Tři body zůstaly doma, Frýdek-Místek porazil i Moravské Budějovice!
Frýdek-Místek ovládl další zápas, Moravské Budějovice porazil s rozdílem tří branek. Utkání bylo dlouhou dobu gólově vyrovnané, závěrečná třetina už však jednoznačně patřila domácím. Kvalitní výkony týmu přilákaly i rekordní počet diváků, v Polárce se jich tentokrát sešlo celkem 1846 a vytvořili opět parádní atmosféru.
13., sobota 24.10.2015, Hala Polárka
5:2
0:0, 3:2, 2:0
Hlaváč (Šimboch) – Dresler, Jeník, Krutil, Kowalczyk, Kvapil, Polák, Foltýn – Franek, Piecha, Sonnek, Chmielewski, Klimša, Rufer, Samiec, Schwarz, Cienciala, Jaroš, Christov, Polák, Luka, Káňa
HC Moravské Budějovice
Šťastný (Máj) – Sobotka, Pelikán, Sechovec, Forman, Peroutka, Šťáva – Juráň, Rytnauer, Lupač, Horký, Matějka, Mikeš, Paták, Trojan, Latner
Branky a nahrávky: 31. Sonnek (Schwarz, Dresler), 34. Franek (Rufer, Chmielewski), 36. Cienciala (Kowalczyk, Jeník), 45. Chmielewski, 57. Klimša (Piecha) – 27. Paták (Mikeš), 35. Horký (Paták, Mikeš). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1846. Průběh utkání: 0:0, 3:2, 2:0.
Marek Malík: První třetina byla z naší strany taková hodně ospalá. Z nějakého důvodu jsme se do toho nemohli dostat, bylo to určitě i tím, že soupeř hrál velmi zodpovědně a měli za sebou výborného gólmana. Po druhé třetině jsme si v kabině něco řekli, musíme k sobě být upřímní a přiznat si, že nebudeme všechny válcovat o čtyři nebo pět gólů. Možná na nás trošku sedla nějaká deka, což se stává. Ale vyříkali jsme si to, zvedli se a poslední třetina už byla podle našich představ.

Jako první se puku chopili hosté, kteří se snažili dostat do útočného pásma, kvůli nepřesným přihrávkám se jim to však nepodařilo. První šanci domácích měl Rufer, jeho střelu Šťastný vyrazil pouze před sebe a k dorážce se dostal Chmielewski, ten ale bránu přestřelil. Další výraznější šanci měl Cienciala, který se dostal do samostatného úniku, překonat hostujícího gólmana se mu ale nepodařilo. Šťastný byl jednoznačně zaměstnanějším brankářem a několikrát svůj tým zachránil od téměř jistého gólu. Ani jednu ze čtyř přesilových her nedokázali domácí v první části využít a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Druhá třetina už byla na góly bohatší, padlo jich rovnou pět. Krátce před skončením dlouhé přesilové hry otevřel v sedmadvacáté minutě skóre hostující Lukáš Paták, který si dokázal zpracovat přihrávku Mikeše a z předbrankového prostoru prostřelil Hlaváče. Frýdecko-Místečtí však o pár minut později odpověděli, když zpoza brány přihrál Schwarz volnému Janu Sonnkovi, který už neměl problém se zakončením do téměř odkryté klece. Domácím to však nestačilo, po přihrávce Rufera se k puku dostal Tomáš Franek, který byl sám před bránou a přesnou trefou do levého horního rohu otočil vývoj utkání. Přestřelka pokračovala, jelikož Moravskobudějovičtí vzápětí zase srovnali. Velice nenápadná střela Davida Horkého Hlaváče překvapila a propustil puk za svá záda. O pouhých třicet vteřin později však Frýdecko-Místeckým vrátil vedení David Cienciala, který šikovně tečoval dělovku Kowalczyka.

Do třetí třetiny vstoupili o mnoho lépe a aktivněji domácí. Krásnou individuální akci předvedl Aron Chmielewski, který se protáhl mezi všemi soupeři a přesnou trefou zavěsil puk do pravého horního rohu moravskobudějovické brány. Na toto už hosté odpovědět nedokázali a Frýdecko-Místečtí už do konce zápasu měli hru pod kontrolou. Čtyři minuty před koncem přidal pátou branku domácích David Klimša, kterému od červené čáry parádně přihrál Piecha. Frýdek-Místek tedy znovu zvítězil a na domácí půdě tak zůstává stále neporažen!