Rysi nakonec padli proti lídrovi, rozhodla jediná branka
Frýdek-Místek se v Polárce postavil lídru tabulky. A byl velmi blízko k bodům. O ty ho nakonec připravila branka Dukly minutu a třicet osm sekund před koncem třetí třetiny.
17., sobota 12.12.2020, hala Polárka
0:1
0:0, 0:0, 0:1

Suchánek (Raszka) – Z. Malík, Vainonen, Hrachovský, Husák, J. Michálek, Zahradníček – Šedivý, Mikulík (C), Kaukič – Klimša (A), R. Veselý, Tomi – Martynek (A), Peterek, Ramik – Stuchlík, Przybyla, Matiaško – Flok.

HC Dukla Jihlava

Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, D. Kolář (A), T. Černý, Strejček, Bilčík, Mareš, Eliáš – T. Havránek, Skořepa (C), Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – T. Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.

Diváci: 0

Vlastimil Wojnar (Frýdek-Místek): My jsme do toho zápasu vstoupili dobře, jako do všech... Ale bohužel, my nejsme schopni z toho tlaku a z té dobré hry vytěžit gól nebo dva, abychom odskočili soupeři. Potom se to začne vyrovnávat. V té třetí třetině už ta kvalita byla znát. Zase jsme byli ustrašení, zbytečně. To, jak si vytvářela Jihlava tlak ve třetí třetině, to se nedalo ustát. Nebo samozřejmě dalo, ale s notnou dávkou štěstí. Bohužel tam ta jedna střela zapadla a prohráli jsme 0:1.

Karel Nekvasil (Dukla Jihlava): My jsme měli dnes špatnou první třetinu. Nešly nám tam nohy, dělali jsme takové nesmyslné rozhodnutí. Frýdek-Místek tam asi byl lepším týmem. Od druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, na tom to bylo hodně znát. Dostali jsme soupeře pod tlak. Vyvrcholilo to tou třetí třetinou, kde se hrálo opravdu na jednu bránu. Zaplať pánbůh, že tam ta tečovaná jedovka od modré zapadla.

Domácí hokejisté dnes čelili těžké zkoušce, jelikož se proti nim postavil jasný lídr ligy. Dukla vyhrála poslední tři zápasy s přehledem. Vsetínu nadělila na Lapači debakl 1:7, zastřílela si i proti Kolínu a doma vyhrála 6:0. Po prodloužení přehrála taky v Ostravě Porubu. Na své konto nastřádala 30 bodů. Většina z loňských vzájemných zápasů s Duklou vyzněla právě pro celek z vysočiny.

Frýdek-Místek nezačal nejlépe. Matiaško nabídl soupeři přesilovou hru, kterou však Dukla nevyužila. Sice zde měla několik střel, ale zazářil domácí brankář Tomáš Suchánek. Stejně dopadla i další přesilovka po vyloučení Zahradníčka. Potom šel sedět hostující Kolář, ovšem paradoxně největší šanci přesilovky si vypracovala Jihlava. Skořepa se dostal s kotoučem do útočného pásma, a nakonec i vypálil, ovšem Suchánek jeho pokus taktéž zlikvidoval. Do první sirény jsme pak měli možnost sledovat ještě pár dalších akcí, ovšem branku jsme neviděli.

Totéž platilo i o druhé třetině. V té již ale začali hosté utahovat šrouby a pomalu tlačit domácí tým. I tak ale oba gólmani drželi nulu. A to i po nejnebezpečnější akci z 25. minuty, kdy se po dlouhém pobytu Frýdku-Místku v pásmu, ze kterého nic nevzešlo, dostal na druhé straně rychle do zakončení Mácha, jenže ani jeho rána z mezikruží nebyla pro Suchánka problémem.

A tak jsme na gól čekali dále. Ve třetí třetině už to byl obrovský tlak hostů. Jenže ani Kolář, Eliáš, Čermák, nebo třeba Pekr nemohli najít tu správnou střelu, kterou by domácího brankáře překonali. V 55. minutě si naopak větší šanci vytvořil Lukáš Kaukič, jenž pálil po rychlé přihrávce do mezikruží. Vychytal ho ale pozorný Brož. V čase 58:22 však přišel smutný okamžik pro rysy. Minuta a třicet osm sekund je dělila od zisku minimálně jednoho bodu. Jiří Fronk poslal kotouč na modrou čáru, kde operoval Tomáš Jiránek. Ten poté vypálil dalekonosnou ránu, která už mladého gólmana domácích překonala. Rysi to pak zkusili ještě v šesti hráčích, ale branku už vsítit nedokázali. Vedoucí tým tabulky Chance Ligy si tak odvezl z Polárky výhru nejtěsnějším možným výsledkem.

Velkým pozitivem na straně rysů byl výkon Tomáše Suchánka v domácí brance. Ten pochytal neskutečných čtyřicet střel a za záda pustil jednou. Jeho procentuální úspěšnost tak byla 97,6%. Rozhovor s ním můžete zhlédnout níže.