Rysi si prohrou v Benátkách zkomplikovali situaci v tabulce
Rysi začali venkovní "trip" zápasem v Benátkách. Ten se jim ale vůbec nevydařil. Po první třetině bylo skóre bezbrankové, druhou třetinu utrhli mírně na svou stranu rysi, ale třígólový obrat Benátek Frýdku-Místku zmařil naděje na bodový zisk.
21.kolo, úterý 18.2.2020, ZS Benátky nad Jizerou
3:1
0:0, 0:1, 3:0
HC Benátky n. Jizerou
Žajdlík (Hrstka) – Hampl, Kunst, Buchtela, Charvát, Žůrek, Aubrecht – Pabiška, Šír, Rychlovský – Drábek, Chrtek, D. Špaček – A. Dlouhý, Šafařovský, Wiencek – Žemba, Šeliga.
Suchánek (L. Daneček) – Haman, D. Stránský, J. Michálek, Bartko, Hrachovský, J. Adámek, Jenáček – Mikulík, Hladonik, Kofroň – Tomi, Klimša, Kafka – Martynek, Przybyla, R. Szturc – Motloch, Kaukič, Eret.
47. Chrtek (Rychlovský, Pabiška), 49. A. Dlouhý (Pabiška, Rychlovský), 56. Šír (A. Dlouhý)
Diváci: 201
Valdemar Jiruš (trenér HC Benátky nad Jizerou): Dnešní utkání bylo vyrovnané. V první třetině jsme měli hodně vyloučených hráčů. Tato oslabení jsme ale dobře odbránili a tam se zápas zlomil. Kdyby v nich soupeř vstřelil branky, těžko bychom se vraceli do utkání. Dnes jsme ale hráli trpělivě. V závěrečné třetině jsme trošku sáhli do sestavy, přeházeli jsme ji a vyplatilo se nám to. Myslím si, že bereme zasloužené tři body, podpořené dobrým výkonem gólmana.
Vlastimil Wojnar (trenér HC Frýdek-Místek): Z naší strany byly relativně dobré dvě třetiny. Ta třetí byla absolutní katastrofou a propadákem. Dostali jsme zbytečný gól na 1:1. Poté jsme soupeře dostali na koně dvojnásobnou přesilovkou, ve které jsme inkasovali zlomovou branku. Pak jsme v další soupeřově přesilovce inkasovali znovu. Toto naše oslabení ale bylo odehráno víceméně vabank. Za stavu 2:1 jsme s tím zkusili něco udělat, ale dostali jsme na 3:1 a konec. Soupeři musím pogratulovat hlavně za to, že přiznal dva sporné momenty - faul a odvolaný gól, klobouk dolů. Takže si Benátky zasloužily vyhrát, my ne.

Frýdek-Místek začal střelecky mnohem aktivněji, než domácí. Matěj Žajdlík ale čaroval v brance a to hlavně při přesilových hrách, kterých měli domácí v první třetině opravdu mnoho. Výtečnou šanci domácího celku si udělal ve vlastním oslabení Wiencek, ale ten svůj únik obraně neproměnil. Jedna z Motlochových ran v následujících minutách zase skončila na břevnu. V první třetině tedy gól nepadl.

V té druhé už tomu bylo trošku jinak. Benátky se dost probraly a začaly pálit na Suchánka. Mladý gólman rysů ale vyřešil několik svízelných situací před svou brankou. Následně už hosté slavili. A to ve vlastním oslabení. Kafka totiž skvěle zachytil rozehrávku domácích, poslal kotouč pro Davida Kofroně do mezikruží, ten si najel k Žajdlíkovi a bekhendem ho překonal. To bylo ovšem už všechno.

Třetí třetina byla gólově o dost bohatší, když nabídla třikrát více gólů, než předchozí dvě části hry dohromady. Ale všechny z gólů padly do hostující branky.Vyrovnávající gól padl ve 47. minutě. Ondřej Chrtek zvedl kotouč po Rychlovského přihrávce tak, že gólman neměl šanci zasáhnout. Rysi následně neudrželi nervy a poskytli soupeři dlouhou dvojitou přesilovku. Adam Dlouhý v této početní výhodě doklepl do branky bekhendovou přihrávku Pabišky. Následně domácí tým vstřelil další branku, kterou ale sudí zápasu nakonec neuznali. Benátky se přesto trefily ještě jednou, opět v přesilovce. Dlouhý a Jan Šír unikli a nakonec využili svoje přečíslení k dalšímu gólu. Na tabuli svítilo skóre  3:1. To už se do konce zápasu neměnilo. Benátky si tak připisují tři body, zatímco Frýdek-Místek spadl na jedenáctou pozici a nyní ztrácí na aktuálně postupující Třebíč dva body.