Frýdek-Místek se pokusí vrátit na vítěznou vlnu v Třebíči
Preview k zápasu
Po krátké pauze čeká Frýdek-Místek další důležitý zápas, v sobotu se představí od 17:30 na ledě Třebíče, která od něj v tabulce není tak daleko. Horácká Slavia ale má rysům co vracet, protože v prvním vzájemném měření sil prohrála v Polárce vysoko 2:8. Podobný výsledek by se Slezanům líbil i tentokrát.

Frýdek-Místek se po výměně trenérů zvedl a dokázal dvakrát vyhrát, když nejprve vyhrál na ledě Prostějova 3:2 a poté zvítězil na domácím ledě 6:3 nad Kadaní. I v dalším domácím utkání dokázali rysi bodovat, když až 5:6 v prodloužení podlehli silnému Kladnu.

Bodovou sérii Frýdku-Místku přerušilo až derby na ledě Havířova. Diváci v Havířově viděli devět branek a vítězství domácího AZ 6:3. První branka utkání padla až ke konci první třetiny a vstřelili ji domácí. Ti v úvodu druhé části zvýšili na 2:0, s reakcí pak v přesilovce přispěchal Adam Raška. Následovaly ale zase dvě branky Havířova a až v poslední sekundě druhé třetiny snížení Jiřího Krisla. Ve třetí třetině se domácí prosadili ještě dvakrát a za Frýdek-Místek pouze korigoval Štěpán Novotný.

Frýdek-Místek dohromady odehrál šestnáct utkání a na kontě má třináct bodů. V tabulce Chance ligy jsou Slezané na předposlední čtrnácté příčce, před sebou mají o bod Kadaň a o dva body Benátky.

Poslední zápas Frýdku-Místku

Havířov - Frýdek-Místek 6:3

Branky a nahrávky: 18. Gřeš (Pořízek, Chroboček), 24. Pořízek (Bořuta, Bláha), 34. Jergl (Pořízek), 39. Gřeš (Pořízek, L. Bednář), 45. Gřeš (Jergl, Pořízek), 60. R. Veselý (Bořuta) – 29. Raška (Klimša, Martynek), 40. Krisl (Kofroň, Mikulík), 54. Novotný (Krisl, Žovinec). Rozhodčí: Dědek, Vokřál – Poruba, Rožánek. Vyloučení: 7:8, navíc Husák (Frýdek-Místek) 5 min + do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1810. Střely na branku: 24:19

HC Frýdek-Místek: Hamerlík (21. L. Daneček) – Husák, Žovinec, Zahradníček, Haman (C), Krisl, Bartko, Matyáš – Kofroň, Mikulík, Hladonik – Rudovský, Novotný, Peterek – Raška, Przybyla (A), Martynek – J. Kalus, Klimša (A), Christov

Třebíč se také nachází po čtvrtině základní části mimo pozice pro play-off, patří jí jedenácté místo za devatenáct bodů nasbíraných v šestnácti zápasech. Horácká Slavia má náskok šesti bodů na Frýdek-Místek. Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je s dvanácti body (7+5) Adam Raška, který je zároveň nejlepším střelcem týmu.

V posledních utkáních nemá Třebíč nejlepší formu, z posledních čtyř vydolovala pouze dva body za vítězství 4:3 v prodloužení nad posledním Ústí nad Labem. Jinak ale Třebíč padla 0:5 s Kladnem, 1:2 s Havířovem a naposledy 2:3 s Litoměřicemi.

V tomto utkání sice šel Stadion v první třetině do vedení, ale poté otočili skóre hostující hráči Vladimír Brož a Lukáš Vágner. Ve druhé třetině žádná branka nepadla a v té třetí otočili Litoměřice skóre na konečných 3:2.

Na domácím ledě se Třebíči daří, z osmi utkání dokázala hned sedmkrát zvítězit, z toho třikrát po základní hrací době. Jediný tým, který zatím na ledě Třebíče vyhrál, je Havířov.

Poslední zápas Třebíče

Litoměřice - Třebíč 3:2

Branky a nahrávky: 10. J. Kloz (Korkiakoski, Rousek), 42. Voženílek (M. Zadražil), 49. Voženílek (M. Zadražil) – 13. Vl. Brož (R. Čermák), 15. L. Vágner (Kusko, Nedvídek). Rozhodčí: Kopeček, Kostourek – Kotlík, Votrubec. Vyloučení: 2:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 865. Střely na branku: 28:20.

SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Bilčík, Vl. Brož, D. Mikyska, Szathmáry, L. Vágner, Nedbal, R. Čermák – Vodný, Raška, M. Novák – Mlynář, Nedvídek, Kusko – Paták, Tadeáš Král, J. Čejka – Havlát, Ferda.

V minulé sezóně byla ve vzájemných utkáních s Frýdkem-Místkem úspěšnější Třebíč, která dokázala ve třech případech zvítězit. Nejprve na domácím ledě 4:0, poté výsledkem 4:1 ve frýdecko-místecké Polárce. Třetí vzájemný střet vyhrála Horácká Slavia doma 2:0, až na čtvrtý pokus se radovali Slezané, když vyhráli 5:4. První vzájemný zápas v letošní sezóně vyhrál Frýdek-Místek vysoko 8:2.

Poslední vzájemný zápas

Frýdek-Místek - Třebíč 8:2

Branky a nahrávky: 5. Martynek (Przybyla, Žovinec), 6. Motloch (Zahradníček, Kaukič), 7. Mikulík (Kofroň), 16. Mikulík, 23. Martynek (Žovinec, Przybyla), 31. Peterek (Martynek, Adámek), 37. Žovinec (Adámek, Mikulík), 48. Christov (Žovinec) – 28. Čejka (Nedbal, M. Novák), 39. Raška (Vl. Brož). Rozhodčí: Přikryl, Fiala – Poruba, Konvička. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Vhazování: 38:30. Střely na branku: 31:19. Diváci: 1038.

HC Frýdek-Místek: Malík – Adámek, L. Kovář, Bartko, Zahradníček, Krisl, Žovinec, Hrachovský – Kofroň (C), Mikulík, Christov (A) – Martynek, Przybyla (A), Klimša – Raška, Peterek, J. Kalus – Kaukič, Kuťák, Motloch.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (7. Do. Svoboda) – Bilčík, Čermák, Vl. Brož, Nedbal, Čejka (C), D. Mikyska, Hort – Kusko (A), Raška, Střondala – Vodný (A), Nedvídek, P. Kratochvíl – Malec, Tadeáš Král, Čejka – Paták, Süss, M. Novák.