Recept na gólmana Jekela jsme na Vysočině nenašli
Potřetí v sezoně jsme se postavili bílým hvězdám z Třebíče. Rysi podali na Vysočině statečný výkon, v každé třetině ale jednou inkasovali a tak se vracíme domů s prázdnou. Už v pondělí se ale pokusíme získat další prvoligové body v domácím střetnutí s Valachy.
35.kolo, sobota 6.1.2024, KHNP Arena
3:0
1:0, 1:0, 1:0
SK Horácká Slavia Třebíč

Jekel - Baláž, Bořuta, Vodička, Štebih, Furch, Poizl - Psota, Bittner, Dočekal - Ferda, Michálek, Vodný - Ondráček, Kučera, Maty. Svoboda - Michalčuk, Malý, Matě. Svoboda. Trenér: Kamil Pokorný.

Mokry - Haman, Urbanec, Výtisk, D. Kowalczyk, Š. Havránek, Teper, Hrachovský - Doktor, R. Veselý, Svačina - Cedzo, Marosz, Wałęga - Geidl, Macháček, Ramik - Šilar, Matěj, Homola. Trenér: Martin Hrnčár.

15. Michálek (Štebih), 40. Maty. Svoboda (TS), 60. Michálek (Dočekal)
Vyloučení: 1:2
Využití: 0:0
Střely na branku: 25:19 (9:5, 6:10, 10:4)
Zblokované střely: 5:5
Vhazování: 27:31
Rozhodčí: Bejček, Kostourek - Zídek, Kleprlík
Diváci: 1013

Kamil Pokorný (SK Horácká Slavia Třebíč): Řekli jsme před zápasem hráčům, že si to dneska musí odpracovat. V tabulce je Frýdek sice dole, ale v pomyslné tabulce za posledních patnáct kol by byl úplně někde jinde. Mají obrovskou kvalitu do útoku, jsou šikovní na puku a mají zkušené hráče. Nejen proto to byl dneska těžký zápas. V první třetině jsme hráli přesně to, co jsme si řekli a byli jsme odměněni jedním gólem. Co se týká druhé třetiny, tak tam byly pasáže, kdy nás Frýdek zavřel v obranném pásmu. Přesto si myslím, že jsme si vždy našli cestu, jak ubránit jejich tlak. Co pro mě byla novinka, tak nájezd po odpískání konce třetiny, to jsem ještě nezažil. Podařilo se nám i trefit hráče, který to proměnil. Právě Matyáš Svoboda je ten hráč, který nám v těchto situacích velmi pomáhá. Závěrečná perioda byla hlavně o tom, abychom to dokázali dobře ubránit a nepustit soupeře do akcí. Závěrem bych chtěl pochválit Pavla Jekela, který nám dodal jistotu svými výkony v brankovišti. Zároveň bych chtěl také poděkovat celému mužstvu, že se poučili z chyb z minulého utkání proti Zlínu. Velmi jsme na ně apelovali v průběhu dvou dnů před zápasem na disciplínu. Dnes jsme měli jen jednoho vyloučeného, takto si představuji důležitý zápas se soupeřem, který má nejlepší přesilovky v soutěži.

Martin Hrnčár (HC Frýdek-Místek): Dnešní utkání se mi hodnotí velmi jednoduše. My jsme žádný gól nedali, soupeř ano. Zaslouženě tak vyhráli. První třetina byla v režii domácích, působili jsme ustrašeným dojmem, soupeř byl aktivnější a využil toho. Byl aktivnější v osobních soubojích, u puku byl rychleji než my. Druhá třetina byla z mého pohledu naopak, byli jsme lepší na kotouči, vytvářeli jsme si šance, byli jsme střelecky aktivnější. Přesto naše branková konstrukce dvakrát zvonila díky dobrým brejkům soupeře. Zákrok na konci druhé periody a následný nájezd asi rozhodl celý zápas. Jak stále říkám, je to v hlavě. Na hráčích by nemělo být poznat, že sedí hodinu a půl nebo tři v autobuse. V poslední třetině si domácí pohlídali střední pásmo a my jsme se přes něj prakticky nedostali. Hráči musí být koncentrovaní 60 minut, to se nám dnes nepovedlo, navíc jsme neproměnili ani jednu šanci, když soupeř udělal chybu.

