Slezané doma porazili Benátky a stále živí naději na play-off
Frýdek-Místek byl před utkáním s Benátkami v nelehké situaci. Aby si udržel šance na účast ve vyřazovacích bojích, musel dnes vyhrát a zároveň spoléhat na příhodný vývoj souběžně hraného utkání Třebíče. Horácká Slavia v Prostějově prohrála a Frýdek-Místek Benátky porazil 4:1, takže šance Slezanů na účast v play-off stále ještě žije. Dvěma brankami se o výhru Frýdku-Místku postarali David Kofroň s Danielem Štumpfem.
49., středa 14.2.2018, hala Polárka
4:1
0:0, 3:1, 1:0
Strmeň – L. Kovář, Matyáš, Zahradníček (A), Bartko, Piegl, Foltýn, Hrachovský – J. Kalus, Mikulík (C), Bajtek – Štumpf, Pechanec, Klimša (A) – Poruba, Kuťák, Kofroň – Peterek, Przybyla, Franek
HC Benátky n. Jizerou
Žajdlík – Husa, T. Hanousek, Maier (A), Mirochnikov – Psota, Bittner (C), Šír – Bělohorský, R. Veselý, Burda – Nezbeda, Wiencek
Branky a nahrávky: 23. Kofroň (L. Kovář, Kuťák), 32. Kofroň (Przybyla), 39. Štumpf (Pechanec, Klimša), 56. Štumpf (Matyáš, Pechanec) – 29. Bittner (Maier, Psota). Rozhodčí: Dědek, Obadal - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:5, navíc Mikulík (Frýdek-Místek) 10 min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 998. Střely na branku: 39:22.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Samozřejmě jsme spokojení, že tři body jsou doma, s týmovým výkonem méně. Hlavně první třetina byla z naší strany sehraná ležérněji, kluci asi trochu podcenili jejich mančaft. Ale musím říct, že soupeř hrál celý zápas disciplinovaně i v tak malém počtu. Od druhé třetiny jsme jasně udávali tempo utkání a zaslouženě jsme to vyhráli.
Vladimír Čermák (HC Benátky nad Jizerou): Přijeli jsme do Frýdku s mladým mančaftem, ale hlavně v malém počtu. Abych zhodnotil naší hru, myslím si, že klukům můžu jenom poděkovat za to, co předvedli.

První třetina nenabídla žádnou branku a i šancí bylo na obou stranách poskrovnu. Benátky nad Jizerou přijely do Frýdku-Místku jen se čtyřmi obránci a osmi útočníky, nesložily tak ani kompletní tři útoky. V první dvacetiminutovce to ale znát nebylo, hosté v pohodě domácím bruslařsky stačili.

Největší šanci měl v první třetině pět minut před jejím koncem slovenský útočník rysů Daniel Štumpf, ale z blízka nedokázal brankáře Matěje Žalčíka překonat. Nic dalšího zásadního už se před ani jednou z branek neodehrálo. Přispělo k tomu i to, že rozhodčí ani jednou nevylučovali.

Druhá třetina už přinesla více akce. Hned v úvodu utkání dostali domácí možnost zahrát si první přesilovku. A potvrdili, že početní převahy umí. Prosadil se David Kofroň, který dorazil předchozí zablokovanou střelu Lukáše Kováře.

O pět minut později hráli přesilovku Frýdecko-místečtí znovu. A znovu to skončilo gólem. Jenže v opačné síti, než by se vzhledem k počtu hráčů na ledě očekávalo. Ztráty puku domácích ve středním pásmu dokonale využil Ladislav Bittner. Jana Strmeně v samostatném úniku oklamal ukázkovým blafákem a zvedl puk nad jeho pravý beton.

Nerozhodný stav ovšem moc dlouho nevydržel. V 32. minutě se prosadili domácí, konkrétně druhým gólem v utkání útočník David Kofroň. Za zády Žalčíka skončila jeho střela po ledě z pravé strany. Hned vzápětí mohli hosté znovu srovnat, ale ze stoprocentní šance trefili jen tyčku.

A tak se místo toho znovu radovali červenobílí. Daniel Štumpf využil zmatků před brankou hostů a bombou z prostoru mezi kruhy rozvlnil síť. Do šaten se odcházelo po druhé třetině za stavu 3:1 pro Frýdek-Místek.

Ve třetí třetině znovu šancí ubylo. Domácí měli více ze hry a pokoušeli se zvýšit svůj náskok. Mnohdy byli blízko, ale dlouho jim maličko chybělo. Třeba při Kuťákově sólu a objetí brány už stačilo jen zasunout puk do poloprázdné branky. Až pět minut před koncem vnesl klid na hokejky domácích svým druhým gólem v utkání dorážkou mezi betony Daniel Štumpf.

Díky vítězství Prostějova nad Třebíčí rysi stále mají šanci dostat se do vyřazovacích bojů. V tabulce jsou sice stále desátí a na devátý Vsetín ztrácí tři body, ale s Valachy budou ještě hrát. Na osmou Třebíč ztrácí tři zápasy před koncem šest bodů.