Rysi z prvního kola nevezou ani bod, na Kladno nestačili
Reportáže
Sezonu Frýdeckomístečtí zahájili na ledě Kladna. Během první třetiny zůstal stav 0:0, ačkoli v druhé dvacetiminutovce Rytíři otevřeli skore. V závěrečné třetině rysi vstřelili branku, ale domácí přidali další tři. Z prvního utkání se tak Frýdek-Místek vrací bez bodů.
1. kolo, sobota 8.9.2018, ČEZ stadion
4:1
0:0, 1:0, 3:1
HC Rytíři Kladno
Cikánek – Svedlund, Nash, J. Říha, P. Hořava, Zelingr, Kehar, Zajíc – J. Strnad, Vampola, Kubík – Redlich, T. Kaut, Kružík – Bláha, Zikmund, Hajný – Vildumetz, Machač, Jelínek.
HC Frýdek-Místek
L. Daneček – Žovinec, Hrachovský, Zahradníček, Krisl, L. Kovář, D. Stránský, Adámek – Raška, Mikulík, Kofroň – Rudovský, Peterek, Martynek – Christov, Przybyla, Klimša – J. Kalus, Motloch, Kaukič.
Statistiky
Branky a nahrávky: 37. Vampola (J. Říha, Nash), 42. J. Říha (Kubík), 46. J. Strnad (Vampola), 56. Kubík (Vampola, Nash) – 46. Rudovský. Rozhodčí: Doležal, Kostourek – Kotlík, Zídek . Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 32:19. Vhazování: 35:14.
Ohlasy
David Čermák (Rytíři Kladno): Do utkání jsme vstoupili dobře. Na začátku jsme měli šance, které jsme bohužel neproměnili. Potom přišlo několik zbytečných vyloučení a my ztratili tlak ze začátku zápasu. Ve druhé třetině se to zase otočilo. Pomohla nám k tomu pětiminutová přesilovka. Tím, že jsme vstřelili gól, jsme se uklidnili. Potom jsme už zápas kontrolovali.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): My nejsme spokojeni s výsledkem ani s námi předvedenou hrou. Po celý zápas jsme měli problémy se založením útoku, potom se vyskytly nedostatky v obranném pásmu. Výsledek je nakonec tedy takový, jaký je.

Po první části muselo hostujícímu brankáři asi pořádně zvonit v uších. Hned dvakrát během prvních dvaceti minut byl totiž Daneček překonán a pomohla mu až branková konstrukce. Nejprve Tomáš Kaut z kruhu nastřelil bližší tyč a po chvíli Brendon Nash napálil dělovku do totožného místa. Ze strany hostí měl největší možnost David Kofroň, on ani nikdo jiný z Frýdku-Místku však na Lukáše Cikánka nevyzrál.

Foto: www.rytirikladno.cz

Prostřední část odstartoval zajímavou akcí Kaut, na první branku se ovšem muselo dále čekat. Oba gólmani totiž obstáli i proti samostatnému úniku soupeře a nadále drželi čistá konta. To se změnilo až s faulem Adama Rašky. Hostující útočník trefil za brankou do hlavy Tomáše Vildumetze a předčasně putoval do kabiny. Při dlouhé přesilové hře se pak nádherně uvolnil Petr Vampola, tváří v tvář Danečkovi nezaváhal a zamířil přesně mezi betony.

Foto: www.rytirikladno.cz

Vampola ale dlouho nezůstal jediným hráčem, který si připsal premiérovou ligovou trefu za Kladno! Ze třetí části utekl jen kousek, Jiří Říha se objevil v mezikruží a rozvlnil síť. Zakrátko však předvedl svoje šikovné ruce Jan Rudovský. Ten nedal Cikánkovi šanci a zamířil do růžku. Jenže žádné drama nechtěl připustit Vampola. Ten opět předvedl svoji zkušenost, vystartoval do přečíslení a Jakubu Strnadovi přihrál před zčásti odkrytou klec. V závěru Kladno ještě udeřilo při početní výhodě. Vampola přihrál do mezikruží Adamu Kubíkovi, který nezaváhal.