Ve druhém přípravném zápase "béčko" převálcovalo Nový Jičín "B" 3:0
Ve druhém přípravném utkání si domácí rysi poradili s novojičínskými hráči 3:0.
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka, (31. Horváth) – Vančo-Minařík, Skalický, Hamhalter, Gonos, Janečka, Niedoba, Filip, Ondráček, Carbol, Ševčík, Fiala, Heralt, Sluštík, Mičulka, Vacula, Zberovský, Fojtík, Golasovský
HK Nový Jičín B
Kohn, (Palička), Teichmann, Kysučan, Pelikán, Hudec, Merenda, Már, Lyzák, Krupa, Tvrdý, Humplík, Sušeň, Juříček, Hermann, Palacký, Lukáš, Petr, Škubala
Branky a nahrávky: 28. Sluštík (Janečka, Heralt), 53. Heralt (Golasovský), 56. Vacula (Gonos).Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0.
René Slanina (HC Frýdek-Místek): S výsledkem můžeme být spokojení, první třetina byla z naší strany rozpačitá, soupeř nás tam několikrát natlačil, ale gólman perfektně podržel. My jsme tam taky měli pár šancí, ale potýkali jsme se i v druhé třetině s nedůrazem v před brankovém prostoru. Soupeř už toho potom moc neměl, ve třetí třetině jsme je jednoznačně nepustili na naší polovinu a přidali jsme na důrazu. Rozhodla druhá branka na 2:0, třetí to jenom podtrhla. Horší situaci měl druhý brankář Horváth, který nečelil moc střelám a měl tam skvělé zákroky, které měly být gólové a to vychytal. Klukům tady patří dík, dneska hráli na čtyři útoky, dřeli, makali a snažili se. Jak říkám, druhá a třetí třetina v pořádku, první byla rozpačitá. Jinak můžeme hodnotit pozitivně a budeme se těšit na pátek do Jičína na odvetu.
Filip Ohera (HK Nový Jičín): Tento zápas se nám povedl, přehrávali jsme soupeře, byly tam gólové situace, které jsme bohužel neproměnili. Myslím si, že to nás stálo zápas, nikdo se nemohl divit. Ve druhé třetině se nám vůbec nedařilo, soupeř nás přetlačil a dal gól, což rozhodlo. Ve třetí třetině jsme se trápili. Mohli jsme se dostat tam, kam jsme chtěli, ale nefungovaly nohy a soupeř pak už dal druhý, třetí gól a bylo po zápase. Myslím si, že kdybych měl zhodnotit utkání s Rožnovem a to dnešní, tak to dnešní bylo pozitivní v našem směru, kluci byli bojovnější a to je pro nás do dalších zápasů důležité.

V první třetině nepadla ani jedna branka, i když si hráči připravili výtečné šance. Ze strany hostů se do dobré příležitosti dostal Palacký, který obdržel přihrávku od Juříčka, ale dostal se až příliš blízko před brankáře a nedokázal kotouč dostat za gólmana.

Ještě jedna velká příležitost se nabídla Petrovi a jeho spoluhráči, kdy Petr vypálil od modré, ale puk Dobečkovi vypadl a novojičínský spoluhráč chtěl okamžitě dorážet, to mu však překazil pohotový zásah Dobečkovou lapačkou.

Domácí měli svou velkou šanci, když Sluštík vypálil z pravého kruhu a brankář se musel pořádně vytáhnout, aby dokázal letící puk zachytit do lapačky.

Ve druhé třetině se rysi konečně dočkali své první branky. Tu zajistil ve 27. minutě Jan Sluštík po přihrávce Lukáše Janečka. O tři minuty později došlo ve frýdecko-místecké bráně ke střídání a Jana Dobečku vystřídal Ondřej Horváth. Ve zbytku třetiny se hosté pokoušeli skóre vyrovnat, ale nebylo jim to nic platné.

Domácí střídačka se radovala až v 52. minutě, kdy Golasovský zahlédl Jakuba Heralta a ten to zpoza modré čáry napálil do novojičínské sítě.

Poslední gól tohoto utkání padl v 55. Minutě, Petr Vacula se dostal k odraženému kotouči a ten skončil opět za brankovou čárou hostů.

V pátek 8. 9. 2017 si své síly tito dva soupeři znovu poměří, tentokrát v Novém Jičíně.