Rysi porazili v posledním domácím přípravném utkání Duklu Trenčín
V Hale Polárce se v dnešních večerních hodinách uskutečnilo poslední domácí přípravného utkání. Tentokrát k nám zavítal slovenský Trenčín. Úvodní třetina nabídla několik šancí, ale až v druhé se trefil Rostislav Martynek. Tím se stal dnešním jediným střelcem. I když se v posledních minutách závěrečné třetiny pokoušeli hosté o hru v šesti, Danečka nepřekonali.
Příprava, úterý 21.8.2018, Hala Polárka
1:0
0:0, 1:0, 0:0
Daneček – Žovinec, Hrachovský, Husák, Homola, Adámek, Krisl, Stránský – Rudovský, Mikulík (C), Kofroň – Martynek (A), Peterek, Klimša (A) – Christov, Kuťák, Motloch – Flok, Plitko.
HK Dukla Trenčín
Šimko – Rýgl, Starosta (A), Cebák, Fruhauf (A), Bohunický, Holenda, Bokroš, Hudec – Radivojevič (C), Olvecký, Sojčík – Hecl, Sádecký, Bartovič – Varga, Bližnák, Mikula – Švec, Dlouhý, Pardavý
Branky a nahrávky: 34. Martynek. Rozhodčí: Zbyněk Kubičík, Roman Mrkva – Jiří Ganger, Vít Lederer. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0.
Jiří Juřík (HC Frýdek-Místek): Jsme rádi, že se nám podaří soupeře, jako je Trenčín, do Polárky vůbec dostat. Je to historicky jeden z nejlepších slovenských týmů. Myslím, že zápas z naší strany nebyl špatný. První třetinu jsme trošku zaostávali v pohybu, ale pak se to zlepšilo. Mrzí mě, že jsme nevyužívali situace tři na dva, dva na jedna, těch bylo v zápase dost. Kluci podali velmi kolektivní výkon a vybojovali jsme zápas 1:0.
Peter Oremus (HC Dukla Trenčín): Zápas se nevyvíjel tak, jak jsme si představovali, ani náš výkon nebyl takový, jak jsme se připravovali. Strašně moc to ovlivnil začátek, kdy jsme měli přesilovky, ale nevyužívali jsme je. Naše síla je ale v útoku a když nevstřelíme gól, tak nemůžeme vyhrát. Frýdek-Místek vyhrál zaslouženě a já mu gratuluji.

První třetina byla pro oba týmy těžká. K vidění nebyla ani jedna branka, i když šance byly na obou stranách. Velkou příležitost si vytvořili Lukáš Bohunický a Mário Bližnák z Trenčína, když se dostali do přečíslení dva na jednoho. Puk ale vyslali mimo frýdeckou bránu. Obrovské štěstí měli rysi, když kotouč, který proklouzl mezi betony Lukáše Danečka, zamířil mimo. Dobrá příležitost na gól se naskytla obránci Ondřeji Hrachovskému, když uháněl na nechráněného brankáře Marek Šimka.

Druhá dvacetiminutovka byla pro Frýdek-Místek veselejší. Ve dvacáté osmé minutě přišly dvě velké šance Daniela Plitka, ale Šimko nepropustil ani jednu z nich. O šest minut později si Rostislav Martynek výborně ukořistil puk a sám ujížděl na slovenského brankáře, kterého tentokrát domácí překonali. Rysi se tak dostali do jednobrankového vedení.

V závěrečné periodě kotouč létal z jedné poloviny na druhou, což také přineslo mnoho příležitostí. Jedna z nich patřila Dušanu Žovinci a druhá slovenskému Borisu Sedáckému, když rozezvonil levou tyč. Další slibnou akci předvedl Martin Rýgl, jenž ostře pálil na Danečka, ten však puk vyrazil před sebe a dokázal si poradit i s následujícími nemilými dorážkami. Ke konci Trenčín zkoušel hru bez brankáře, ale Daneček nedovolil, aby se puk dostal za brankovou čáru.

Celé utkání bylo zakončené přátelskými nájezdy, ani v nich Daneček nepropustil puk za svá záda.