Rysi mají cenný skalp, v přípravě porazili Trenčín
Ve třetím přípravném utkání zajížděli rysi na led trenčínské Dukly. Po šedesáti minutách hry se diváci branky nakonec nedočkali, rozhodnutí přišlo až v prodloužení, které rozhodla trefa Michala Hoťka. Čisté konto vychytal Patrik Švančara.
PU, úterý 15.8.2023, ZS P. Demitry
0:1p
0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
HK Dukla Trenčín

Lacouvee - Kupec, Bokroš, Hlaváč, Nemčík, Bystroň, Friedel, Hrenák - Charbonneau, Baláž, Petráš - D. Hudec, Sojčík, Sloboda - Krajčovič, Strašniak, Olle - Belic. Trenér: Róbert Döme.

Švančara - Urbanec, Hrachovský, Výtisk, Haman, Kowalczyk, Hrůzek - Doktor, Hudeček, Ramik - Hotěk, Toman, Šuhaj - Geidl, Matěj, Brada - Homola, Bartoš, Pouzar. Trenér: Martin Janeček.

62. Hotěk (Šuhaj)
Vyloučení: 6:4
Využití: 0:0

Róbert Döme (trenér HK Dukla Trenčín): Výkon byl dobrý, myslím si, že utkání mělo celkem solidní tempo. Naši hráči, ale i soupeř, hrál velmi čistý a rychlý hokej. My jsme stále ještě v příprave, kdy nám do startu soutěže chybí tři týdny, takže nějakým způsobem stále ladíme a hledáme dvojice/trojice v sestavě. Dnes jsme nastoupili v jiném složení, než budeme nastupovat v sezoně, ale samozřejmě si chceme vyzkoušet všechny hráče. Tým momentálně máme uzavřený. Až čas ukáže, jaký jej budeme mít, a že jsme to dobře nastavili. Co se týče pracovní morálky, tak ta je dobrá. Nové kluky, zvláště pak legionáře, dobře poznám. Věděli jsme, do čeho jdeme. Doufám, že jim to sedne, že budou zdraví a poté také i v pohodě. Proti Frýdku jsme jim ale dali ještě volno, v dalším zápase pak už nastoupí.

Jozef Daňo (asistent trenéra HC Frýdek-Místek): Utkání bylo z naší strany docela solidní. Vypracovali jsme si dost šancí, škoda jen toho zakončení, kdy nám ta koncovka dnes moc nešla. Kluci ale hráli zezadu velice zodpovědně, bylo na nich vidět, že mají snahu a chuť se poprat o první vítězství v přípravě. Řekl bych, že to bylo na ledě tak, jak jsme si jako trenéři představovali. Je tedy spokojenost, jen nás mrzí fakt, že se nám nepodařilo vstřelit nějakou tu branku už v základní hrací době. To ale věříme, že přijde v dalších střetnutích.

S Trenčínem jsme se střetli naposledy před dvěma lety a i tehdy šlo o velmi vyrovnané střetnutí. O těsnou výhru nás slovenský celek připravil až 19 vteřin před vypršením řádné hrací doby, kdy Trenčín srovnával na 4:4. V následných nájezdech uspěli hokejisté trenčínské Dukly.

Tentokráte byl vzájemný souboj se čtyřnásobným slovenským šampionem na góly hodně skoupý. Vlastně se jich diváci, kteří na toto přípravné utkání dorazili, po šedesáti minutách ani nedočkali. Nelze však říct, že by to bylo střetnutí zcela bez šancí, to ne. Oba celky si jich vytvořily docela dost, jen forvardi neměli zkrátka dnes svůj den. I díky tomu si tak Patrik Švančara připisuje svůj první shot out.

Rysi si tak ve třetím přípravném zápase vyzkoušli hru v prodloužení, ta ale trvala pouhých 96 vteřin. V čase 61:36 se totiž po Šuhajově přihrávce dostal k puku Michal Hotěk, který tento dlouho remízový duel nakonec rozhodl - 0:1. Rysi tak nejenže vrátili domácímu favoritovi porážku, ale především si připsali na své konto velmi cenný skalp. Slovenský extraligista se přeci jen neporáží každý den. Frýdecko-místečtí hokejisté si připsali v tomto duelu ještě jeden skalp. Trenéři obou celků se ještě domluvili na modelových samostatných nájezdech, ve kterých rysi zvítězili 2:1. Naše branky vstřelili Hudeček a Šuhaj.

📷 Snímky: klub HK Dukla Trenčín

Na rysy nyní čeká hodně těžká zkouška v podobě účasti ve 25. ročníku Memoriálu Pavla Zábojníka, který se koná ve slovenském Zvolenu. Tentokráte se turnaje, kde se objevíme jako jeho obhájce, zúčastní pouze čtyři celky. Kromě domácího Zvolenu a rysů, budou ještě účastníky HK SŽ Olimpija Ljubljana ze Slovinska a GKS Tychy z Polska. Memoriál se koná od čtvrtku 17. srpna a trvat bude do soboty 19. srpna.