Rysi si po přestřelce v Polárce připisují bod
Do Polárky přijela Jihlava, jakožto lídr skupiny poražených. Zápas skončil až po nájezdech, po kterých Dukla brala dva body. K vidění bylo 10 gólů, nájezd ve hře a obrovské šance.
17.kolo, středa 29.1.2020, Hala Polárka
5:6sn
3:1, 1:3, 1:1 – 0:0 – 0:1
Suchánek (L. Daneček) – M. Adámek, Haman, Bartko, J. Michálek, J. Adámek, Hrachovský, Jenáček – Kafka, Novotný, Tomi – Kofroň, Hladonik, R. Szturc – Klimša (A), Kaukič, Martynek (C) – Eret, Przybyla, Stuchlík.
HC Dukla Jihlava
Jan Brož (Chaloupek) – D. Kolář, Piegl, J. Holý, Půža, Mareš, Vála – Čachotský (A), Skořepa (C), Illéš – Anděl, Poletín, Pekr – Jiránek (A), Fronk, Chlubna – T. Harkabus, Lichanec, Protasenja.
2. Klimša (Martynek, M. Adámek), 7. Kofroň (Hladonik, Kafka), 13. Tomi (Kafka), 34. Kafka (Novotný, Tomi), 58. Tomi (Hladonik)
18. Anděl (Pekr), 21. Pekr (J. Holý), 39. D. Kolář (Chlubna, Jiránek), 40. Anděl (Poletín, Pekr), 53. Skořepa (Fronk, Pekr), rozh. náj. Poletín
Diváci: 1112
Vlastimil Vojnar (Frýdek-Místek): My jsme začali výborně. Vedli jsme 3:0. Ale samozřejmě jsme věděli, že to nebude jednoduché, protože Jihlava je kvalitní tým. A to se potvrdilo. Čtyři čtyři po dvou třetinách. No a pak do toho trochu vstoupil rozhodčí, ale na obou stranách. Ten bod asi bereme. Je to zasloužené. Myslím si, že se hokej divákům musel líbit. Bylo to nahoru dolů, 10 gólů. Škoda té přesilovky 4 na 3 v prodloužení. Ale myslím si že bod z toho zápasu je dobrý, zvlášť když jsme vyrovnávali asi dvě minuty před koncem. Bod bereme.
Viktor Ujčík (Karel Nekvasil): Můj pohled je takový, že i když jsme prohrávali 3:0, tak jsme do toho zápasu nevstoupili úplně špatně. Akorát soupeř prostě každou naší chybu potrestal. Ať to byl předbrankový prostor, kdy jsme jim tam nechali dorážku, nebo chyba na modré čáře, kdy pak na nás jeli dva na jednoho. Nebo pak jsme si to tam "tečli" sami, když jsme dobruslovali tu situaci. Pak zase při přesilovce. Cílená střela na hokejku, neobsazený hráč. Ve druhé třetině jsme hned využili přesilovku, což nás nakoplo. Bohužel zase: hráč mezi kruhy, střela a dorážka od hráče vedle branky. Takže zase předbrankový prostor. Třetí třetina: myslím si, že po tom gólu na 4:5 jsme se začali bát hrát, spíše jsme ty puky odevzdávali, než abychom je drželi na hokejce. To soupeři samozřejmě vyhovuje. Pátý gól jsme dostali po velkém nedorozumění obránců s naším gólmanem. Ten gól jsme tedy soupeři darovali. V prodloužení jsme měli vyloženou šanci - trestné střílení. Ale bohužel jsme ho nedali. Pak měl zase soupeř dvouminutovou přesilovku, kde si myslím, že jsme to oslabení výborně ubránili. No a v nájezdech, dneska konečně, jsme my byli ti lepší. Nedostali jsme gól a dva jsme dali. Když to vezmu obecně: ze stavu 3:0 pro domácí bereme dva body. Takže spokojenost.

