„Béčko" v gólovém přípravném zápase zvítězilo nad Porubou „B“
V přípravném zápase "B" mužstvo rysů přivítalo Porubu "B". Diváci v hale Polárka mohli vidět dvanáct gólů, vše rozhodla až třetí třetina, kdy za dvanáct minut nastříleli Frýdeko-místečtí čtyři góly.
Příprava, čtvrtek 31.8.2017, Hala Polárka
8:4
1:0, 3:3, 4:1
HC Frýdek-Místek "B"
Dobečka – Čahoj , Niedoba, Vančo–Minařík, Hamhalter, Gonos J. Krása, Gonos P. – Carbol, Ševčík, Fojtík, Heralt, Mičulka, Zberovský, Janelka, Vacula, Sluštík (C), Horváth.
HC RT Torax Poruba "B"
Zavadil (31. Peslarová) – Štěpán, Prepls, Černík, Široký, Ferletjak, Hranoš, Poláček – Nevřela, Rosypka, Kunicek, Sysala, Stupka, Veselý, Korec, Bernát (C), Kurník.
Branky a nahrávky: 10. Heralt (Sluštík, Janelka), 21. Sluštík, 34. Niedoba, 40. Mičulka (Hamhalter), 42. Mičulka (Gonos J.), 46. Ševčík (Mičulka, Vacula), 47. Carbol (Niedoba), 54. Janelka (Sluštík) – 22. Bernát (Sysala), 32. Sysala (Štěpán), 35. Korec (Sysala, Bernát), 60. Sysala (Stupka). Vyloučení: 6:1, navíc Hranoš (Poruba "B") OT do konce utkání. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 107.
René Slanina(HC Frýdek-Místek "B"): Utkání můžeme po vysokém vítězství hodnotit jedině kladně. Rozhodlo se ve třetí třetině, jednoznačně, kdy jsme odskočili, dali jsme pět branek a nebylo co řešit. Potom co jsme třetí týden na ledě, někteří kluci nehráli soutěžní utkání dva tři roky, někteří čtyři, je to nově poskládaný mančaft. Vesměs jsou to všichni odchovanci frýdeckého hokeje, kteří tady prošli mládežnickými kategoriemi, tak děláme takový restart. Udělalo se tady "B" mužstvo po zrušení juniorky, zatím kluci vypadají dobře a mají chuť.
Karel Suchánek (HC RT TORAX Poruba "B"): Toto utkání nám otevřelo oči, bylo to poučné, byla to konfrontace krajského přeboru a my jsme naposled hráli s polskou dvacítkou, což je jiný styl hry a já si myslím, že jsme dnes hráli lajdácky. Nepřehrávali jsme soupeře, nebylo to z naší strany dobré, takže jsem rád, že to přišlo před sezónou. Je třeba otevřít oči a zamyslet se nad systémem hry a určité věci změnit, aby jsme byli připraveni na mistrovské zápasy.

Začátek utkání byl převážně vyrovnaný, ale už v deváté minutě se Stupka ocitl úplně sám před Dobečkou, který ho vychytal. O minutu později se domácí radovali z prvního gólu, kdy nejprve Janelka nastřelil horní tyč a následně si s dorážkou poradil Jakub Heralt. Po tomto gólu dostal Hranoš osobní trest do konce utkání. První třetina nám tedy moc gólů nepřinesla a hráči se na ledě teprve rozkoukávali.

autor: Lukáš Bajgar

Autor: Lukáš Bajgar

Jen čtyřicet tři vteřin po začátku druhé třetiny se domácí fanoušci mohli podruhé radovat, tentokrát Jan Sluštík obral obránce o puk a sám se řítil na brankáře Zavadila, kdy ranou do pravého horního rohu mu nedal šanci. Za dvacet osm vteřin ale Sysala našel volného Jana Bernáta a ten snížil zpátky na rozdíl jediného gólu. V půlce zápasu došlo ke střídání brankářů a na místo Zavadila nastoupila česká reprezentantka Klára Peslarová.

V třicáté druhé minutě srovnal stav David Sysala. Za dvě minuty vrátil zpátky vedení na domácí stranu Denis Niedoba, který puk vyslal prudkou ránou ze středního pásma, přímo za záda brankářky Peslarové. Ale po dalších dvou minutách Jan Korec vrátil zpátky stav na remízový. Čtyři vteřiny před koncem druhé třetiny Hamhalter poslal ránu z bezprostřední blízkosti, se kterou si brankář poradil, ale nestačil na dorážející střelu Tomáše Mičulky.

Poslední třetina utkání už jasně patřila domácím rysům, kdy se nejprve ve čtyřicáté druhé minutě ocitl sám před brankářem Tomáš Mičulka a krásnou kličkou zakončoval bekhendem. O čtyři minuty později se po prudké nahrávce Mičulky prosadil Vojtěch Ševčík. O další dvě minuty později si po zmatku v brankovišti připsal gól i Jan Carbol. Poslední domácí gól dal v padesáté čtvrté minutě Lukáš Janelka, který s dorážkou neměl moc práce. Jediné využité přesilovky se dočkali hosté dvacet sedm sekund před koncem utkání, kdy se do samostatného úniku dostal David Sysala a svou druhou brankou ukončil dnešní gólovou přestřelku.