech stran, překonat jej bohužel nedokázali. Gól jsme ale domácím přeci jen nakonec vstřelili. V 55. minutě ujel ústecké obraně kapitán Milan Mikulík, který po povedené kličce upravoval skóre na 3:2 z pohledu domácího celku. V závěru jsme zkusili hru bez brankáře, jenže Štěpán Matějček dokázal trefit naší opuštěnou branku a upravil na konečných 4:2.

V našich vzájemných zápasech tedy skoro platí pořekadlo, že "Můj dům, je mým hradem". V Ústí jsme se představili celkem desetkrát, z výhry jsme se však dokázali radovat pouze ve dvou případech. Naopak v domácím prostředí je tato bilance pro nás úspěšnější. Z deseti případů jsme prohráli se Slovanem jen jednou.

No nic, nezbývá nám všem nic jiného, než stále věřit. Další šanci na bodový zisk budou mít rysi už v sobotu 23. ledna, kdy od 17 hodin budou v hale Polárka hostit poslední Kadaň.