Souboj rysů s lídrem sliboval už od první minutky atraktivní podívanou. A hned v té druhé jsme se dočkali i brzkého gólu. Jihlava nevěnovala moc pozornosti obranné práci. Martynek tečoval puk do gólmana, z pod kterého kotouč vyjel a jeden z hráčů Dukly ho posunul na volného Davida Klimšu, který už pohotově zakončil do odkryté klece. O pár minut později hosté opět v obraně zaspali. Jan Hladonik dostal vedle branky hodně prostoru a z otočky přihrál na Davida Kofroně na druhou stranu. Ten už gólmana stylově propálil. Domácí dotírali dál, kolem jedenácté minuty musel Brož prokázat svůj brankářský um proti několik po sobě jdoucím střelám. S příchodem 14. minuty šli rysi do trháku. Petr Kafka vypálil schválně kousek vedle branky, kde viděl připravenou hůl svého spoluhráče. Vojtěch Tomi tak už jen usměrnil Kafkovu ránu za záda bezmocného Brože. Kvality prokazoval i Tomáš Suchánek na druhé straně. Ten zlikvidoval několik nebezpečných šancí soupeře. Na skvělou akci, kterou ale Jihlava sehrála v 18. minutě, byl už krátký. Kotouč totiž z rohu putoval za branku, zpoza které vyslal přímočarou přihrávku před branku Matěj Pekař. A Lukáš Anděl, který si před branku najel, už jednoduše proměnil.

Druhá část také začala brzkým gólem, bohužel však do sítě Frýdku-Místku. Dobrou kombinaci zakončoval silnou ranou Matěj Pekr, který skoro od modré propálil úplně vše. V dalších minutách měly oba týmy nespočet obrovských šancí. Herně navrch měla Dukla. Přesto to byli ale domácí, kdo vstřelil další gól a vzal si svůj dvoubrankový náskok zpět. Jan Brož vyrazil kotouč po střele Novotného příhodně pro Petra Kafku, který bekhendem kotouč propasíroval do mezírky mezi tyčí a brankářem z velkého úhlu. Pak však začal obrovský tlak Jihlavy. Ten vyústil gólem Daniela Koláře. Opět to byla rána z velké dálky, který pošla úplně vším. A domácí se ještě neoklepali z inkasované branky a byla tu další. Lukáš Anděl zakončoval kombinaci Dukly do úplně odkryté branky po rozebrání domácí obrany. A stav před odchodem do kabin byl vyrovnaný, 4:4.

V posledním dějství se tedy jelo od znovu. V první větší šanci se ocitl Kolář, jenže ho zlikvidoval Suchánek. V 53. minutě bylo zle. Využitá přesilovka hostů znamenala zvrat zápasu ve prospěch Jihlavy. Josef Skořepa si počkal na přihrávku skrz před brankový prostor a puk usměrnil do sítě stejně, jako Vojtěch Tomi při jednom z gólů rysů. Ti začali dělat všechno pro to, aby dokázali ještě vyrovnat. Ze začátku se jim nedařilo střílet, začali dělat zbytečné chyby. Zlomem ale bylo vyloučení Reného Piegla. Dvacet čtyři sekund stačilo na vyrovnání. Gólman Brož a hostující obrana si totiž absolutně nerozuměli a Gólman přenechal kotouč za brankou pro své hráče. Jenže v tu dobu se tam nenacházel nikdo z Dukly, nýbrž pohotový Hladonik, který puk přihrál před branku a zmatený gólman už nemohl stihnou střelu Vojtěcha Tomiho z první.

Jelikož nerozhodly tři třetiny, logicky následovalo prodloužení. V něm se daly vypíchnout dvě podstatné věci. První z nich byl únik hostujícího hráče, který byl vychytán Suchánkem, jenže rozhodčí odpískal trestné střílení za faul. A tak Suchánek musel čelit střelci s vědomím, že když pustí, zápas končí. Šestnáctiletý gólman ale úmysly protihráče bezpečně odhadl a ukázal svoje kvality. Druhým bodem bylo pak vyloučení Lukáše Anděla a následná přesilovka, kterou ale domácí i přes velké šance nedokázali využít. Zápas musely rozhodnout nájezdy. V nich už to tolik vyrovnané nebylo. Anděl odčinil svůj prohřešek z prodloužení a proměnil hned v prvním kole. Následně neproměnil Lichanec ani Čachostký. Jenže z domácího mančaftu se to stejně tak nepovedlo ani Kaukičovi, Kofroňovi a Stuchlíkovi. Když pak čtvrtou sérii začal Michal Poletín skvělým gólem, bylo jasné, že nyní už musí Štěpán Novotný proměnit. Ale to se nestalo a Jihlava si domů odváží dva body.