Frýdečtí hokejisté si v Porubě s chutí zastříleli a zaznamenali další vítězství
Ostrava Poruba byla prvním soupeřem frýdecko-místeckých druholigových hokejistů, se kterým se budou svěřenci Jiřího Juříka potkávat v letošní sezoně. Doposud změřili hráči Frýdku-Místku své síly se soupeři z jiných soutěží.
Příp., úterý 25.8.2015, Ostrava - Poruba
3:7
0:1, 2:3, 1:3
HC RT TORAX Poruba
Tihlář - Ovšák, Vajda, Baca, Buček, Pobuta, Slavík, Peslar, Szajter, Seidler, Kilnar, Balner, Chaloupka, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, D.Sysala, Gelnar, Sysala, Stejskal Trenér: Tomáš Sršeň, vedoucí: Roman Kotala
Kubáň - Kowalczyk, Jeník, Heider, Matyáš, Doudera, Adámek, Kulhánek, Meidl, O.Kovařčík, Klimša, Christov, Luka, Piecha, Ivan, Samiec, Jaroš, Sonnek, Kofroň, Slovák Trenéři: Mgr. Jiří Juřík a Marek Malík, vedoucí: Martin Kurajský
Branky: 22.Stejskal (Vrána, Seidler), 39.Vaněk (Szajter), 46.Zachar (Ovšák) - 11.Klimša (Meidl), 29.Cristov (Luka), 31.Piecha (Luka, Christov), 32.Meidl (Kowalczyk), 41.Meidl (Klimša, O.Kovařčík), 55.Slovák, 56.Klimša (Kowalczyk, Jeník) vyloučení: 4:3, využití: 0:2, diváci: 153
Mrg. Jiří Juřík: "Byl to náš první soupeř, kterého budeme potkávat v letošní soutěži. Výsledek zápasu napovídá, že se jednalo o jednoznačné utkání, ale vývoj zápasu tak jednoznačný zase nebyl. Soupeř dnes hrál velmi dobře a nám se podařilo odskočit v přesilových hrách. Jsme rádi, že nám jde i tato herní situace, ale i tak máme pořád co zlepšovat."

První derby mezi těmito soupeři nabídlo hned od úvodních minut kvalitní hokejové utkání. Lepší vstup do utkání měli hostující hráči, kteří si dokázali připravit několik slibných šancí. I přesto se na úvodní branku čekalo až do jedenácté minuty. To se ujala střela Davida Klimšy, ke kterému se odrazil jeho první pokus, a následná bekhendová dorážka skončila v domácí brance. Po vstřelené brance i nadále udávali tempo hry frýdecko-místečtí, ale přes další šance skóre nenavýšili. Domácí mohli ještě před sirénou srovnat krok, ale z přečíslení nebylo nakonec nic.

Druhá dvacetiminutovka byla na góly velmi bohatá. Na konci 22.minuty se dočkali domácí příznivci, které rozjásal Vladimír Stejskal, který zpracoval přesnou přihrávku před brankoviště od Lukáše Vrány a bylo srovnáno. O několik chvil později mohli jít poprvé domácí do vedení, ale Sysalovo zakončení v přečíslení skončilo u pozorného Kubáně. Co nedokázali domácí, to začala trestat hostující družina. V devětadvacáté minutě našel Vladimír Luka mezi kruhy Víta Christova a ten se v zakončení nemýlil a vrátil vedení na stranu Frýdku-Místku. Na další gól se čekalo přes dvě minuty hry. Frýdečtí hráli v polovině zápasu dvojnásobnou přesilovou hru a její využití bylo stoprocentní. Nejprve si před brankoviště sjel Martin Piecha, kterého si všiml Luka a prvně jmenovaný pohotovou střelou nad beton domácího brankáře zvýšil náskok hostujícího týmu na rozdíl dvou branek. O minutu později našel Kowalczyk Radka Meidla, který prostřelil Tihláře mezi betony. Závěr druhé periody byl v režii domácích, ale Chaloupkova šance skončila u Andrease Kubáně. O dvě minuty později už domácí fanoušci jásali, když Rostislav Vaněk dokázal nadvakrát dostat puk za záda hostujícího brankáře. Dvougólový rozdíl vydržel až do závěru druhé třetiny a posledních dvacet minut, tak slibovalo ještě tvrdý boj o vítězství.

Závěrečných dvacet minut hry odstartovali na výbornou hráči Frýdku-Místku. Klimša našel rozjetého Radka Meidla, který prostřelil Tihláře mezi betony a rázem to bylo o tři branky. Domácí se nechtěli vzdát bez boje a o další snížení se postaral David Zachar po pěti minutách hry třetí třetiny. I přes další šance domácích barev se drama nekonalo a frýdečtí si zbytek zápasu pohlídali. V 55.minutě naznačil na pravém křídle přihrávku Petr Slovák, který nakonec místo toho vymetl horní roh domácí branky. Poslední slovo zápasu zůstalo na Davida Klimšu, který se štěstím propálil domácího brankáře a zaznamenal tak svojí druhou branku v zápase.

Frýdecko-místečtí hokejisté dokázali na ledě tréninkové haly v Porubě zdolat družinu Tomáše Sršně rozdílem čtyř branek a připsali si tak další vítězství v přípravě. Další utkání čeká hokejisty Frýdku-Místku ve čtvrtek 27. 8. 2015, kdy od 18 hodin přivítají na domácím ledě opavský Slezan.