Rysi ani napotřetí doma neuspěli, Přerovu podlehli na nájezdy
V generálce na sezónu rysi podlehli Přerovu 3:4 na nájezdy. Tomáš Franek se blýskl dvěma góly, ale ani to na vítězství nestačilo. Domácí dokázali stáhnout dvoubrankovou ztrátu, avšak poté selhalo všech osm určených nájezdníků a tak si musíme na první domácí výhru počkat do mistrovských zápasů.
Příprava, úterý 29.8.2017, Hala Polárka
3:4sn
1:2, 1:1, 1:0
Strmeň – Bartko, Ovčačík, Haman, Zahradníček, Piegl, Stránský, Janiczek – Klimša (A), Pechanec, Chmielewski (A) – Franek, Marosz, Bajtek – Flok, Mikulík (C), Christov
HC ZUBR Přerov
Šimboch (30. Klimeš) – Novotný, Valenta, Chmelíř, Zbořil, Gazda, Pala (A), Furch – Fořt, Václavek, Procházka – Goiš, Sýkora (C), Šlahař – Koblar, Berger, Dvořák – Kovařík, Navrátil, Kratochvíl
Branky a nahrávky: 7. Franek (Marosz, Haman), 30. Marosz (Bajtek), 45. Franek (Marosz, Bartko) – 6. Koblar (Kovařík, Novotný), 9. Berger (Koblar), 30. Fořt, rozh. náj. Chmelíř. Rozhodčí: Fiala, Kubičík – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:8, navíc Chmielewski (Frýdek-Místek) 5 min + do konce utkání, Marosz (Frýdek-Místek) 10 min OT, Chmelíř (Přerov) 10 min OT. Využití 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 619. Střely na branku: 37:36
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Bylo to poslední přátelské utkání před soutěží, myslím si, že se znovu ukázalo, že soutěž bude pro nás velmi těžká, hlavně co se týče obrany, tam vidíme velké mezery. Ale myslím si, že i když jsme prohrávali, kluci to otočili a musíme je pochválit za bojovnost. Myslím si, že jsme na sezonu slušně připraveni.
Kamil Přecechtěl (HC ZUBR Přerov): Myslím si, že na to, že to bylo naše poslední utkání se silným soupeřem před soutěží, bylo kvalitní, vyrovnané, tvrdé a důrazné. V první polovině utkání, si myslím, jsme byli dominantnější, ale od půlky zápasu se to trošku překlápělo. V utkání bylo hodně vylučování, taky bylo rozbité přesilovkami a my jsme dneska ty svoje moc nedokázali zúročit a nevytvořili jsme si v nich tlak. Naopak domácí ty přesilovky, hlavně ty pět na tři, postavily na nohy a vrátily je do hry.

Na první branku diváci v hale Polárka moc dlouho čekat nemuseli, už v šesté minutě se prosadil hostující Gregor Koblar. Na časomíře však uběhlo pouze sedmadvacet sekund a skóre bylo opět vyrovnané. Z pravého kruhu vypálil Tomáš Franek a brankář Juraj Šimboch, který ještě minulou sezonu hájil brankoviště rysů, neměl na jeho přesnou ránu šanci.

Ani Frýdecko-místeckým však euforie ze vstřelené branky nevydržela dlouho, o necelé dvě minuty později totiž dorazil puk za Jana Strmeně Jan Berger. Další góly už první třetina nenabídla. Navrátil sice svou tečí kotouč za Strmeňova záda dopravil, ale hokejku měl příliš vysoko, takže gól nemohl platit. Dvě minuty před koncem první částí měl velkou šanci Rostislav Marosz, ale poloodkrytou branku netrefil.

Hned v úvodu druhé třetiny se nechali vyloučit Ovčačík s Mikulíkem a Přerov měl možnost své vedení navýšit ve dvojnásobné přesilovce. Rysi se však dokázali ubránit. Co se nepovedlo Zubrům v přesilovém hře, dokázali v rovnovážném počtu hráčů na ledě. ve 30. minutě se totiž prosadil Tomáš Fořt a hosté vedli o dvě branky.

Frýdku-Místku se však už podruhé v zápase podařilo na inkasovaný gól okamžitě reagovat. Tentokrát ještě bleskověji než v prvním případě, už po šestnácti sekundách se trefil Rostislav Marosz. Stejnou dobu byl v brance také náhradní brankář Přerova Lukáš Klimeš.

Tři minuty před koncem druhé třetiny zápas skončil pro Arona Chmielewskiho, který dostal trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku. Jelikož byl následně vyloučen i Bajtek, hráli Zubři plné dvě minuty přesilovku pět na tři. Tu se jim ale ani napodruhé využít nepodařilo, nejblíže byl Novotný, jehož střela ale orazítkovala jen břevno.

Ve třetí třetině poprvé dostali možnost zahrát si dvojnásobnou početní výhodu také rysi. Tomáš Franek dostal přesnou přihrávku od Marosze a ve 45. minutě mohl zvedat ruce nad hlavu dnešní večer už podruhé.

Do konce základní hrací doby se už skóre nezměnilo, a to ani přesto, že hrál Frýdek-Místek opět v pěti proti třem. Hosté těžké chvíle v závěru třetí třetiny přečkali a o vítězi tak musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Ty nabídly velké drama, kterému kralovali oba gólmani. Jak Strmeň, tak Klimeš vymazali oba po sedmi střelcích, než se v osmé sérii trefil hostující Lukáš Chmelíř. No a protože následně Christov neuspěl, výhru 4:3 po nájezdech mohli oslavovat Přerovští.