Slezané v Třebíči neskórovali a odjíždějí bez bodů
Reportáže
Frýdek-Místek bohužel z Třebíče žádné body neveze. Slezané s výkonem na Jihu Moravy nemohou být spokojení. Nejenže na domácí nestačili, ale ani nevstřelili gól a prohráli 0:6. Po první třetině rysi prohrávali 0:2, když obdrželi obě branky v oslabení. Ve druhé části pak Třebíč přidala ještě jednu trefu, a v té poslední dokonce tři. Frýdek-Místek si z Třebíče odváží nepříjemný debakl.
19. kolo, sobota 27.10.2018, KHNP Aréna
6:0
2:0, 1:0, 3:0
SK Horácká Slavia Třebíč
Dostál – Bilčík, R. Čermák, Vl. Brož, Szathmáry, V. Čejka, Nedbal, Furch – Vodný, Raška, Střondala – Kusko, Nedvídek, Havlát – J. Čejka, Tadeáš Král, Paták – Süss, Mlynář, M. Novák
HC Frýdek-Místek
Malík – Husák, Žovinec, Zahradníček, Bartko, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík, Hladonik – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla, Martynek – J. Kalus, Klimša, Christov
Statistiky
Branky a nahrávky: 10. Střondala (Bilčík, Raška), 10. Střondala, 28. Nedvídek (Raška, Szathmáry), 45. Kusko (Nedvídek), 57. Raška (R. Čermák, Bilčík), 58. Mlynář (J. Čejka, M. Novák). Rozhodčí: Barek, Obadal – Lukš, Doležal. Vyloučení: 5:9. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1018.

Úvodní vhazování slavnostního utkání vyhráli domácí hokejisté. Králův střelecký pokus dokázal Malík pravým ramenem vyrazit. Následovaly dvě velké šance třebíčských hokejistů. Nejprve ukázal Lukáš Nedvídek svou šikovnost při hře s kotoučem, když se elegantně zbavil dotírajícího obránce a ohrozil Malíkovu svatyni. Poté Silvester Kusko těsně před Malíkem změnil směr letícího kotouče a hostující brankář měl plné ruce i nohy práce, aby zastavil nebezpečný kotouč.

Bílé hvězdy pokračovaly v dobývání hostující branky a vybojovaly si přesilovou hru pět na tři. A Horácká Slavia se v početní výhodě činila. Nejprve vložil do Bilčíkovy střely svoji hůl Vojtěch Střondala, který tak nasměroval kotouč do hostující klece. Vojtěch Střondala se však s jednou brankou nespokojil a po chybě soupeřovy obrany potrestal i druhé vyloučení Frýdku - Místku. Vylučovalo se také na druhé straně. Vladimír Brož odešel na trestnou lavici za hákování. Horácká Slavia však zahrozila i v oslabení.

Prudkou ranou se prezentoval Silvester Kusko. Třebíč se sice ubránila, ale netrvalo dlouho a domácí šli znovu do čtyř. Dvě minuty si šel za držení odpykat Nedbal. Bílé hvězdy se v čele s Lukášem Dostálem srdnatě bránily a neinkasovaly. Bartko obdržel luxusní přihrávku, ale na skvěle chytajícího Dostála si nepřišel.

Střondala se v úvodu druhé periody připomněl rychlou střelou zápěstím. Husák obdržel dvě minuty za krosček. Toto oslabení už však hokejisté Frýdku - Místku ubránili. Horácká Slavia měla na ledě příliš mnoho hráčů. Tento technický přestupek rozhodčí potrestali dvěma minutami. Už se zdálo, že Przybyla uklidí kotouč do odkryté třebíčské klece, ale Dostál se rychle přesunul a sebral hostům jistý gól. Frýdek - Místek tak vyšel i z další přesilové hry naprázdno.

Po chvíli měl rozhodčí znovu vztyčenou pravačku. Tentokráte se však vylučovalo z hostujících řad. Za podražení byl poslán na trestnou lavici Stránský. Horácká Slavia byla dnes v početních výhodách k nezastavení. Szathmáry posunul kotouč na Adama Rašku, jehož ránu těsně před Malíkem ještě lehce tečoval Lukáš Nedvídek, který tak ještě vylepšil třebíčské statistiky v přesilových hrách. Frýdek - Místek měl s bráněním hokejistů Horácké Slavie velké problémy a znovu fauloval.

Hosté zahrozili v oslabení, ale Dostál bravurně zasáhl a stále si držel čisté konto. V této početní výhodě už se domácí neprosadili. Adam Raška nebezpečně pálil z mezikruží, ale Malíkův beton se nacházel na tom nejsprávnějším místě. Na Bartkově nahození si smlsla Dostálova lapačka. Královu ránu si Malík pohlídal.

Frýdek - Místek se na začátku třetí periody pokoušel o korekci skóre, ale Dostál znovu ukázal své kvality a nepustil za záda jediný kotouč. Krislův pokus skončil v lapačce třebíčského maskovaného hrdiny. Za napadení si šel odpykat dvouminutový trest Milan Mikulík. Početní výhoda Třebíče netrvala ani třicet sekund. Za sekání byl vyloučen Adam Raška a poměr sil na ledě se vyrovnal. Hra ve čtyřech více vyhovovala domácímu mužstvu, které se dokázalo prosadit.

Lukáš Nedvídek adresoval přihrávku Silvesteru Kuskovi, který přesnou ranou mezi Malíkovy betony zvýšil už na 4:0. Pak přišla přesilovka Frýdku - Místku, která však netrvala dlouho, jelikož byla přerušena faulem hostujícího celku. Po vypršení domácího trestu fauloval Hladonik a Frýdek - Místek šel podruhé v zápase do tří. S vypětím všech sil se hostům povedlo oslabení ustát. Novotný sekl pronikajícího útočníka Horácké Slavie a rozhodčí ho obratem poslali na trestnou lavici.

Bílé hvězdy další úspěšnou trefu v početní výhodě nepřidaly. Nakonec se však třebíčští fanoušci vytoužené páté branky dočkali. Čermákova bomba se odrazila od zadního mantinelu přímo na hůl Adama Rašky, který napálil kotouč do klece Frýdku - Místku. Bílé hvězdy stále neměly dost a přidaly i šestou branku. Jakub Čejka našel v mezikruží skvěle postaveného Tomáše Mlynáře, který prudkou ranou rozvlnil Malíkovu síť. Horácká Slavia už si zbytek utkání pohlídala a za výhru 6:0 si připsala důležité tři body do tabulky.