Úvodní venkovní duel letošního roku zavál náš celek do třebíčské KHNP Arény, kde se nám však dlouhodobě příliš nedaří. S domácími bílými hvězdami jsme na jejich ledě doposud pouze 3 uspěli, ve 13 případech byli úspěšnější třebíčští hokejisté.

Duel 35. kola byl v Třebíči dlouho vyrovnaný, o první změnu skóre se postarali domácí hokejisté až v úvodu 15. minuty, kdy jsme ve středním pásmu přišli o puk a následně jsme nezachytili únik Davida Michálka, kterého se snažil ještě o puk obrat dojíždějící Haman. Třebíčský útočník byl přeci jen o chlup rychlejší a s jeho přesnou střelou pod víko si gólman Mokry neporadil - 1:0.

V prostřední části byli rysi více aktivnější, za což si určitě zasloužili vyrovnání. Domácí bílé hvězdy všem našim šancím statečně odolávaly, my měli naopak velké štěstí, když dvakrát nastřelil jinak produktivní Dočekal tyčku Mokreho brány. V poslední vteřině druhé dvacetiminutovky byl faulován domácí Ferda a rysi museli čelit trestnému střílení. K jeho exekuci se postavil Matyáš Svoboda, který si po kličce do forhendové strany položil Mokreho a ranou pod víko upravil vedení domácího celku na 2:0.

Rysi na horáckém stadionu nepředvedli vůbec špatný výkon, leč ani ve třetí části střetnutí jim nebylo dopřáno dopravit puk za záda gólmana Jekela. Více jak dvě minuty před koncem základní hrací doby zkusili rysi hru bez brankáře, ta nám nakonec nevyšla. V čase 59:23 se po Dočekalově přihrávce dostal k puku David Michálek, který svou druhou brankou v zápase upravil na konečných 3:0.

* Hokejisté Jihlavy a Třebíče jsou našim nejčastějším soupeřem v prvoligové soutěži. S oběma celky z Vysočiny jsme odehráli třicet duelu v Chance lize, s bílými hvězdami přesně 30, s jihlavskou Duklou dokonce ještě o jedno utkání více.

* Pro našeho nejproduktivnějšího hráče sezony, Vladimíra Svačinu, šlo o jeho již 80té prvoligové utkání v našem drese. Naopak obránce Ondřej Hrachovský nastoupil v Chance lize za rysy již ke 148tému zápasu, čímž se v historických tabulkách dostal před Jana Bartka na sedmou pozici.

* Svou premiéru v našem týmu absolvoval na horáckém stadionu devatenáctiletý třinecký forvard Tomáš Šilar. Ten v letošní sezoně odehrál v juniorské extraligové soutěži 35 zápasů, ve kterých posbíral 37 kanadských bodů (9+28).

* Během těch osmi prvoligových sezon chytalo proti nám pět třebíčských gólmanů. Jsou jimi Pavel Jekel, Karel Vejmelka, Lukáš Dostál, Dominik Svoboda a Jan Mičán. V dnešním střetnutí nastoupil v domácí brance Jekel, pro kterého to byl 19 zápas proti rysům. Celkově jsme brněnskému odchovanci vstřelili doposud 38 gólů (3x vychytal Jekel čisté konto).

V příštím týdnu budou mít prvoligové celky opět napilno, čekají je totiž tři hrací kola. Rysi začnou tento týden domácím zápasem, když do haly Polárka zavítají v pondělí 8. ledna hokejisté ze Vsetína. Duel s Valachy začne v 18 hodin a fanoušci si mohou na tento prestižní souboj, kdy bývá hala velmi slušně zaplněna, zakoupit vstupenky v předstihu. Předejdou tak zbytečným frontám u pokladen. Odkaz na zakoupení lístků je ZDE.