I ve druhém domácím utkání se Frýdku-Místku nedařilo, nestačil na Prostějov
V dnešních podvečerních hodinách své síly poměřili domácí rysi a prostějovští Jestřábi. Spolu si už v letošní přípravě zahráli na ledě Prostějova, kde Frýdek-Místek vyhrál 5:2. Odveta dnes Prostějovu vyšla, zvítězil 5:1.
Příprava, čtvrtek 24.8.2017,
1:5
0:2, 1:2, 0:1
Daneček (Hlaváč) – Rudl, Zahradníček, Stránský, Piegl, Kovář, Janiczek – Flok, Chmielewski, Pechanec, Christov, Mikulík (C), Marosz, Franek, Vrána, Kuťák, Sonnek.
LHK Jestřábi Prostějov
Groh (Rochla) – Drtina, Horyna, Žovinec, Holík, Pospíchal, Mikliš, Kolář – Luňák, Divíšek, Nouza, Dvořáček, Venkrbec (C), Rudovský, Zabloudil, Hozák, Švarc, Švec, Voženílek, Augustin, Fiala.
10. Christov (Zahradníček) – 6. Rudovský (Hozák, Nouza), 20. Dvořáček (Holík, Divíšek), 29. Dvořáček (Rudovský), 38. Venkrbec (Luňák), 55. Venkrbec (Luňák, Dvořáček). Vyloučení: 2:2. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Dneska nám to utkání vůbec nevyšlo, byla tam spousta individuálních chyb. Když jsme hráli tak trochu v improvizované sestavě, soupeř to tvrdě trestal a nastavil nám takovou laťku, jaká asi bude na začátku sezony. Musíme se z toho rychle vzpamatovat, otřepat se a tyhle individuální chyby z naší hry vytěsnit.
Ivo Peštuka (LHK Jestřábi Prostějov): První přípravný zápas jsme s Frýdkem doma prohráli, takže jsme na to nechtěli navázat. Jsem rád, že se nám ten zápas vydařil, ale je to stále příprava a nic to neznamená. Musíme se dál připravovat na sezónu.

První jestřábí branka padla v páté minutě po střele Jana Rudovského. V jedenácté minutě se domácí téměř radovali, když Tomáš Franek málem dostal puk za Dominika Groha. Velkou šanci hostů zastavil Lukáš Daneček, když se zorientoval v chumlu hráčů před ním a v dorážejících Jestřábech.

V šestnácté minutě mohli rysi skóre vyrovnat, když se Aron Chmielewski dostal blízko Groha a vypálil. Půl minuty do konce třetiny Prostějov navýšil dvoubrankový náskok, Tomáš Divíšek přihrál Aleši Holíkovi, který vystřelil, a směr jeho rány změnila hokejka Davida Dvořáčka do sítě domácích.

Ve druhé periodě mohl mít Prostějov tříbrankový náskok, domácí zachránila pravá tyč branky Danečka. Ve 28. minutě si Vít Christov obhodil soupeře a dostal se zpátky ke kotouči, který poslal přímo za Groha. O půl minuty později po ráně Dvořáčka byl stav 3:1.

V 36. minutě byl vyloučen René Piegl a toho Jestřábi využili. Dlouho rysy trápili, až Lukáš Luňák vypálil, puk se odrazil a Matouš Venkrbec ho umístil do prázdné brány.

I když se domácí v posledních dvaceti minutách snažili zabojovat, síly jim na Prostějov, který měl velký náskok, nestačily. Ve 44. minutě měl příležitost Franek, kterému nesedla přihrávka, a minul. Všechny zbylé naděje Frýdku-Místku pohasly šest minut před koncem utkání, kdy Luňák zpoza brány přihrál Venkrbcovi, který okamžitě vypálil do levého horního rohu, a navýšil tak na 5:1.