Třetí derby pro Frýdek-Místek: Havířov doma padl 3:6
I potřetí ovládl derby Frýdek-Místek, který tentokrát porazil Havířov hned s rozdílem tří branek! Hosté se dostali do vedení už v deváté minutě, zásluhou havířovského odchovance Antonína Pechance, který tak domácí fanoušky asi moc nepotěšil. Poté už si Frýdecko-místečtí pohlídali vedení až do konce utkání a nakonec zvítězili přesvědčivě 6:3.
34., středa 14.12.2016,
3:6
1:2, 1:1, 1:3
HC Havířov 2010 s.r.o.
M. Laco – Holomek, Petran, Krisl (A), Chroboček, Rašner, D. Seman (C), Lenďák – Kalus (A), Haas, Dvořáček – Gřeš, Hubáček, Štumpf – Maruna, Hlinka, Kanko – Pořízek, Bednář, Kotala.
Daneček – M. Jáchym (A), Jank, Kania, Bartko, L. Kovář, Matyáš – Hrňa, Pechanec, Marek Růžička – Půhoný, Rufer, Klimša (C) – M. Kovařčík, Cienciala (A), O. Kovařčík – Samiec, Jaroš, Franek.
Branky a nahrávky: 19. Gřeš (Krisl, Hubáček), 27. Maruna (Kanko), 60. Kotala (Hlinka, Holomek) – 9. Pechanec (Marek Růžička, Hrňa), 18. Cienciala (Klimša, M. Kovařčík), 23. Marek Růžička (Pechanec, Hrňa), 45. O. Kovařčík (Cienciala, M. Kovařčík), 51. Cienciala (M. Kovařčík, M. Jáchym), 53. Hrňa (Pechanec, Marek Růžička). . Rozhodčí: Šír, Kašík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 6:4, navíc Růžička (FRM) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 178. Střely na branku: 33:38. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:6, 3:6.
Martin Janeček (AZ Havířov): I přes poměrně jednoznačný výsledek to myslím byl vyrovnaný hokej. My jsme si ho prohráli v těch rozhodujících momentech. Soupeř nás vyškolil v produktivitě, každou šanci na našem brankovišti proměnil v gól, zatímco my jsme ve stejných situacích neuspěli. Hráči sami se musí zamyslet, co v tomto směru dělat v tréninku a jak naložit s pokyny trenérů.
Marek Malík (HC Frýdek-Místek): Co se týká skóre, tak je to naznačuje náš nejlepší výkon ve vzájemných zápasech, ale já si myslím, že všechny tři přinesly oboustranně kvalitní hru. Dneska jsme maximálně spokojeni s produktivitou, konečně nám to tam poslední dva zápasy padá a je to jen výsledek toho, že si za tím jdeme. Tahle bychom rádi pokračovali i nadále.

Od úvodních minut se začal hrát aktivní hokej na obou stranách. AZ ve třetí minutě dostal výhodu přesilové hry a v té měl velkou šanci Štumpf, který však ležícího Danečka překonat nedokázal. Z následného protiútoku o sobě dali vědět také hosté, konkrétně Hrňova rána v oslabení donutila Laca k zákroku.

V čase 8:32 přišel první šok pro AZ, když odražený kotouč do sítě nedostal nikdo jiný, než Antonín Pechanec, který tak na svém domácím stadionu otevřel skóre ve prospěch Frýdku-Místku. Ve dvanácté minutě to mohlo být už 2:0, ale Jank zpětnou přihrávku ve druhý gól nevyužil. Ozval se také AZ, Michal Hlinka přebruslil obránce a ve velké šanci orazítkoval břevno Danečkovi branky.

Ve 14. minutě dostal výhodu přesilové hry také Frýdek, Kotalovo vyloučení však zůstalo bez potrestání. Další přesilovku dostali hosté k dispozici ve chvíli, kdy AZ hrál v šesti. Přesilovou hru po pohledné kombinaci využil David Cienciala. AZ to však nezabalil a prakticky okamžitě dorazil střelu Krisla Tomáš Gřeš, který vrátil dorážkou domácí do hry. V posledních vteřinách úvodní části navíc mohl srovnat Lenďák, ten však dorazit kotouč do branky nedokázal.

Úvod prostřední části patřil přesilové hře Frýdku, ten v ní dokázal dobře kombinovat, nicméně Laco společně s obránci našel na jejich snahu vždy recept. Jenže co se nepodařilo Frýdku v přesilovce¨, vyšlo už ve hře v pěti na obou stranách, kdy po nepřehledné situaci pálil Marek Růžička a prostřelil i Laca.

Krátce poté byl za hru vysokou holí potrestán Maruna a s domácími to nevypadalo vůbec dobře, oslabení však AZ přečkal a sám následně snížil. Kanko ve 27. minutě potáhl kotouč podél pravého mantinelu a našel přesně hůl Jana Maruny, který zblízka Danečka překonal.

Nadále se hrál velmi atraktivní hokej, na ledě se začalo také malinko jiskřit a po jednom ostřejším zákroku u hrazení inkasoval Kalus dvě minuty. Frýdek měl v přesilovce šanci a hlavně v samém závěru musel Laco vytáhnout skvělý zákrok proti Kovarčíkovi. Krátce poté dostali výhodu přesilovky i domácí, ale k výraznější šanci se nepropracovali. Nejvíce tak zaujal ostrý zákrok u mantinelu, který však frýdeckomísteckému hráči prošel.

V poslední pětiminutovce se do dvou dobrých zakončení dostal Štumpf, v obou případech volil přímou střelu, a zatímco v prvním případě narazil na lapačku, tak v tom druhém pro změnu na vyrážečku připraveného Danečka. Šance na skórování byly na obou stranách, tu asi největší měli v poslední minutě domácí, ale v přesilové hře nedokázali volný kotouč dorazit do okryté branky a tak se šlo podruhé do šaten za stavu 2:3.

Do třetí třetiny vstoupil AZ fantasticky, nejprve v osmnácté vteřině netrefil prázdnou branku Kalus a jen o několik sekund poté Štumpf napálil tyčku. Jenže nedáš – dostaneš opět platilo v plné své kráse, na počátku 45. minuty totiž Ondřej Kovarčík zužitkoval rychlý pas a ještě rychlejší střelou dostal Frýdek do dvoubrankového vedení. AZ se však rozhodně nevzdal, na ledě dřel a snažil se o snížení, nejblíže mu byl na počátku osmačtyřicáté minuty Štumpf, který měl hodně času, ale na Danečka si nepřišel.

Snaha AZetu sice byla velká, jenže góly padaly na druhé straně. David Cienciala na konci 51. minuty poslal Frýdek už do tříbrankového náskoku a to stále nebylo dost. Ani ne za minutu a půl totiž Erik Hrňa tečoval nahození Růžičky přesně pod břevno. Do konce zápasu sice měli obě šance na změnu skóre, nicméně branka padla až tři vteřiny před koncem, kdy kotouč sílou vůle dotlačil do branky Jakub Kotala. To však již nic nezměnilo na tom, že si Frýdek odvezl z Havířova opět tři body.