V bojovném utkání si z Polárky odvážejí všechny body sešívaní
Po dvou výhrách přišel první bodový nezdar. O neporazitelnost nás připravili hokejisté pražské Slavie. I přes porážku se rysi drží v Top 6.
4.kolo, pondělí 23.9.2024, hala Polárka
3:4
0:1, 2:2, 1:1

Petrík - Š. Havránek, Haman, Zbořil, Pacalaj, Výtisk, Hrbas, Homola - R. Veselý, Haas, Svačina - Cedzo, Marosz, Kucsera - Ostřížek, Macháček, Ramik - Kozlík, Šilar, Matiaško. Trenér: Martin Hrnčár.

HC Slavia Praha

Hölsä - Gaspar, Holý, Hrdinka, Veber, Stejskal, Kočí - M. Beran, Přikryl, Strnad - Zvagulis, Šťovíček, Novák - Slavíček, Slavík, Průžek - Havrda, Polák, Smola. Trenér: Aleš Totter.

24. Svačina, 25. Ostřížek (Zbořil, Pacalaj), 49. Ramik (Ostřížek, Haman)
19. Šťovíček (Novák), 21. Strnad (Přikryl, M. Beran), 32. Strnad (M. Beran), 55. Novák (Zvagulis, Holý)
Vyloučení: 6:5
Využití: 1:1
Střely na branku: 35:30 (6:10, 15:15, 14:5)
Zblokované střely: 8:3
Vhazování: 42:26
Rozhodčí: Šudoma, Grygera - Otáhal, Bezděk
Diváci: 753

Martin Hrnčár (trenér HC Frýdek-Místek): Na základě výsledku bych měl být kritický, určitě nejsme s výsledkem a s první třetinou spokojeni. Myslím si, že ta pak udála nějaký ráz naší hře, která nebyla vůbec ideální. Od té druhé třetiny se to výrazně zvedlo, podařilo se nám dvakrát vrátit se do zápasu, ale bohužel jsme dostali zbytečný čtvrtý gól v oslabení. Pak jsme se v závěru snažili silou moci opět vyrovnat, šance tam byly, nastřelili jsme břevno a tyčku. Asi se nám trochu vymstil ten úvod zápasu, kdy jsme nebyli tak aktivní, jak jsme být chtěli. Chyběl tam pohyb a důraz v osobních soubojích hlavně v prostorech před soupeřovou bránou. Tohle asi tento zápas rozhodlo. Nedá se nic dělat, věřili jsme, že ten zápas dáme. Už za dva dny nás čeká další těžký soupeř, my se na něj musíme dobře připravit.

Aleš Totter (trenér HC Slavia Praha): Oba týmy začaly s respektem, hrál se hodně opatrný zápas v první třetině. My se pak dostali do vedení, které jsme z kraje druhé třetiny ještě navýšili. Bohužel jsme náskok během chvilky ztratili. Nebylo to však z nějakého tlaku domácích. Na ten vývoj jsme pak dokázali zareagovat, drželi jsme se dál v zápase a znovu uskočili o ten gól. Řekl bych, že právě o ten jeden gól jsme byli šťastnější. Ten tým si na sebe zvyká, takže tady ty zápasy o gól jsou pro nás strašně důležité. První polovina utkání byla hodně zodpovědná, ta druhá naopak otevřená. Domácí jsou silový tým a jednoduše dávali puky směrem k bráně. Každopádně jsme rádi, že vezeme z venku tři body, ale potřebujeme hodně věcí zlepšit. Teď nás čeká ve středu odpočatý Chomutov. Máme to daleko domů, ale musím poděkovat za přivítání a za to, jak jste se k nám tady chovali. Výborný servis od začátku až do konce, moc si toho vážíme. Opravdu děkujeme.

V pondělním duelu mezi hokejisty Frýdku-Místku a pražské Slavie se hrál od úvodního buly poměrně vyrovnaný hokej, avšak bez nějakých větších brankových příležitostí. Hráči si první gólový zápis schovali až na konec 19. minuty, kdy skóre utkání otevřel nejproduktivnější hráč Maxa ligy Šimon Šťovíček - 0:1, takže Pražané odcházeli k první oddechové pauze s jednobrankovým vedením.

Rysi s myšlenkami nejspíš zůstali v úvodu druhého dějství ještě v šatně, jelikož už po 46 vteřinách jim pláchl zcela volný Lukáš Strnad, který střelou nad lapačku nedal Petríkovi šanci a hosté už vedli v Polárce dvoubrankovým rozdílem - 0:2. Ani hokejisté z hlavního města se nevyvarovali chyby, za kterou byli následně potrestáni. Ještě ve vlastním obranném pásmu se zmocnil puku Vladimír Svačina a svůj únik podél pravého mantinelu korunoval střelou mezi betony slávistického brankáře - 1:2. Z dalšího průběhu druhé třetiny uplynulo pouhých devětatřicet vteřin a Polárka znovu jásala. Po střele Zbořila, kterou gólman Hölsä vyrazil pouze před sebe, prokázal větší důraz v předbrankovém prostoru David Ostřížek a z jeho dorážky bylo srovnáno - 2:2. Při takovém průběhu nebylo pak divu, že si kouč Pražanů vyžádal pro svůj tým oddechový čas. Vzápětí dostal hostující celek možnost hrát vůbec první přesilovou hru střetnutí, kterou však nevyužil. Ba naopak málem z toho byla třetí branka rysů, když po návratu z trestné lavice zůstal Hrbas před hostujícím gólmanem zcela osamocený, ten však další změnu skóre nepovolil.

V čase 31:46 si hosté vzali vedení nazpátek. Beran takovou žabičkou uvolnil Lukáše Strnada, který i když byl tísněn dotírajícím Havránkem, tak dokázal propasíroval puk za Petríkova záda - 2:3. V polovině 48. minuty dostali možnost zahrát si v početní převaze také domácí a hned z toho byla branka. Ostřížek povedenou zadovkou našel před brankou volného Michala Ramika, který pálil přesně k pravé tyči - 3:3. Bohužel necelých šest minut před vypršením základní hrací doby jsme se i my provinili proti pravidlům a Slavie trestala. Dobrý přehled před brankou rysů prokázal dorážející Martin Novák - 3:4. O chvíli později mohlo být srovnáno, při hostujících hráčích však stálo i trocha toho štěstí, jelikož rány Hrbase a Ostřížka skončily pouze na brankové konstrukci. V samém závěru se rysi ještě pokusili o hru bez brankáře, Pražané už další změnu skóre nedovolili.

ZAJÍMAVÉ STATISTIKY Z UTKÁNÍ

* Neprůstřelnost rysů je u konce. Až po předlouhých 138:57 minutách jsme inkasovali v letošním ročníku Maxa ligy první gól, o který se v závěru první třetiny postaral útočník Martin Šťovíček.

* Proti Pražanům se nám v domácím prostředí v posledních zápasech moc nedaří. Dnešní porážka je totiž čtvrtým nezdarem v řadě.

S KÝM BUDEME HRÁT PŘÍŠTĚ?

V tomto týdnu budou mít rysi docela napilno. Už ve středu 25. září se totiž vydáme k venkovnímu zápasu na led zlínských Beranů, kde utkání začne v 17.30 hodin. Další střetnutí nás pak čeká v sobotu 28. září, a to znovu budeme hrát na ledě soupeře, tentokráte pocestujeme až do severních Čech, kde se rysi pokusí zaskočit kališníky z Litoměřic. Toto utkání má buly naplánované na 17 hodinu.