Starší dorostenci nestačili na Valašské Meziříčí
Ve frýdecko-místecké hale Polárce se dnes odehrálo přípravné utkání staršího dorostu. HC Frýdek-Místek vyzval klub HC Bobři Valašské Meziříčí, kterému na svém ledě podlehl 2:4. Hosté se v polovině první třetiny dostali do dvoubrankového vedení, domácí potom sice dokázali vyrovnat, vedení si ale Bobři vzali rychle zpět. Výhru hosté nakonec potvrdili trefou do prázdné brány.
přát., středa 26.8.2015, Hala Polárka
2:4
1:2, 1:1, 0:1
Zimmerman (31. Dobečka) – Pindur, Návrat, Jendruš, Kozubek, Kolář, Hýsek, Matějka, Veselý, Polášek, Puzoň, Vlček, Kanovký, Voznička
HC Bobři Val. Meziříčí
Janoško (30. Bartoněk) – Beránek, Blaha, Brázdil, Cvečka, Fojtášek, Gorej, Kašpar, Kitzberger, Kubenka, Kuchřík, Kulišťák, Kundrát, Lukáš, Mikuš, Pernický, Škrlha, Vanduch
Branky a nahrávky: 17. Kozubek (Polášek), 33. Kolář (Veselý) – 13. Kuchřík, 13. Fojtášek, 36. Lukáš, 58. Lukáš. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. Průběh utkání: (1:2, 1:1, 0:1).

Utkání se ze začátku odehrávalo ve volnějším tempu, oba týmy se dostaly do několika šancí, první branka ale padla až ve 13. minutě. Domácí byli vyloučeni v krátkém časovém úseku hned třikrát a toho hosté využili. V přesilovce pět na tři se nejdříve prosadil Šimon Kuchřík a o pouhých dvacet sekund později jej následoval jeho spoluhráč Lukáš Fojtášek. Hosté si tedy rázem zařídili dvoubrankové vedení, které jim ovšem nevydrželo moc dlouho. V 17. minutě se totiž prosadil domácí Marek Kozubek, který usměrnil nahrávku Poláška do brankové sítě. Pouhou vteřinu před odchodem do kabin ještě dostal Adam Puzoň trest 2+10 za úder do oblasti hlavy.

Ve druhé části se také dlouho nic zajímavějšího nedělo. Oba gólmani předváděli parádní zákroky, dalo by se však říct, že byli hosté o něco málo aktivnější. To domácí nezastrašilo a ve 33. minutě srovnal stav Daniel Kolář, který svou dělovkou od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě. O zhruba dvě minuty později, bylo proti brance hostů za držení protihráče nařízeno trestné střílení. Hýsek ale ani svoji druhou šanci nedokázal proměnit a stav tak zůstal stále vyrovnaný. To se změnilo hned po dalším vhazování, kdy se k puku dostal hostující Petr Lukáš a po krásné sólové akci poslal puk za záda domácího brankáře.

Hosté si své vedení udrželi až do konce. Domácí se sice pokoušeli srovnat, jejich snaha ale přišla vniveč. V 57. minutě si domácí vyžádali oddechový čas a poté zkusili hru bez brankáře. To se jim ovšem nevyplatilo, odražený puk našel Petr Lukáš, který jej bez problémů dopravil až do opuštěné klece a připsal si tak svůj druhý gól v utkání. Domácí HC Frýdek-Místek tedy nakonec podlehl týmu HC Bobři Valašské Meziříčí 2:4.