O třetím sedmibrankovém vítězství v řadě rozhodli hokejisté Frýdku-Místku v závěrečné třetině. Na ledě Bobrů z Valašského Meziříčí zvítězili 7:2!!!
12., středa 21.10.2015,
2:7
1:2, 1:1, 0:4
HC Bobři Val. Meziříčí
Vydržel (Čáp) – Tomek, Kovář, Tomiga, Valentík, Zbořil, Hradil, Franek, Černín, Martiník, Sprušil, Pořický, Mir. Varga, Studený, Kývala, D. Varga, Baroš, Školoud, Kuchta, Podešva, Slovák Trenér: Roman Sedlák, vedoucí: Jan Kramář
Daneček (Šimboch) – Jeník, Heider, Doudera, Samiec, Foltýn, Adámek, Kvapil, Polák, Franek, Sonnek, Klimša, Ruffer, Matuš, Schwarz, Káňa, Cienciala, Chmielewski, Adamský, Luka, Jaroš Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 5. Studený, 26. Školoud (Sprušil, Pořický) – 18. Schwarz (Sonnek, Jaroš), 20. Adamský (Matuš, Cienciala), 26. Adamský (Cienciala, Matuš), 53. Chmielewski (Franek, Rufer), 55. Franek (Doudera), 57. Klimša (Luka, Adamský), 60. Polák (Jaroš) Vyloučení: 7:6, bez využití, v oslabení: 1:1
Petr Tejkl: "Za prvních padesát minut musím kluky pochválit. Zbytek zápasu jsme ale nezvládli. Po čtvrtém gólu jsme odešli psychicky a přestali jsme věřit v dobrý vásledek, z čehož nastaly i individuální akce hráčů ze kterých jsme pak inkasovali další góly. Je určitě škoda že jsme neproměnili nájezd, ale nevím zda to rozhodlo o konečném výsledku. Stálo proti nám velmi kvalitní a oprávněně sebevědomé mužstvo, kterému jsme v závěru podlehli."
Mgr. Jiří Juřík: "Naše vítězství se dnes nerodilo zrovna lehce. Nechali jsme jít domácí do vedení, pak se nám sice podařilo utkání zvrátit na svou stranu, ale v prvních dvou třetinách jsme naráželi na velmi tuhou obranu soupeře. Tu jsme prolomili až ve třetí třetině, ale na druhou stranu musím říct, že zaslouženě. Kluci vstřelili čtyři branky, čímž zcela zlomili odpor srdnatě bojujících domácích."

Frýdecko-Místečtí hokejisté zajížděli ve středu 21. října k utkání 12. kola, kterým zahajovali druhou čtvrtinu základní části na led valašskomeziříčských Bobrů. Všichni fanoušci ve Frýdku-Místku mají určitě ještě v živé paměti jednoznačné vítězství 6:0 z prvního domácího zápasu proti tomuto soupeři. Jenže každý zápas se hraje od nuly a je úplně jiný. Svěřenci Jiřího Juříka se o tom sami přesvědčili.

Začátek utkání vyšel totiž lépe domácím Bobrům, kteří se v páté minutě ujali ve vlastním oslabení zásluhou Václava Studeného vedení. Frýdecko-místecké družině trvalo poměrně dlouho, než našli recept, kterým překonali Vydržela v domácí brance. V osmnácté minutě pálil ostrými Jakub Schwarz, který svým zásahem probudil hráče v bíločervených dresech. Na gól Schwarze navázal v poslední minutě úvodní periody Martin Adamský, který se potřebuje po zranění a před návratem mezi extraligové mantinely rozehrát.

Druhá dvacetiminutovka a její úvodní pětiminutovka opět patřila domácím. Petr Školoud srovnal za Valašské Meziříčí  – 2:2. Byla to ovšem poslední radost domácích barev nejen v této třetině, ale i v celém zápase. Pouhých devětadvacet vteřin stačilo Martinu Adamského, aby zaznamenal svůj druhý gól v zápase a srovnal již podruhé krok s domácí družinou. V další části druhé tercie byly k vidění šance na obou stranách, ale další branky se diváci a ani hráči nedočkali. Největší šanci srovnat vývoj zápasu měli domácí v závěru 29. minuty, kdy dostali možnost trestného střílení, ale s tím nenaložili podle svých představ a na Danečka si nepřišli.

Třetí třetina nabídla další šance na obou stranách kluziště, ale i přesto, že hráči Frýdku-Místku byli častěji u kotouče, tak se jim nedařilo svůj tlak přetavit v další gól. Nadělovat začala parta kolem kapitána Martina Adamského od 52. minuty. Vše odstartoval Aron Chmielewski, který nabídku, kdy dostal puk před prázdnou branku, neodmítl – 4:2. Přesně sto dvacet vteřin na to byl na správné místě Tomáš Franek, který vnesl do řad Frýdku-Místku ještě větší klid, když zvyšoval na rozdíl tří branek – 5:2. Ke konci zápasu se s brankami roztrhnul pytel a v 57. minutě využil hru v početní výhodě David Klimša6:2. Za tohoto stavu už vůbec nikdo nepochyboval o tom, že tři body poputují na severovýchod republiky. Domácí hráči vydrželi dvě třetiny být především v obraně velmi důslední, ale v závěrečné desetiminutovce už bylo vše plně v režii Frýdku-Místku, který si díky zásahu Jiřího Poláka připsal další sedmibrankové vítězství – 7:2.

Hokejisté Frýdku-Místku dokázali i v třetím zápase v řadě nasázet svému soupeři sedm branek a zkompletovali tak hattrick šťastných sedmiček.

Další utkání čeká na hráče Frýdku-Místku v sobotu 24. října od 17 hodin, kdy na domácím ledě haly Polárka přivítají tým Moravských Budějovic.